Democratia noastra cea de toate zilele

Slava Domnului! Tot din afara, de la caldurica, se vede ca salvarea vine de la zeul tehnocrat, ciolos. Eu personal nu mor de dorul unii guvern tehnocrat. Eu il vreau prim ministru pe Basescu si daca o sa se iveasca ocazia sa votez ceva ce poate duce la asta, o sa votez cu doua maini.

Pai stim, ca suntem lipiti de familia de acasa. Nici o familie despartita nu are loc caldut, cei care sunt in situatia mea inteleg foarte bine despre ce e vorba. In situatia de fata suntem pe cale sa ne despartim in si mai multe bucatele, deci naspa.

Nu mai este timp! Asta mi-as dori sa vada presedintele. Nu mai este timp pentru alte sanse, pentru mustrari parintesti si discursuri o data la 4 luni.

Ca ne place sau nu sa recunoastem, pentru noi astia care stam doar o saptamana pe an acasa, timpul nu este chiar un lux. Noi chiar avem tot timpul din lume.
Am reusit sa ne facem o viata cat de cat stabila si nu ne simtim in primejdie (mai putin ISIS si trupele de adolescenti cu cutite) si abuzati zi de zi.
Zi de zi, de dimineata pana seara, din toate partile.
Eu nu ma grabesc, pentru mine NHS-ul merge si cu Romania ok si fara.
Cei de acasa nu mai au timp. Asa ca Iohannis nu mai are prea multe scuze.

Multumesc , l-am citit . Eu nu cred ca ar fi votat cu doua maini un alt guvern, mizele sunt prea mari. Oricum, mi-as dori ca toate intrebarile astea sa fie adresate de catre ziaristi dnul Iohannis, ar fi mult mai utile decat cele de genul: unde mergeti cu bicicleta in weekend? Nu?

Mai zic una si fug la copil, cred ca Iohannis are alte informatii despre cum vor decurge lucrurile, si dupa cum se grabesc pesedeiii sa isi aranjeze puscaria in weekend, cred ca vedem si noi cam ce se va intampla, fara sa dam foc la tara.

Nu crezi ca ar fi schimbat tariceanu si UDMR-ul barca de teama dizolvarii? ba eu cred ca da. Si ramaneau psd-istii sa faca opozitie cat voiau ei in parlament

Raman la parerea ca iohannis este un mare imbecil:

Atata timp cat pe toti ii paste puscaria nu vor sari in nici o alta barca.

Hopa, ramanem fara Starea Natiei, vor sa vada scriptul inainte de a intra pe post, ca sa nu mai vorbeasca domnul prostii. Bun asa, bun, bun! Cenzurati tot pesedeilor!

http://m.adevarul.ro/entertainment/tv/dragos-patraru-nou-presiunile-conducerii-tvr-vor-scriptul-dinainte-fost-instiintati-mai-vorbim-prostii-vom-scosi-post-video-1_5adf0ee0df52022f752df997/index.html

Voi va uitati la stiri? Frate, ce o dau pesedeii la intors, cica e crestineste sa faci inchisoare in weekend !!! N-ar fi de mirare sa auzi preotul la slujba: Sa ne rugam pentru cei ce isi executa pedepsele acaasa! Amiiiiin!

Sincer? Eu nu ma mai uit. Cu facebook-ul incerc sa o termin de f multa vreme si acum chiar am o scuza si incerc sa intru cat mai rar. Sunt prezenta pe messenger - discutii cu prietene.
Nu mai vreau sa ma enervez si sa imi fac sange rau. M-am saturat, gata. Mi-au ajuns ani de zile de tocat, criticat, agitat, certat, donat, kkt la tava.

Am o varsta si o singura viata. M-am resemnat cu ideea ca parintii nostri nu o sa se bucure de vreun nepot pe acele meleaguri. Deocamdata ma concentrez sa fac treaba buna aici si sa ajung peste ceva ani cu cetatenie.
Personal imi este clar ca ne indreptam spre o perioada neagra a istoriei. Romanii par ff multumiti. Cine sunt eu sa ma agit si sa ma isterizez?
Cum ff bine, a tot remarcat @Queen eu chiar sunt plecata. Hai sa ii ascultam pe cei de acasa mai pe tacute.

Asadar si prin urmare, pur si simplu citesc mai multe alte povesti. Mizeria din Romania nu mai are limita iar eu chiar nu mai pot.

Sper ca viata sa imi demonstreze ca am gresit. Sper sa vad ca Iohannis a fost un mare smecher, ca se va pastra democratia, ca astia vor pleca de la putere si ca vom reincepe sa construim etc.
Sper.

Initial m-am enervat cand am auzit vestea dar incerc sa vad partea buna a lucrurilor. LE E FRICA! Ii paste puscaria! Nu scapa! Tanam!

:joy: :joy: ce gluma buna!!!

Doar nu fac legile pentru un vecin? :))))

Sincer iti zic ca mi se pare ca te stradui sa enervezi explicand ce orbi suntem si cum dam interpretari nasoale la ceva asa misto. Dar nah, e dreptul tau.

Raman la pareara ca aveti o imagine SF despre ce e aici, dar e dreptul vostru sa comentati chestiile cool ale pacaliciului de presedinte ce s-a dovedit a fi iohannis.

Pt noi de aici, e liber sa fim dezamagiti si sa nu cadem in extaz la laudele diasporei la adresa presedintelui.

Win win!

Sincer, nu o sa iti mai raspund daca asta crezi ca fac. O seara buna!

@Sibipa sincer acum, tie chiar ti se pare ca astia mai au vreo frica? De la mine se vede ca au prins niste aripi incredibil de mari. Nici dracu nu cred ca ii mai opreste.

Repet, eu sper, ca nah, speranta moare ultima.

Eu vad altfel lucrurile, pe bune, nu intru aici sa injur pe nimeni, cu exceptia pesedeului.

Eu personal nu am nici cea mai mica problema cu o parere optimista. Si nu, nici nu cred ca vrei sa enervezi pe cineva. :smile:
Avem pareri si perspective diferite. Eu si @Queen suntem in mod evident mai colerice si da, ni s-a dus dracului de tot, orice rabdare.

Eu una ma enervez pentru ca mi se pare ca luam lucrurile cam prea usor si ne bucuram cam prea repede la chestiuni tare minore. Mai ales cand la polul opus astia sunt cu grenada in mana.

Si da, mai cred ca @Queen are, in momentul de fata, mai multe motive sa fie furioasa decat am eu. Pana la urma ea isi murdareste tenesii albi cu rahat de caine in centrul Bucurestiului. Valabil si pentru restul oamenilor de acolo. E viata grea si nu se mai vede speranta.
Se vede doar frustrarea si toti dracii. Pentru ca nu mai poti. Asa ca ii inteleg furia.

Ma mir doar ca din cei ramasi acolo prea putini sunt furiosi.

Despre haosul pe care il promoveaza PSD-ul, haos specific propagandei ruse, ca sa ne faca sa renuntam la orice fel de lupta, da, e greu de suportat cand esti in tara. Sa facem focus pe ceea ce e important in momentul de fata

• lupta anticoruptie continua, de unde si preocuparea pesedeilor sa imbunatateasca viata in inchisoare, ba vor sa ii si plateasca pe viitorii colegi de celula :)))
  • faptul ca suntem in niste aliante puternice, NATO si UE.

LE:

Pai opozitia e cu gura pe ei, si nu doar cu gura, vezi ca legea puscariei in weekend sau acasa este contestata de PNL.