Doza de cafea

Aici se face din ce in ce mai fain si cred ca la pranz imi iau verde si plec acasa. Ieri au fost 14 grade, soare si azi se pare ca va fi la fel, o sa profit ca tot e liniste si pace.

Nepoata-mea (10 ani) a ajutat-o pe sora-mea la vopsitul oualor.
Copila e priceputa si foarte interesata de bucatarie, asa ca i s-a dat mana libera.
A facut niste oua foarte faine, am vazut poze.
Reiese ca , printre alea fierte, a vopsit si cateva crude. Si n-a spus nimanui. Au avut cateva suprize, nu doar ei, ci si musafirii. Acum ciocnesc ouale, deasupra chiuvetei! :joy::joy::joy::joy:

Ce simpatica-i nepoata-ta! :joy::joy:
V-am zis ca nemtii nici nu ciocnesc oua? :roll_eyes: Si de-aia le place cand se nimeresc la mine la masa de Paste. Si le ramane in cap si “Hristos a inviat” si raspunsul :grin:

@Samoa tare rau nepoata!! E fff faina pustoaica :smile: :smile: :smile: :smile: Geniala ideea :)))))

Mi-am cumparat Nokia 3310 :smile: :smile:

Aveam nevoie de un telefon simplu doar pentru vorbit, asa ca l-am inhatat pe asta micu’ :smile:
O sa bag si un snake, in cinstea adolescentei :smile:

Adevarat a inviat! Ce tare e nepoata ta, samoa, sa iti traiasca. Sa stapanesti sanatoasa inelul @Mother_Abigail si tu telefonul @Daria.
Wow, ce vreme frumoasa aveti @ChickyG, sa va fie de bine plimbarea, am vrut sa iesim si noi ieri, dupa masa de pranz. Spor la treaba @Travelerista, sa terminati repede .

Am lucrat de-acasa, azi. N-am fost peste masura de productiva, dar macar am avut liniste.
O sa mai beau un ceai, ma duc la sala si gata ziua. De maine, ne uitam cu speranta, catre weekend!

Buna dimineata!
2 grade azi dimineata, soare si frig, dar se fac 12, pana la amiaza.
Nu mi-a pasat de frig, m-am bucurat de soare, tare drag mi-e, cand vine primavara si mie-mi vine sa zburd ca o capra, la 6 dimineata. Acum o sa muncesc ceva, nu prea mult, sa nu ma surmenez :smile:
S-aveti o zi usoara si calda!

Neata. La mine este o alta zi de ploaie si bezna :smile:

Neata. Si aici tot ploaie si intuneric.
Inca 2 saptamani si plec la soare. I need it!

Eu nu mai nici cea mai mica energie. Jur ca m-a stors ultimul an. Parca numai in ciuda a fost porcaria asta de vreme.

@Hortensie mult a fost, putin a ramas :smile: Unde te duci?

In Alicante. Long weekend cu fetele. Abia astept. O sa stam 4 zile.

Si pe mine m-a terminat iarna asta. Prea multa ploaie. Si am o presimtire ca nici vara nu va fi prea prietenoasa. Sper macar un 20 de grade sa avem si noi.

Sa aveti vreme perfecta si distractie placuta! :slight_smile:

Da mai, nu mai pot, pe cuvant. Am luat si vitamine si toate cele la greu, incerc sa dorm cat mai mult ca sa tin sub control oboseala si stresul de la munca. Dar nope, nimic nu prea merge. De 3 zile ploua incontinuu si e bezna.
Zici ca sunt in regatul lui Voldermort si simt cum mi se ia sufletul bucatica cu bucatica :smile:

Sincer, cred ca si gluma de vara de aici, va fi la fel de cacacioasa. Jur, urmatoarea mutarea va fi intr-o tara calda. :smile:

Trebaluiam prin casa aseara si aveam tv-ul deschis pe BBC news. Taman bine ca incepuse Zucki sa dea cu subsemnatul in fata senatorilor.
Sincer, eu nu prea pricep doua lucruri:

• cum mama dracu au crescut actiunile FB dupa sesiunea de ieri?! Personal mi s-a parut depasit de situatie. La nimic concret nu a avut raspuns. “My team will follow up” a fost laitmotivul orelor de intrebari.
  • de ce ff multi oameni spun ca Zucki a iesit ff bine din povestea de ieri pentru ca senatorii erau batrani si depasiti de situatie?
    Eu din ce am vazut si auzit mi s-a parut ca oamenii erau chiar ffff bine pregatiti si au dat in asta micu’ ca-n hotii de cai.

In orice caz, pe langa FB eu zic ca mai trebuiesc luate la puricat si restul de companii simpatice.

Eu nu m-as mai muta in tari calde, poa’ sa ploua cu carnati!
Am stat 2 ani in Italia si 4,5 in Spania. Foarte fain, in concediu, dar cand tre sa te duci la munca pe 40 de grade si sa dai randament, nu mai e la fel de cool. Faci dus de 15 ori pe zi si dupa 5 minute, lipesti tot si curg apele siroaie.
Prefer aici, mai iau o geaca, mai pun o caciula, cand e frig si ma simt vie! :smile: :+1:

Cu frigul nu am probleme. Cu bezna si ploaia mocaneasca am eu ce am :smile:
Daca e ger si cer senin sunt ca un cintezoi :smile:

Mai exact ce ai luat? :grin:

Calciu Sandoz cu vit c 1000mg + Alpha D3 - 10 zile
urmat apoi 20 de zile: Magneziu cu Supradyn

Nu prea ne intalnim nici noi, cu cerul senin aici. Ploua mult si des si aia n-ar fi tot, dar vantul…fraaaaaaate, in ce hal poa’ sa bata! Si umezeala, mai mereu. Nu te mai miri ca scandinavele, nu se sulemenesc, precum femeile din sud.
Suntem la mare si asta e. Insa cu toate belelele, de peste an, alea 4 luni de vara scandinava, nu au egal, va zic!

Noi avem noroc cu primavara asta ad-hoc, e soare si cald. Mie-mi place caldura si o prefer de departe ploilor si temperaturilor moderate.

Mah, la mine e ffff eficienta varianta: magneziu cu complex de b-uri sau fara (cu mult magneziu, adica 400-500 mg) si lecitina.
Ce combini tu acolo nu mi se pare f util pt oboseala. Ce fel de magneziu iei?