Doza de cafea

Vacanta placuta @Travelerista si multa sanatate tie si @Samoa, sa va faceti repede bine.
Anul asta am pus baba pe 8 Martie, asa, ca sa fie acolo, ce baba sa iti alegi aici ca ii tot trage cu grade in minus toata saptamana, ba si ninge spre weekend.

Cine stie sa imi zica si mie cand se fac mucenici?

Pe 9 martie :smiley:

merci! ma intrebam daca in martie sau pe la Pasti :slight_smile:

:joy: :joy: in martie, in martie

@Queen :grin::grin::grin:

Si eu ma plangeam de Londra. Macar aici avem scuza ca sunt peste 9 milioane de locuitori.

Doamne sfinte!!! Daca gaseam asa ceva ma intorceam direct acasa. Si unde ne-a mutat acum, schimb la Unirii. Dar cred ca nu e chiar asa pentru ca eu incep la 8. Si asa imi vine sa omor vreo 2 -3. Ca sa ma tina minte…

Am fost iar la oamenii aia, stiti voi

Si-am bagat de seama ca si pe baba ganoush o scriu altfel, si nu numai pe ea

Azi am fost la o plaja noua si-am vazut delfini mai aproape ca niciodata, erau in apa turchiza, de max 1,50 m, deci foarte aproape de mal.

M-am dus la M&S sa imi cumpar niste iaurturi. Adormita si pe fuga, am reusit sa scap unul din ele pe jos. Evident ca s-a spart borcanelul. Ma duc la casa si ii zic casieritei sa aiba grija sa nu se murdareasca. Nu m-a lasat sa platesc iaurtul desi am insistat ca e vina mea si ca nu e absolut nici o problema sa il platesc. Nope, n-a fost chip sa o conving. Customer service proficiency level :slight_smile:

La noi de nu vedeai numa’ ochi dati peste cap, cu tot cu platit!

Pai stai sa vezi ce transpiratii m-au trecut. Reflexul bai nene!! Reflexul ala din creierasul obisnuit cu mutre, circuri, jungla.
Parca si mare paguba era un borcanas mic de plastic. Dar tot am avut o mini-secunda de panica: fuccckkk, ia uite ce am facut! M-am dus la casa spasita, parca asteptand sa fiu mustrata “haidetiii, doamnaaaa, ce-ati facut aici?!” :smile: :smile:

Faina campania :slight_smile:

OMG, OMG! Vine primavara la Londra :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: De cateva ore este soare! Asa ma incearca un chef de duca!! Pacat ca mi-am folosit ultima ora citind despre Modern Act of Slavery. Ca sa ajung la concluzia ca e un mare fas facut de ochii lumii. Hainele imparatului.

Cred ca am reusit sa gasim solutia impotriva porumbeilor. Adica mister, nu eu. A pus un fir de litza de plastic deasupra balustradei de la balcon. Ohh, ce m-am mai amuzat de dimineata la cafea cand veneau astia in zbor, extrem de hotarati sa poposeasca pe balustrada si se opreau brusc din zbor cand observau firul :smile: :smile:
Am pus si doua covorase cu tepi de plastic pe langa bicle. Pentru ca da, inaripatii se apucasera sa construiasca cu mare spor la cuib. Era plin de crengute si iarba pe sub prelata de la biciclete.

La multi ani, sa ramanem vorbarete, cu pofta de viata si frumoase (cu sau fara Deciem :grinning:)! :tulip::champagne::rose::star2::sparkler::cocktail::wine_glass:

Sa traim, sa-ntinerim!
La multi ani, ladies! :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:
@Travelerista, dar ce matinala esti azi :slightly_smiling_face:

@Travelerista e pe alt fus orar, deja e pe plaja, se joaca cu delfinii!
La multi ani!!

La multi aaaaaniiii!!! :smiley:

La multi ani! :smiley: