Documentare

Mie mi-a dat fiori, tipa! Profilul perfect al psihopatului.
Nu ca el ar fi fost vreun imaculat, dar ea e de departe, mult mai malefica!

Daaa, tipul psihopatului extraordinar de inteligent. De asta zic ca mi s-a parut fascinanta femeia. Plus faptul ca era si fff educata. Reteta perfecta.
Si, intre timp fraierii o mai puneau de o spirala si donau bani pentru nemurire si viata de apoi traita numai intr-o nirvana :smile: Ohhh, dulce naivitate.

Ohh, iar faza cu homelessii pe care i-a pus la dieta cu Haloperidol :open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth:

Da, ce sa mai, asta este fix din categoria: Viata bate filmul.

Salmonella in restaurante, instalatiile secrete de sub casuta ei, ascultatul telefoanelor TUTUROR! :astonished:
Diabolica fiinta!

Eu nu l-am vazut inca, dar Osho mi se pare fascinant. Cand ii citesti cartile si pentru de alta parte stii ce-i poate pielea…:smiling_imp::sweat_smile:

Uita-te la documentar pentru ca e de milioane.

L-am vazut si eu. Impresionant cat de mult isi doresc oamenii sa faca parte dintr-o poveste si cat de departe pot sa mearga cu faptele, numai ca sa pastreze magia (puterii). :astonished: Posibil ca Osho sa fi fost un vizionar care si-a depasit timpurile sau doar un sarlatan cu vorbe frumos impachetate. Si-nclin spre a doua versiune. :stuck_out_tongue:

Si eu!

Ditamai liderul spiritual, lesinat dupa lux si bogatii.
In timp ce pulimea finantatoare, “se bucura de viata simpla”. Siktir!

Vazut si eu primele 4 episoade din Wild Wild West. Sunt foarte curioasa cum se termina toata tarasenia.
Sheela era o psihopata, dar nu prea imi vine sa cred ca Osho nu era la curent cu ce se intampla.
Ce mi-a placut e ca au incercat sa arate faptele din toate perspectivele si sa urmareasca ambele parti ale povestii: adeptii si localnicii din Oregon. Mi se pare ca s-a gresit de ambele parti. Totusi, nimic nu justifica tentativa de omor si ce le-au facut homeless-ilor (cum se pupa asta cu filozofia lui Osho?)

Am terminat ieri Wild Wild Country si vroiam sa mai zic doar ca mi s-a parut absolut ridicola reactia lui Osho cand s-a spart bula si au iesit la iveala toate ilegalitatile. Ditamai liderul spiritual care se ascunde dupa scaun in avion cand il prinde politia ca vrea sa fuga din tara.
Iar acuzatiile la adresa Sheelei sunt de adolescent de clasa a 5 a, nu de rangul unui guru.
Cred ca Osho a fost un om inteligent, cult, cu o mare charisma, dar si un bun manipulator. La un moment dat, ca mai intotdeauna cand primesti prea multa putere, a pierdut haturile si luat-o complet pe aratura.

Dacă nu l-ați văzut, faceți rost de el și vedeți-l, că merită.