Doza de cafea

Eu am sandvis cu salam de sibiu si cascaval rucar :smiley: Vinerea de obicei merg la pub cu sefa, ca fetele. Mediocra cu spume mancarea, dar macar mai schimbam atmosfera.
Insa azi cred ca o sa zic pas pentru ca vad ca ma incearca acum si o durere de cap pe langa gat.

Eu nu mananc sandwich la pranz, decat in cazuri extreme. Adica, nu se gaseste nicio ghereta cu mancare calda, pe o raza de 2 km si nu exista transport in comun.
Tinand cont ca eu nu (mai) servesc dejun, la ora pranzului, vad albastru de foame si un sandwich ar fi o insulta!

De aceeasi parere sunt si eu. Dar sa dau 30 de lire in fiecare zi pe un pranz bun chiar nu imi vine, iar alta mancare decenta e ff greu de gasit in zona asta de bancheri. Ori dai banul gros ca sa mananci ceva bun ori mananci sanvisuri. Si cum m-am saturat si de sanvisurile lor, imi mai aduc de acasa.
Asa ca cina chiar a devenit cea mai importanta masa a zilei :smile:

Caaaat maaaaaaaaaaaah??? 30 £ un pranz? Dar unde se mananca fratilor, la *** Michelin??? :astonished::astonished:
Aici costa sub 10 € si se mananca bine, ca acasa, practic, dar mai migalit. Asta e locul meu favorit:

Sunt cateva poze, destul de relevante, zic eu.

Gasesti si mai ieftin. Dar sincer iti spun, ce am incercat eu in zona mea, a fost sub nivelul marii la calitate. Ba mai mult, m-am procopsit si cu vreo doua toxiinfectii alimentare.
Deci nu mai risc si nu mai fac experimente cu gardul si leopardul.

La pub ma costa 15 lire pranzul. Si repet, e haleala cam ca un semipreparat mediocru.

La multi ani fericiti si cu multe impliniri, @Ziggy!

Concediu si distractie placute, @Travelerista!

In sfarsit, aproape weekend! M-am trezit de dimineata cu gandul ca e deja sambata si nu e nevoie sa ma dau jos din pat la 6 azi :see_no_evil: Noroc ca e zi scurta, la 3 o tai la shopping.

Inepem usor, unde te arunci asa? Cafea mai intai!
Multumeeeeesc! Bag smotru ca e groasa, poate-mi vin uratori mai pe seara :grin:
coffee

@Ziggy, la multi ani numai cu de la bine in sus! :cake::tada::champagne::confetti_ball::sparkles::rose:
In sudul Omanului, la caldurica, mergem.

Fain! A stat si mr. vreo 2 zile in Muscat luna trecuta.

Ti-am zis ca ma incearca raceala? Baga domne macar un rom, nu te mai zgarci.

Apropo de asta, amica jamaicana imi povestea ca si la ei cand e de raceala: alcoolul e baza :smile:
Fac mamele familiei o fiertura de ceaiuri, macerate si romuri, de om fac din tine :smile: Fuge si mama virusului :smile: :smile:

Al mai mare e al tau!
rom

Am mancat Pad Thai. A fost mult. Si ok, dar eu nu-s chiar fan. En fin, a trecut si pranzul, acum astept sa ma uschesc. Nu mai am nicio bucurie aici, vreau acasa, la jocul meu!

Numar orele si eu. Ma deranjeaza tot mai rau raceala asta iar pe fondul de oboseala acumulata in saptamana asta, mi-as pune geanta pe umar.
Din pacate am o sedinta la 3. Partea proasta este ca e genul de sedinta care se va intindeeeee. Iar omul care o organizeaza e genul fff pasional care si in luna de miere e conectat la birou.
Asa ca nu prea are notiuni de genul “e cam tarziu, am depasit cu 1 ora sedinta, e ora 7 si oamenii trebuiau sa plece acasa”.
Ehh, ma voi ridica si de data asta si ii voi saluta din mers. Dar asa as prefera sa nu mai fie nevoie sa fac eu nota discordanta.
Pe de alta parte: imi iei din timpul meu fara sa fie imperios necesar…asa ca daca ma simt furata, actionez :smile:

Vineri dupa-masa, sedinta?! Si eu ma plangeam mai dincoace, ca n-am o viata :joy:
Eu am avut un musafir, un prof de vreo 60 de ani, care cica a citit un studiu, cum ca daca te joci jocuri pe calculator, sansele sa dai in dementa, se reduc considerabil.
Asa ca a venit sa ma intrebe, ce consola sa-si ia? Si ce jocuri? Si-am staaaaat si ne-am sucit si invartit si ne-am uitat la clip-uri de gameplay, doua ceasuri. Acum trimit imediat confirmarile la internship-uri si o tai acasa.

s-a dat drumul la vinereala, chefuiala, huzureala, leneveala… viata e mai buna!
Sa traiesti maxim de bine dna pseudo Bowie si sa traiesti intru multi ani!!!:birthday::cocktail::wine_glass::tropical_drink::balloon::gift::tada:
am sa ma duc la fizio sa ma mai repare la umar si il tapuie ca are treaba maine.

Da mai, este revoltator inclusiv pentru Londra :smile: Vinerea, de pe la 12 asa, toate puburile incep sa fie full si oamenii incep sa ia weekendul in serios.

Eu iau tot mai in serios raceala. Bag de seama ca au inceput subtil sa se apropie de mine si niste frisoane.

Pleacă mah acasă și trimite-l pe imbecil la origini!
Bea un ceai și stai în pături, hai că ai sugestii de filme la topicul de profil! Însănătoșire grabnică!

Multam :kissing_heart:

Nu pot sa plec pentru ca cine stie ce dracu de bazaconii hotarasc nebunii in lipsa mea. Si n-am chef sa fac vreun AVC de nervi saptamana viitoare. Tot eu imi fac viata mai grea si mai complicata.
Las ca nu mor cateva ore pana la 5 si un pic…ca il mama gaia daca se lungeste ca nevorbitul aiurea-n tramvai.

La multi ani @Ziggy si multa sanatate!
Vacanta placuta @Travelerista , mergeti la plaja?
Bai frate, am racit, nu stiu cum, dar am pus-o bine de tot. Valeu, abia astept sa scap de bug-ul asta sa pot scoate nasul afara.