Democratia noastra cea de toate zilele

Asta e propaganda antena 3, defaimare, defaimare, defaimare. Azi ce au mai scos, ca Dancila il lua peste picior de Iohannis, niste stenograme false! OK!

Pai nu au mandat sa faca nimic in Israel, nimic, nu muta nici o ambasada, se fac de basm.

da? eu nu ma uit la antena 3, chiar deloc, tv-ul meu mere doar pe digi24 si digi sport. Doar ca apar stiri cu el pe partie. Ma gandesc ca nu’s facaturi. In fine, nici nu conteaza daca s-a dus sau nu, in mod evident era o ironie, nu e un secret pt nimeni ca-i plac plimbarile.

Am eu niste amici pesedisti, fara sa vreau aud ce se intampla la antena.

ete ca m-ai facut curioasa si am dat acum pe antena. E gadea cu dragnea prin telefon. N-am fost pe faza, dar pe burtiera apar franturi din ceea ce-a zis:
“Am fost prea ingaduitor cu presedintele.”
“vom actiona in consecinta.”
“Iohannis e foarte nervos.”

Da, astia sunt, defaimare si panica, nu o sa uit cand au creat isterie in jurul demiterii lui Kovesi, sunt dementi.

Astea’s declaratiile lui dragnea. E vb despre cearta cu Israelul.

Da, stai ca acu vad ce declara Dragnea, sigur, l-a deranjat ca Iohannis i-a zis ca umbla cu secrete si a vorbit in oglinda singur :)) Iohannis a bagat si o balba cu evreii, vad ca si-a cerut scuze, dar, asta nu o sa ii opreasca pe astia, stai sa vezi ce o sa fie la gura lor.

Unde e mai defaimarea in faptul ca omul sta mai mult in vacante?!

Si serios, daca e vreo antenista pe aici, inseamna ca tare sunt imbecila si chiar nu imi dau seama cu cine trancanesc zi de zi. Or fi, dar citesc pe ascuns si nu scriu.

Defaimeaza aia, nu zic nu. Ohooo si-nca ce mai arunca cu rahat. Dar asta cu pauzele lungi si dese, cheia marilor succese este trade mark Iohannis, imi pare rau.

da, mai penibil de atat nu cred ca se putea ajunge. proasta romaniei are tupeul sa refuze invitatia presedintelui, sa nu ii raspunda la telefoane, iar el isi imagineaza ca daca ii solicita demisia ea o sa sa sara cu ea la interval?

Pai de ce sa nu aiba tupeu? A vazut ca merge si ca are cu cine sa faca faze din astea.

Ăvai. Asta e marea reacție a președintelui după asemenea sfidare? Permiteți-mi să :joy::joy::joy::joy:

Dă în brânci Vasilica să se execute și mai multe nu. O să permită Dragnea să se întâmple asta și să piardă asemenea marionetă din post-cheie când o zbura porcu.

Doamna Dăncilă nu face față poziției de Prim-ministru al României și transformă astfel guvernul într-o vulnerabilitate pentru România.

De aceea, solicit public demisia doamnei Dăncilă din funcția de Prim-ministru al României”.

:)))))))))))
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
N-am cuvinte sa comentez asa ceva!

Adică până azi nu și-a dat seama cât de imbecilă e Dăncilă :joy::joy::joy::joy:

Da’ la ce atata graba? Il agita astia asa, inainte de minivacanta…

Iti dai seama ca o sa fie o fasaiala cererea demisiei. Nu o sa vina Dancila cu demisia in dinti. Si daca prin absurd ar demisiona Dancila, ar urma o alta duda PSD, ca nah…vorba aia, stabilitate. Deci cum ar veni al 4-lea guvern PSD :grin:

Tara de babuini ce suntem!

”Iohannis a mai spus că premierul Dăncilă nu respectă jurământul de credinţă depus la învestirea în funcţie şi că se supune intereselor partidului, nu intereselor naţionale”.

Taci că și-a dat seama și de asta, e de-o perspicacitate înspăimântătoare.
Băi, io cred că ăsta are ceasu-n urmă cu vreo 4-5 ani. Altfel nu se explică.

De pe FB:

image

daca nu are un plan concret cum poate scoate psd-ul din carti si cum o poate trimite pe dancila la plimbare chiar si impotriva vointei ei, cu rahatul asta de cerut public demisia nu a facut decat sa se mai faca inca o tura de ras.

Eu nu pricep de ce Constituția noastră nu permite unui președinte să demită un prim ministru inapt, inept, imbecil, idiot, incapabil și altele cu ”i”.