Doza de cafea

Nu se deschide link-ul :frowning:

Ha! Si-o fi scos postarea. Vad ca nici la mine nu mai merge.

Long story short: o sunase unul de la BBC sa o intrebe ce face, cum face si ce are de comentat pe tema plangerilor englezesti ca est-europenii trimit bani acasa. Si gagica i-a zis fff frumos ca pana la urma englezii s-ar putea sa cheltuie mai multi bani pe vacante in strainatate decat trimitem noi acasa.
La care englezoiul ii zice ca dada, asta e o aparare buna.

Da, nu imi explic de ce nu merge linkul direct.

:smiley:
Parerea mea e ca niciunul din ei nu trebuie sa aiba opinii legate de felul in care unii sau altii isi cheltuie banii.
Ca englezilor le pica invers ca emigrantii trimit bani in tarile de origine, asta denota lipsa de cultura economica, sau chiar generala, nah.
In aceeasi masura, e absolut irelevant, cati bani cheltuie englezii sau chinezii in vacante!
Si unii si altii, ar face exact la fel, daca s-ar afla in pantofii celuilalt. End of story!

Ai perfecta dreptate. Numai ca au inceput tot mai multe discutii pe tema asta: ca de ce trimit est-europenii bani acasa.
Si cand esti sunata si luata la intrebari, nu vad care e problema sa platesti si tu cu aceeasi moneda. Voi cheltuiti bani in Spania, noi in Romania, Ungaria, Polonia. Same shit!
Pentru ca de fapt asta e ideea: ca vezi doamne, banii nu sunt folositi in UK. Ok, dar nici voi nu va folositi toti banii in UK, deci ca ce chestie ma arati numai pe mine cu degetul?!

sanatate celui ce a inventat cafeaua.
@travelerista concediu frumos tare sa aveti!

am avut 2 in ultima vreme care veneau sa imi ceara parerea toata ziua buna ziua si apoi mergeau sa vanda solutia ca fiind a lor. la urmatoarea abordare am intrebat cine a ridicat problema, au zis xulescu, si-am trimis direct raspunsu cu ei copiati si laudandu-i ca au vrut sa ajute :slight_smile:

Eu am avut o sefa asa. Imi punea o intrebare, cateodata ma puna sa scriu raspunsul intr-un mail si sa i-l trimit, apoi ea copia si dadea mai departe ca si cum ar fi venit de la ea ideea :rage:

Mi se pare de maxim prost gust să întrebi pe cineva, cum își cheltuie banii.
Dacă îi trimiți la Unicef, cum se socoteste?

Binenteles ca este de prost gust. Dar ce dracu, iti permiti orice cu est europenii.
Ehh, sunt in agitatie mare de tot oamenii. Si de cateva zile iar au inceput ba cu articole, ba cu interviuri de rahat, ba sa ne faca socoteala la bani, ba ca le e frica englezilor sa aiba vecini romani etc.
Cred ca inca nu s-au hotarat ce atitudine sa abordeze (o cam scalda cu Brexitul) si incearca marea cu degetul de la piciorul mic. Le mai dau si subiecte de discutie englezilor etc.

Vine nea Tudorel si se plange ca nu se vede de microfoane. Vor sa ii puna un scaunel si el nu vrea :))))

Hahahhaah :joy::joy::joy::joy: Aoleuuu, stai ca incepe mamelucul ala sa vorbeasca. Eu nu il mai ascult :smile: Citesc rezumatul mai tarziu :smile:

Doamne fereste, acum, dupa ce si-a facut CV-ul citeste ca melcul din raport. Oare trece prin toate cele 30 de pagini si 20 de categorii de acte si fapte? Valeuuuuu! Cica sa iasa la o pauza reporterii care vor sa auda raportul si sa revina la concluzii :)))))

Buna dimineata!
Mai dormiti mult? E vineri! Asta in caz ca nu stiati!
Eu sunt la birou de la 6:45, ma car devreme azi. E liber si de la bucatarie, ca servim platou rece la cina, deci se huzureste.
Hai sa terminam si cu ziua asta si sa ne vedem de odihna, c-o meritam!

Neata lume! Lume, lume, soro, luuumeee :grinning:
Suntem in drum spre aeroport, inca nu reaalizez ca sunt in concediu.

Concediu frumos!

Concediu placut! Si sa nu te gandesti la noi! O sa fim in regula, rebegite de frig si muncite, pana la os, dar o sa fim ok! :smile:

Multumesc frumos! :heart:
Eeeh, ramanem doar in contact, acum am timp de forum.
Si aici e arctic outbreakul pe vine, minus 5 grade sunt. Am ciorapi lungi termo sub pantaloni pe mine.

Concediu placut @Travelerista Sa incarci bateriile si sa te intorci cu forte proaspete!
Un’ te duci? :slight_smile:

Hai cu weekendul ca nu se mai poate! Ma laudam ca de mult timp nu am mai fost racita. Aham, m-am trezit cu gatul in pioneze.

Si ca sa dau din casa pentru ca mi-e fff draga, ii mai zic si aici: La multi ani coana @Ziggy sa ne traiesti si sa fii iubita! Haiii, la cat mai multe certuri si contre misto pe toate temele :kissing_heart::kissing_heart:

Deci azi e alcoolul gratis :smiley: :smiley: Stim cine da de baut :slight_smile:

Same here! Nu ne mai scuteste. -1 acum dimineata :rage:
Si intru in birou: aerul conditionat vajaia la putere maxima pe aer rece. Fratilor ati luat-o razna?! “Ahh, eram ca hot in the office”. Hai, haiiii, ca ne-ntrecem cu gluma.

La multi ani, Stardust Girl! :champagne: :tada: :balloon: :sparkler: :fireworks:

Va plangeti la -1? Erau -7 cad am plecat eu de-acasa!
Caut cu infrigurare, un loc unde sa mannac ceva bun la pranz si nu gasesc. Cred ca o sa ma arunc la o pizza!