Doza de cafea

Buna ziua!

Ci mai faciti?
Concediu vreau si io :roll_eyes:
Am mancat lapranz niste ficatei cu piure. Ma ustura stomacul de ma termina! Si am mai dat si 21 de lei pe 2 linguri.
Tare somn!!
Aici o sa citesc eu de acum inainte :slight_smile:

@albinuza spor la citit si relaxat :slight_smile: :slight_smile: Misto loc ti-ai tras :smile: :smile:
Imi place etajera mult de tot :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Ciudat sa te doara stomacul de la ficatei si piureu. Cine stie ce au pus in mancare :roll_eyes::roll_eyes:

Mi-am facut programare la tuns pentru maine. Ma duc in buricul targului in alta locatie ff laudata. Hai sa vedem.

Lumina la scripete mi se pare atat de tare! :heart_eyes::ok_hand:
@Daria, aici, in sud, sezonul lor e vara, au o clima tare interesanta. Dar stai sa zic ce inseamna sezon: clima de UK, numai un pic mai calda :joy: Adica e verde totul, ii tot trage cate o oicica, toata arabimea care nu petrece vara in Europa, vine aici si savureaza la max oaie si ceata si verde :joy: Pentru noi nu-i interesant, pe timp de muson curentii in ocean sunt foarte puternici, intratul in apa e intetzis, multe plaje sunt acoperite de apa etc. Dureaza de la inceputul lui iunie pana la sfarsitul lui octombrie.
Daca vreti Oman, eu v-as recomanda sa mergeti prima data la hotelul cu pricina cateva zile, apoi vreo zi la Muscat, apoi ori de zburat in sud, la Salalah, ori cu masina. Drumul de-a lungul coastei e lung, dar in parte mi s-a parut extraordinar de frumos, portiuni la care opream dupa fiecare curba sa admiram peisajul. Iar in sud ori va inchiriati masina (eu zic s-o faceti numai daca te simti in stare, la cele mai misto plaje se ajunge numai pe drum neasfaltat, cu serpentine, cu gropi si destul de abrupt), ori calculati si cu taxi/sofer.
Azi dimineata a fost innourat si am ramas la piscina/plaja hotelului. Eu o apa atat de tulbure ca aici n-am mai vazut nicaieri unde am fost, mi se pare pacat de la Dumnezeu de stat la asa ceva.
Noi revenim in decembrie :grinning:

Bună ziua, sau ceva :smiley: Tocmai mă întorsei de la chirurg. Operație pentru implanturi dentare (2, plus adiție de os).

Concluzii:

• iarba rea nu piere.
  • nu fu prea rău, dar senzația aia când îți forează în os cu burghiul e priceless :roll_eyes:
  • am o falcă de parc-am boxat 5 runde cu Mike Tyson
  • chirurgul principal nu e genul meu, daarrr cel care a fost mâna a doua e belea. Jose Armandooooo. Păcat că n-am văzut mult din el sub masca aia, dar cât l-am văzut până să-nceapă bâlciul, mmmm… :heart_eyes: :heart_eyes::heart_eyes:
  • să vedem cum decurge ziua mai departe. Calmante am, antibiotic am, niște granule antiinflamatoare am. Dacă nu mai revin, să știți că v-am iubit :smiley: (cu bonus pentru @Queen și @Samoa :heart::heart::heart:)

Multam @Travelerista :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:
Da, masina cu sofer e o idee buna. Am mai inchiriat noi masina in Grecia si mi-am cam blestemat zilele cu condusul pe insule. As sta si eu relaxata si n-as face pe soferul.
Aha, deci iarna e de mers. Sincer, nov-dec ar intra si in calculele mele. Sper ca pana la sfarsitul anului sa fie rezolvate multe dintre probleme, birocratii si restul.

@Nancy hai ca ce-a fost mai greu a trecut. Curaj!! tin pumnii sa treaca repede si bine toata tevatura asta.

Fata, te asigur ca revii! :grimacing:

@Nancy, sa te dezumfli repejor!

