Doza de cafea

Pai Jose Armando o fi in linia intai fix pt luat mintile pacientelor :wink:
Lasa-l asa, sa castige un ban cinstit.
Cati nasturi avea deschisi la halat? :joy:
Insanatosire grabnica!

N-avea nasturi, era de ăla care se îmbracă pe mâini și se încheie la spate :smiley:
Cât despre luat mințile, pofteam să mi le ia săptămâna viitoare la scos firele… dar chirurgul a insistat că le scoate el însuși, deci nu-l mai văd pe Jose Armando, lumeeeeee.

Săru’mâna! :slight_smile: Mă descurc binișor… cred că nu mor, deși am amenințat-o pe @Queen de mai multe ori cu asta :smiley: (nu că m-ar fi crezut :roll_eyes:)

Mi-a placut tare mult la coafor :blush: :blush: Nici nu am gusturi ieftine, ce dracu. Asadar si prin urmare, nu imi fac eu cadou de Pasti si de un deceniu de cand ne suportam mutrele reciproc? Imi fac. O sa ma duc sa ma si vopsesc. Las hipsterita de Shoreditch sa experimenteze pentru ca mi-a placut fata si locul. 5 stele din 5!

Ocazie cu care am remarcat, din nou, ca noi romancele suntem cam fraiere :smile: Daca la saloanele mai de soi din Bucuresti erai servita cu o apa, ceai, cafea (de cele mai multe ori contra-cost), englezoaicele sunt servite direct cu ditai pocalul de vin. La mine s-au uitat ca la felul paispe cand am cerut doar o apa :smile: :smile:
Deci ia ca ne trebuie o revolutie in Bucuresti. No more apa la coafor :smiley:

In timp ce ma relaxam aseara la coafor primesc mesaj de la mister: “Brace”. Zic WTF?! E nasol dar parca nu asa nasol dupa exprimare.
Urmeaza si poza :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes: Exact cum am zis, aia s-a intamplat: porumbita cu ou sub biclele noastre pe balcon. Ce dracu, home sweet home :smile:

@Nancy haha, Jose Armando, lesiiiiin . Bafta la scos atele, cere anestezie, eu asa am facut ca ma cam durea :frowning:
Multa sanatate @Samoa, parca bagasi vreo cativa km de alergatura, hmm, stai si tu linistita o vreme, pana te vindeci bine.
@Travelerista, ce faina e apa, of Doamne, mai avem si noi un pic pana la primavara, vreo 2 luni, asa :)))) Vineri ii bagam un schi ca nu se mai poate, trebuie sa facem ceva cu zapada asta.

Sa iti fie de bine @Daria tunsoarea. Si aici te servesc cu ceva de baut, cafea sau ceai, dar vin … ehehehe, voi va boieriti acolo, nu gluma.

:joy::joy::joy::joy:
Daria, spune drept: cat ditamai pocalul de vin bausi la coafor, mi se pare cam incoerent msg tau.
Sa-ti fie de bine din toate punctele de vedere.
Maine o tai la mare. Sper sa fie vreme frumoasa.

N-am alergat și n-am făcut nimic, cât timp am fost bolnavă. Azi a fost prima zi fără simptome, am băgat power walk. Mâine încep antrenamentul, dacă tot fără simptome mă trezesc.

Chiar n-am baut :smile: Eram prea obosita si daca mai bagam si o gura de vin cred ca nu ma mai ridicam de pe scaunul ala :smile:
Scuzati mesajul incoerent :smile:

Am fost în oraș, aveam de cumpărat niște fleacuri. Pastilele de somn (două tipuri de melatonină, cu mod de operare diferit), au costat 120 € :drooling_face::grimacing:
Vă spun că sănătatea, nu e ieftină!

Caaaat? Soro, aici melatonina costa maxim 10 euro flaconul/cutia sau ce o mai fi el, cu 30 de tablete.

Aici se da numai pe reteta, habar n-am cat costa.
La salonul la care merg eu n-ar avea pocalul de vin nici urma de succes, toata lumea vine cu masina. Mai bea cateodata cineva un pahar de sampanie, in rest far’ de alcool. Face niste smoothiuri bune al naibii, eu una las orice alcool pentru unul dintr-ala.

Da, numai că nu e la fel de eficientă și nu știu de ce.
Aia din Ro, era 3 mg, asta de-aici e 2 mg si se da numai cu reteta, numai celor trecuti de 55 de ani, sau care au productie redusa de melatonina, cum e cazul meu.
Eu am luat ieri, in total 130 tablete (30 circadin si 100 melatonina).

Cand facusi fata 55 de ani? :grin:

Te ard! :rage:
Io sunt în categoria ailaltă, jună, bellă, cu producție redusă :grin:

Pfai, ieri erau 22 C și senin în Constanța, vreme de mai, iar acum, ajunsa acasă, dau de -2 C și freezing rain.
Se apropie Pastele sau Crăciunul?
Bine v-am regăsit!

Mie mi se facuse de mancat peste la constanta, asa ca acum ma intorc pe drum ocolit la bucuresti pt ca au inchis a2 pe motiv de freezing rain :grin:

Nasol. Tot pe drum, sau ai ajuns?

Am ajuns, dar in 4 ore :fearful: Si daca nu era waze, ajungeam in vreo 6. La un moment dat ne-a scos cumva prin sate si pe camp si am ocolit o buna bucata din DN3. Eram doar noi si inca unu care probabil avea tot waze. Macar mancarea a fost buna :joy:

E

Am gasit o tava pt candela, ce parere ai?:thinking:

Mi se pare cam mata pt “sfesnic”, dar tu pui oricum decoratie de sezon pe ea, deci e foarte buna.
Mi-ai adus aminte de pozele de la arabi

Buna dimineata!
E haos si criza si am vreo 400 de mailuri si 50 de elevi inscrisi la examene azi si doar un supraveghetor, sedinta si ora la medic. Na!
Dar macar e soare, erau -5 grade cand am plecat de-acasa, eu cu jeans, fara nimic pe dedesubt, nu mi-a fost frig. Se anunta +3. Poate vine si la noi primavara, inainte de Craciun.
S-aveti o zi faina, doamnelor si domnitelor!