Doza de cafea

Mi s-a parut frumos scris, textul lui Vintila, tocmai pentru ca nu e elogio-lacramos.
Au avut o relatie faina, care pare sa se fi imputit, i se pare incorect ca lumea media nu l-a bagat in seama, pe bonomul Niki, dar continua sa-i sufle in panze, magarului arogant, de Gheorghe. Destul de subiectiv, dar macar sincer!
Si cere foarte frumos iertare, mortului!

Am lipsit movitat de pe site, am avut de facut online shopping masiv si inca nu am terminat, ca nu am pantofi. Am pus ce-i drept cativa in cos pe niste site-uri dar nu am cumparat inca, nu ma pot hotara si pace :frowning:
Coafeza mea cred ca e bolnava, si-a luat concediu pe timp nelimitat. Mi-a lasat o recomadare la o colega de salon, dar nu ma incanta, asa ca am zis sa incerc ceva nou. Am facut programare pentru marti la un tip, vad ca e laudat ca tunde bine. O sa ma si vopseasca cu multe higlights. Acu ideea e sa stau ascunsa, pana saptamana viitoare, sub o basca sau o sapca, ca nu imi mai sta ciuful in nici un fel.

arata-ne pantofii sa te hotaram :sweat_smile:

O sa pun linkurile la pantofi, ca numai la ei imi e gandul :)))))

Cred ca este doar o postare pertinenta, in spiritul celor constatate si de mine. Asa zisi oameni de presa, fost oameni de presa, cetateni anonimi sau mai putin anonimi, se dau cu fundul de pamant si il ridica in slavi pe A.Gheorghe. Ba mai mult, acum circula pe FB inclusiv citate din A.Ghe, asa… Poptamas style. Asta in conditiile in care cat era viu, fie il injurau, fie pur si simplu il ignorau. Da ce sa vezi, cum a crapat omul, cum turma de postaci inraiti pe Fb a aparut la datorie. Eu apreciez postarea lui Vintila. E o postare sincera si de mare bun simt.

Neata!

Care dati o galeata de soare si caldura? :slightly_smiling_face:
Dupa amiaza asta cica se pune iar ninsoarea.
Si duminica trecem la ora de vara, nu?
:joy::joy::joy:
Care vara?!

Mamaaa, nici nu stiu pe care sa o aleg?
Se mai trece la ora de vara? nu a zis EU ca gata cu schimbarea orei? Sau nu de anul asta?

Buna dimineata!

Eu nu am nimic de spus despre Andrei Gheorghe. Odihneasca-se in pace!

E ultima zi la birou. De fapt ultima jumatate de zi la birou, pentru ca la 12 imi iau calculatorul. Ca sa ii faca upgrade pentru baiatul nou. Io nu am meritat upgrade :smiley:
Am asa…un sentiment de tristete oarecum. O sa-mi fie dor de copiii astia. Mai rar gasesti asa oameni la serviciu. Dar macar sunt sigura ca o sa ne mai gasim. :pensive:

O sa fiu libera maine si de luni o iau de coada din partea cealalta.
Sper sa fie bine si sa fie colegi misto! La mine conteaza f mult colectivul.
Si la mine e greu cu primele interactiuni. Mi s-a spus in mai multe randuri ca la prima vedere par fitoasa asa… si ca ar fi greu sa imi ajungi la nas. Este total eronat!! I’m a fucking delight!! :))

O zi buna sa aveti ladies!

Neata buna!
Cumplit de greu sa ma ridic din pat, am o durere de cap infundata, in partea de sus a tartacutei si ma simt foarte obosita.
Bine ca maine e vineri. Iar saptamana viitoare e scurta si ce fain o sa mai fie cu 4 zile libere!
Hai ca mai avem putin!

Si tu, Brutus? La fel ma simt si eu. Numai ca de vreo jumatate de ora vad ca se acutizeaza durerea de cap.

@ChickyG nu zici tu rau cu tava aia de cafele :heart_eyes::heart_eyes:

Mai nu stiu care vara vine, ca mi-am pierdut orice speranta.

@albinuza bafta la noul loc de munca :slight_smile:

Ohhh joy!! A inceput sezonul de “Drumurile noastre toate” in fata garii. Asta chiar nu observa ca e inca frig afara?!?! :joy::joy::joy::joy:

Same here!
Sefa mi-a zis ca parca am ochii cam umflati. Am multumit frumos si i-am zis ca si ea e foarte frumoasa azi! :laughing:
In conditiile astea, greu de crezut ca iese vreo sfaraiala cu antrenamentul!

Am inghit doua nurofenuri dar bag de seama ca tot nu vrea sa ma scuteasca.

Doua Ibrupofen si nimic. Vreau acasa!

Eu am luat si rahatelele astora care au 200 mg minim. Am acasa stoc de nurofen forte din Romania dar mereu uit sa imi arunc o folie, in geanta. Parca cu ala de 400mg+ mergea mai bine treaba.
Bai si dupa ce ca sunt obosita si ca imi bubuie capul din ce in ce mai rau, mai jeleste si romanul sub fereastra mea de mai bine de o ora. Imi vine sa scot capul pe geam sa ii recomand sa se duca sa ii cante lui Dragnea sub geam. :smile: :smile:

Da te impiedica ceva sa iei doua de 200 mg? :smile: Nici mie nu imi trece cu 200 :slight_smile:

Constiinta :smile: :smile: Sa nu simt ca bag pilule cu pumnul :smile: Glumesc, am luat doua pastile acum, da. Dar vad ca e fix pixu’.
Eu cand zic ca iarna si vremea asta de rahat care imi sta pe cap de luni de zile, o sa ma bage in mormant :smile:
Ieri a fost soare vreo jumatate de ora. Imi venea sa plang de fericire.

Aloooo…Daca ai luat 200 dimineata si 200 acum nu inseamna ca ai luat 400 :joy: Daca au trecut cel putin 4 ore de la prima poti lua 400 acum. Te asigur eu ca nu crapi :smile:

eu nu am nicio retinere in a lua pastile. pe mine daca ma doare, iau pastila imediat. nu stau sa astept ca poate trece. reguli am la alte chestii: de ex nu iau antibiotice decat daca nu exista alta alternativa si paracetamol iau doar pe perioada limitata (nu mai mult de 3-4 zile).

asa, ibuprofen, cum apare durerea, cum rezolv problema.

PS: scuze, citii acum ca ai luat 400. eh, acum asteapta :grin:

Dada, doua de-odata am luat :wink: Am pacalit sistemul englezesc :smiley:

Nuu, nici eu nu stau ca fraiera sa astept sa treaca lucrurile de la sine. Slava domnului ca nu le am cu durerile de cap sau alte cele. Chiar nu pot sa imi imaginez cum o fi sa ai migrene :persevere: Groaznica treaba.
Aveam o fosta colega in Romania, femeia o daduse pe pilule grele ca sa poata tine sub control migrenele.

Si eu iau pastile imediat ce apar simptomele. Dar nu-i uman ce se intampla cu mine, ma doare capatana de ma rupe, daca nu ma lasa, ma car acasa sa ma oblojesc.
Mai intai, insa, ma duc sa ma cert cu o cucoana cu discursuri elitiste, care crede ca toate pasarile, din kurul ei zboara si ma duc sa-i ucid visul!