@Nancy,oribila senzatia de drill in fata, uof! Da-i cu gheata alternativ, cum probabil ti-au recomandat, si o sa treaca repede umflatura. Ti-au facut in acelasi timp adaosul de os si implantul ?
@albinuza ce tare e scripetele ala in perete, dar si raftul de carti.
@Travelerista hai cu poze cu apa si soare, ca aici a inceput sa ninga cu fulgi mari :))

Da, numai dacă s-ar fi întâmplat ceva neprevăzut ar fi făcut doar adiția acum, dar n-a fost cazul. Băi nene, deci mai bine mă duceam la muncă decât treaba asta, în concluzie :)))

Nuuu, lasa ca suferi acum dar o sa treaca. Sa vezi pe termen lung ce bine o sa fie :kissing_heart:

Poftim :grinning:

Si una de la restaurantul indian vegetarian din seara asta

Am uitat să zic că am primit o tabletă de Diazepam înainte, să mă destind cică, și m-a pus în cap :))) Mă relaxasem de zici că trăsesem pe nas sau ceva. I-am zis lu’ Jose Armando textual că ”mă bucur că sunteți lângă mine”. :joy::joy::joy:
Băi, mie mi-e rușine să mă duc mâine (la control) acolo, să mai dau ochi cu omul ăla :flushed:

Cred ca o sa fac o criza daca mai aud comentarii condescendente si pufnituri superioare din nas la adresa celor care “wowww, they still smoke”.
Ok fratilor, va deranjeaza fumul, inteleg. Ok, comenteaza si bombane daca te-a afumat vreun nesimtit pe strada, in fata pubului etc. Dar de aici si pana la vesnice pufnituri ca vaiiii oamenii still smoke, e cale lunga.
Si asta nu ar fi nimic, daca oamenii care ridica din nas (neintrebati) nu ar fi aceeasi care povestesc cum seara de seara isi fut ficatul la baute pana cad pe jos. Hai sictir!

@Nancy hai ca n-ai de ce sa iti fie rusine :smile: Nu ai zis mare lucru :smile: Cum te simti?

Binișor, săru’mâna :slight_smile: Încă sunt umflată, dar așa o să fiu vreo 2-3 zile… Am scuză să arunc mâine cuiva la munci cu vreun capsator în cap dacă mă enervează? :roll_eyes:
Ce mă bucură e că organismul nu dă semne de respingere a corpilor străini (cică s-ar fi manifestat urât în primele 24 de ore dacă se întâmpla). Să mai spuie careva că nu-s tolerantă :joy:

Bravo!!! Hai ca e bine, ai trecut peste ce era mai nasol.
Eu iti dau voie sa le dai cu toate capsatoarele din lume :smile: Nu de alta, dar am aceleasi fantezii violente :smile:

Sa fii sanatoasa si ma bucur nespus, ca esti in regula!
Amoru-mi pentru tine, ramane natarmurit, cum ne-am inteles!

Am fost la medic, raman in medical si saptamana asta. Ce misto. NOT!

@Samoa ce patisi soro? Cum medical? Tin pumnii sa te faci bine repede!

Abia astept sa inchid uzina si sa ma duc la coafor sa tai pleata.

Merci! Păi bolesnita, infectia căilor respiratorii, n-am scăpat de ea.
Îți urez freză faină!

Ahhh, dar te tine de ceva vreme :sweat: Ohh, recuperare maxima!!!

Saru-mana, nu-mi fac sperante. Dar a crescut iar pleata mult si vreau sa il mai scurtez si revigorez un pic. M-as si vopsi ca sa nu ma mai chinui eu acasa, dar ai incredere? N-ai. Asa ca hai sa vedem ce or scoate din mana la tuns simplu si-un spalat pentru numai 70 de lire. Daca imi place de oameni, o sa incerc alta data si vopsitul.

Love you back, pentru totdeauna.

Ai grijă de tine și vezi partea pozitivă: GAMING cât îți poftește inimioara!