Doza de cafea

Hahahahaha, fff misto @doarunom :smiley: :smile:

La multi ani, doamne dragi!! Va trimit de la mine niste soare ca sa aveti o zi senina, oriunde v-ati afla!

Aseara ma gandeam la @Travelerista :slight_smile: Ma uit la un documentar despre hoteluri de super lux pe BBC. A inceput sezonul 2 si m-am uitat aseara la un episod cu un hotel din Oman :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Doamne, ce peisaje superbe au oamenii astia acolo :heart_eyes::heart_eyes:

Dar eu aici visez sa ajung in viata asta :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Bună dimineața și la mulți ani!
Vă trimit și eu niște zăpadă, că iar a nins. Vine primăvara, la anul, în ritmul ăsta!

Shhhhtt, nu cobi. Eu am citit de dimineata ca ar veni iar zapada pe aici. Am ales insa sa trec fff repede la urmatoarea stire :smile:

http://bazavan.ro/2018/03/audrey-hepburn-stil/

sa traiti frumoase,vesele si flawsome!

Fix in localitatea aia suntem si noi @Daria Noi n-am vrut sa dam atatia bani sa mergem la ala (e cel mai luxos), am ales intre Crowne Plaza si Hilton, CP e langa luxosul ala. Ne-am hotarat pt Hilton, e cel mai bine pozitionat pentru noi.
Azi am fost iar la o plaja noua, se coboara o stanca pe jos ca sa se ajunga la ea, destul de abrupta. Marea era plina de broaste testoase, dar la snorkeling n-am prins niciuna :joy: Si drumul intr-acolo, frumos de numa. Si mai frumos e vara, cand totul e verde in regiunea asta.

Polinezia franceza e plina de hoteluri cu bungalowuri pe apa, in peisaje de paradis. Merita de ajuns macar o data-n viata si acolo.

La multi ani de 8 Martie, vremea nu tine cu noi dar zic, sa ne bucuram de primavara din suflet!

Eu sunt pe calapod cu Cyndi Lauper

LE: Nu am dormit bine de doua nopti, fii-miu ba nu poate respira, ba viseaza urat si ma scoala sa il iau in brate si sa ii spun o poveste, asta pe la 4 dimineata :)) . Asa ca, pe fundatia asta de mahmureala citesc tot aiurea. Un fost coleg de liceu, care mereu se tine de glume si pe care il banuiam ca nu o sa se abtina nici de 8 Martie, mi-a trimis o felicitare care suna cam asa ‘Un gard frumos pentru tine…’ . M-am gandit cateva clipe care o fi poanta, si apoi, dupa cateva guri de cafea am vazut ca era ‘un gand’.

Neata! Care dintre gospodine :grinning: a facut sau face mucenici/sfintisori? :heart_eyes:

Neata!
Eu nu stiu sa fac, din pacate.
Dar am invatat sa fac coliva, daca prezinta interes :joy:

@Travelerista cred ca mi-am gasit locatia pentru luna de miere :smile: Am verificat aseara si hotelul ala smecher. Sincer, pentru o luna de miere, in conditiile in care nu o sa dau bani nici pe nunta, nici pe alte agitatii specifice acestui context, nu e chiar o avere sa inchiriezi o vila/apartament mic de vis :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Cum e cu caldura?

Nu am facut nimic, nimic. De fapt, daca stau bine sa ma gandesc niciodata nu am facut mucenici. Cand eram in tara ne faceam pofta cu ce gateau rubedeniile :smile:

Mor de oboseala. Abia m-am prelins din pat de dimineata. Slava domnului ca e vineri.

Buna dimineata, nu am mucenici si nici nu stiu daca voi face mai pe seara cu asta mic, sa vedem care e atmosfera si daca are chef. Mai degraba i-as coace maine dimineata cand suntem toti acasa si ii putem manca la desert.

@Daria, luna de miere intr-o vila de lux suna foaaaarte bine! :slight_smile: Ma bucur mult pentru tine!

@Sibipa doar o idee, momentan, nu te bucura prea tare :slight_smile: Eu stiu ce mai apare pana la sfarsitul anului de nu s-o putea concretiza nici cea mai mica idee mai misto. Vedem :wink:

Ma pregatesc sa inchid si eu sandramaua. Mi-a ajuns saptamana asta.

Hahaha, tare pustiul!
@Daria, Daria, Daria, am incurcat borcanele, eu vorbeam de Anantara in Salalah, nici nu stiam ca ala de la BBC, din creierul muntilor, e tot unul de-asta. E f misto, dar cred ca dupa max. 4 zile ti-ai umplut fiecare por cu frumusetea de acolo si cu luxul si cu tot. Altceva nu-i in apropiere.
Cam cand ati vrea sa fiti honey mooners?
Am fost aseara la asfintitul soarelui la Anantara de aici, hotelul e f misto, dar plaja nu-mi place. E subiectiva tare asta cu plaja, mie mi se pare pacat de la Dumnezeu sa stai pe-o bucata de plaja cu zeci de alti turisti, cand sunt atatea lagune, plaje, fara picior de om, in parte si cu stanca pentru doritorii de snorkeling, de-o frumusete rapitoare.

Am făcut o plimbare până pi Corso, îmi trebuiau niște oje noi.
Foarte frumos, soare, deși răcorică. Dar lumina aia dată de zăpadă, în combinație cu soarele, îmi dă o ușoară euforie. Cel mai probabil, o speranță de primăvară.

@Travelerista anul asta am vrea. Dar sa vedem cum reusim sa ne organizam cu totul. In orice caz, clar nu vreau sa merg cand e caldura la apogeu pentru ca voi avea o vacanta de zacut la pat.

Sunt cu tafna in dimineata asta. Asta se intampla cand am la bord doar cateva ore de somn. Ce as mai fi lucrat de acasa. Macar cat sa nu mai aud ciripiturile si small-talkul plictisitor de prin birou.