Doza de cafea

Exact asa si la mine. Blocul asta care trebuie sa fie demolat acum (la pulivara o sa ajung sa vad constructia aia data jos) a fost construit in spatele scolii. Era o bucatica micuta de spatiu verde unde pusesera doua banci si un tobogan.
In spatele scolii mai sunt blocuri de cand lumea si pamantul care dau in Fainari. Ehh, au pus constructia asta de 10 etaje in spatele acelor blocuri, pe bucatica aia de iarba de langa scoala.
Nu ca iti schimbi cafeaua cu vecinii, cred ca poti sa sari direct la ei in casa.

Si, ma uitam acum la comentariile articolului de pe Hotnews. Erau unii care le plangeau de mila celor care au cumparat: Au rate la banci si copii mici.

Serios mai??!?! Dar v-ati uitat ce anume ati cumparat?! Vi s-a parut ok sa fie o distanta de 2 metri intre balconul tau si geamul vecinului din blocul din fata?! Te-ai gandit tu ca ar fi o idee bune sa te faci datornic o viata la banca pentru ceva ce nu era nici macar terminat?!

Si, la fel ca blocul din Grozavesti, vedeai cu ochiul liber ca e construit stramb si intr-o carpaceala RUSINOASA!!!

Si ce doare mai! Doare de iti vine sa te duci de tot pe campii. Dar nu avem ce face.

Am renuntat la planul cu cumparat ceva acolo. Nu mai exista nici cel mai mic argument pro pentru o astfel de achizitie.

era de prevazut ca la asta o sa se ajunga

cam atat cu libera exprimare si democratia :))))))))))))))

@snowdrop zau daca mai merita luate in serios prostiile astea.
Sincer, eu sunt de parere ca se va sparge toata bula asta la fel de repede cum a aparut. Fix chestiuni de ochii lumii. E o metoda prin care presa face valuri.

In lumea reala, oamenii halesc prea putin prostiile astea si se comporta si vorbesc ca si pana acum.
Doar ca in spatiul public se mai forteaza putin artificialitatea astea. 1st world problems care nu vor mai dura, pentru ca viata reala vine din spate si te musca de nadragi cand ti-e lumea mai draga.

sper sa fie asa
dar de la stirile la prima ora cand am vazut prezentatorul cat de indignat era ca o canadiana a putut sa spuna una ca asta m-am enervat :)))

Uita-te la stirile din UK. E ziua si revolta pe ceva de genul asta. Ai zice ca perfectiunea s-a nascut aici.
Ehh, cand incepi sa bei si mananci cu oamenii, remarci ca rasismul, misoginismul etc sunt inca la loc de cinste in privat :wink: Le ies niste glume si afirmatii pe langa care bancurile noastre cu olteni, blonde si evrei palesc.
Asa ca nu stiu pe cine educa ei atat de agresiv, insa pe cei care trebuiesc educati, nici mama stirilor de genul asta nu pare sa ii aduca cu picioarele pe pamant.

Ce mare context a adaugat declaratiei initiale, ca eu nu am priceput? Ca l-a preferat pe Trump pentru ca e sincer? :))))))

nu stiu daca a adaugat ceva sau nu
dar mi se pare de maxim rahat ca cineva sa fie nevoit sa-si ceara scuze ca prefera pe altcineva care nu e in preferintele unora sau altora
si daca nu-si cerea scuze ce se intampla? o linsau in piata publica? :)))))

Eh, cred ca multi trumpisti sunt consumatori de muzica country, de aici si declaratia doamnei Shania in favoarea lui Trump. Acu drege busuiocul pentru ca … nu stiu, i-or fi scazut vanzarile in Canada! :smiley:

mda

inca nu se stie ce si cum
pe mine m-a anuntat prietena din tara ca e ceva aici, habar nu aveam
am sunat acasa sa stiu ca sunt toti intregi si nu bantuie prin zona si sunt
nu pot decat sa sper ca a fost doar un accident

Avem un tab pe news si asa am aflat ce se intampla, mda, nenorociti peste tot in lumea asta.
Chiar ieri ma uitam la o tipa-stuntwoman, cum sa faci cand da o masina peste tine, practic trebuie sa te arunci pe capota ghemuit, si nu patesti mai nimic.

Nu stiu exact ce e aia stuntwoman, da suna a chestie americana :joy: Cand te loveste masina, nah…zic si io, te ia prin surprindere. Sau si daca vezi inainte, putin probabil sa fii pe faza pt a executa o cascadorie pe capota :grin: numa americanii si-ar putea imagina asa o gogomanie.

Doamne, @snowdrop, sper și eu că a fost doar o întâmplare, nu un (alt) dezaxat.

@Sibipa, ce spui tu e valabil în teorie - și-n filme, aș mai adăuga. În lumea reală, îți dai seama că nimeni nu e pregătit de așa ceva, că de-aia îi spune accident și exceptând conjuncturile norocoase sau acele rare situații când cineva știe ce are de făcut (și nici nu-și pierde sângele rece), nu-i dă nimănui prin cap să facă acrobații pe capotă.
Nemaivorbind că, și dacă ai ști că trebuie să faci asta - fără antrenament prin care să știi CUM să te arunci, tot poster ajungi.

@Queen Suna mai bine stuntwoman decat cascadoare :))) @Nancy, nu m-a lovit inca nici o masina, si nici nu stiu daca as putea sa am o reactie buna sa ma pot apara, dar zic ca nu e de neluat in seama.

:frowning:
Nu se mai termina! Si cand s-o termina, se termina tot prost!

Nici nu mai stiu ce sa zic la asa ceva… :sob:

Buna dimineata!

Cred ca deja ne-am obisnuit cu nenorocirile astea. De ani de zile ne socam, revoltam, plangem si ne resemnam.
E business as usual. Acum vreo saptamana parca, vazusem ca si in Germania a mai fost un nenorocire. A trecut stirea la fel cum a aparut.

Imi povestea o colega ca azi-noapte s-a trezit in bubuieli, tipete, impuscaturi. Business as usual in Londra: mascatii care trezesc din somn “crestinii” sa ii intrebe de sanatate.
Mai zic la stiri? F rar se mai face caz pe chestiune. Traim cu totii la comun si ne rugam sa nu sarim in aer.

Ati vazut-o pe damesa aia, care cica a ajuns model international la 60 de ani? E frumoasa, nimic de zis. Dar dpdv intelectual, e (ca sa fiu draguta), catastrofa!!!
Si nu misca buzele, cand vorbeste!

Prefer una de-asta, autentica, decat farfuza aia batrana, zici ca-i statuie de ceara.

Aoleuuu @Samoa pasesti pe un teren ff minat :smile: :smile: :smile:

Nu stiu cine e tipa. Sincer, nu mi se pare nicicum :smile: E draguta dar si ff aranjata si cred eu, photoshopata.
Si da, si eu prefer naturalul si oamenii cu personalitate, indiferent ce riduri au pe fata.
Mai era faimoasa o batrana ff impopopotonata si colorata - multi o adora, mie personal mi se pare usor exagerata. E chestie de gust si, dupa cum ziceam, e teren minat pentru ca unii iau foarte in serios orice critica adusa seniorilor.

Asta? Care cica e nush ce guru in ale modei!

No, o fi, ca cine sunt eu sa-i dau, sau sa-i iau titluri, dar tot pe babuta cu merele o prefer. E simpla si faina si calda. Cojile astea doua, prea se iau in serios!