Doza de cafea

OMG!!! sper ca macar despre peria de dinti are o alta parere.

Vai, ce gretos! :nauseated_face: :face_vomiting:

Iar ma bucur ca n-am soacra! :flushed:

Eu nu as fi rezistat noua zile nici cu cea mai buna soacra din lume😀.Am ajuns sa apreciez americanii, se viziteaza, se vad la masa in familie si cam atat.

Mai si e genul ala de faza in care iti este tie jena sa zici ceva. Efectiv mi-e rusine de rusinea omului.
Pana cand chiar te prinde pe picior gresit o gogomanie din asta si iese balaurul. Si atunci se lasa cu jaleeee mareee: dar de ce exagerezi?!

Sincer, mi-as pune bine periuta de dinti.

Apropo de perie de dinti. Am cumparat acum un an si jumatate o perie electrica Philips. De cateva zile ori fac eu scandal dimineata, ori mister. S-a dus dracu bateria si merge ca rasnita.
Ce imi place mie cand dai o gramada de bani pe un lucru care are termen scurt de valabilitate. Trebuie si consumul incurajat cumva.

Avem si noi soare in Cork…NOT!!

Site-ul asta e un fel de Times New Roman din Romania :joy:

Mi-a zis fratimiu (care traieste in Londra) ca i-au anuntat ca azi au “dress down code” la birou. De obicei trebuie sa se imbrace business, dar cu “canicula” de acum le-ai dat voie sa vina casual ca sa marcheze momentul :joy:

Creca imi iau una noua in drum spre casa si o tin in poseta zilele astea :grin:

:joy::joy::joy:
De ieri au aparut englezoaicele in haine de vara pe strada :smile: Mie nu mi s-a parut chiar atat de cald incat sa apelez la rochitele pentru plaja.

Cel mai bine. Better safe than sorry :smile: Nu poti sa stii ce idei ii mai trec prin capatana.
Cate zile ziceai ca mai ai? Da-i cu respirat adanc si meditatie :smile:

Dar la stocurile de creme si minuni pentru fata n-a dat iama? Eu as lasa semne :smile: :smile:

Nu cred ca are curaj si oricum m-as prinde. Mi-am luat dracie d-aia care se invarte de pe amazon, ca a ta (tnx) si e overloaded, par toate alea asezate in echilibru precar… :wink:

Stii ce imi imaginez acum, nu? :joy::joy::joy::joy::joy:
Cum o sa auzi la un moment dat, din baie, un mare troncanit si boncanit. Din cate am tot citit de-a lungul anilor, imi pare genul sa o comita :smile:

Gata, am tacut, pana nu imi iau o palma dupa ceafa pe motiv de cobe :smile:

14 grade, hai ca suntem magari, mai si plangeam azi dimineata!
E tot gri, dar who cares?

28 de grade :smile: Cred ca toata Londra e la bere :smile:

Ce dracie?! ziceti-mi si mie! :thinking:

@Hortensie uite-l aici la mine-n baie.

Nu imi vine sa cred cat de cald si frumos este afara :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Si la noi a iesit soarele :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

Plec acasa si ies la alergat. Tjohoooooo :running_woman:

1 grad care se simte ca -4
maxima 3 care se simte ca -3 :))))
dupa amiaza s-ar putea sa ne ninga asa un pic peste ce deja e :)))
primavara la maxim 15 grade saptamana viitoare pentru vreo 2 zile doar
asta e prognoza optimista :)))))

am niste Frunze de lalele prin curte, vai de capul lor

Eu sunt in soc cu cele 28 de grade de afara! :smile: Planuiesc sa rup usa cat pot de eficient si de repede :smile:

Taci dom’le si nu ne strica fericirea!

pai ar trebui sa fiti si mai fericite prin comparatie ;)))