Doza de cafea

asta-i reclama la tucani

Asta e personajul, da :smile:

Io ti-am zis, dar tu te faci ca nu pricepi. Nu e voie!! Vrei musai sa fii pusa pe rugul vrajitoarelor :smile: Eu cred ca si acum am niste acatiste si lumanari aprinse invers pentru ca am indraznit sa afirm ca nu, nu imi place de ea :smile:

Dar las aici la loc de cinste asta cu cojile :smiley: Macar sa fim ale dracu in grup extins :smile: :joy::joy::joy:

eu ma bucur ca e o lume mare si e loc pentru toata lumea :slight_smile: nu trebuie nici sa le vad si nici sa le bag in sama :upside_down_face:

Evident!
Nu le observasem, cu atentie, pana azi, cand am vazut 50 sec cu manechinul vietii, care vorbea fara sa miste buzele, de parca era manjita cu rahat la bot!
Hai bai, te mai miri de pitipoance!?
Ok, m-am mirat, next subject, ca pe-asta l-am epuizat! :grin:

Dar aia descoperita de tine cine e totusi? :))) Acum m-ai facut curioasa :smile:
Aia parca nu mi se pare atat de revoltatoare ca cealalta. Repet, dupa GUSTUL meu :slight_smile:

Nu-stiu-cum Paleologue, e in Adevarul de azi. Interviu cu ea, pe video. Pffff, din putul gandirii de pitzi!
Nu e revoltatoare, e doar pitzi!

Na!

Buzele nu se mai misca dupa o anumita varsta, cum de nu stiti? Se vede ca nu aveti artiste in familie :))))))) E loc pentru ambele pe pamant, una iti da bunatate si caldura, celalalata entertainment :slight_smile:

Merci, mai bine citesc o carte. De bucate! Sau de telefon. Decat asa entertainment!

Doamna vine dintr-o familie de romani chinuita, au fost deportati in Baragan de comunisti, cu toate astea a reusit sa isi faca un rost in afara tarii. Daca dati o cautare pe google la manechin senior, mai ales cele care fac reclame la bijuterii, cam asa arata, ca dna Paleologu, cu chip de ceara.

N-are treab─â cu background-ul doamnei, ci cu fandoseala actual─â. E ╚Ťeap─ân─â, zici c─â-i ├«mp─âiat─â, c├ónd vorbe╚Öte, nu c├ónd pozeaz─â. No, s─â fie la ea, ├«n modelling-ul ei!

Ba eu zic ca are, copilaria nefericita te marcheaza, dar uite ca in ciuda necazurilor a reusit sa ajunga ceva in viata, dna este educata, vorbeste mai multe limbi straine. Am inteles ca a lucrat ca muzeograf, apoi a intrat in modelling.

Voi l-ati vazut pe Forrest Gump autohton? Lesiiiin!

D-na e impaiata si miscarea buzelor se observa poate, doar la microscop.
Nu discutam saracia si succesul , ci atitudinea.
Iata un exemplu, din aceeasi bransa, e naturala si umana.

Sunt turbata de nervi.

Am o amica/vecina care are un barbat dezaxat. Ca sa intelegeti tipologia, de cativa ani jegul are urmatoarea schema de obtinere a veniturilor: se angajeaza la o firma, sta cateva luni ca sa inteleaga mersul lucrurilor si apoi se duce la management: vreau sa incetam contractul si sa imi platiti jde salarii compensatorii, altfel va fac plangeri si chem pe capul vostru in control ITM-ul, APM-ul, ANAF-ul, etc. etc. Si majoritatea se executa, ca sa scape de el si sa nu-si blocheze activitatea cu inspectii sicanatorii.

Pe nevasta-sa, sistematic o bate si o abuzeaza verbal. Au o fetita de varsta lui fiu-meu, si cu ceva probleme de sanatate, aia mica tremura si-i e frica sa deschida gura. Amica mea e basarabeanca si are un job care ii permite sa lucreze si de la distanta. Acum vreo luna, bunica tipei era pe moarte, asa ca s-a dus in Moldova sa o ajute pe maica-sa ÔÇô statu vreo saptamana, pana dadu batrana coltul. Prin urmare, dementul facu angajatorului ei plangere la ITM, ca lucreaza cu personal aflat in afara UE, ca sa ramana asta fara job. Ii taie si buletinul cu foarfeca, sa o puna pe drumuri.

Femeia a hotarit sa termine circul si-mi ceru recomandari de avocati specializati pe divorturi. I-am dat niste nume.

Si, surpriza. Azi la 4 dimineata ma trezesc cu un mail de la imbecil, cu toata firma in CC. Omul mi-a facut deja plangeri la fisc, barou, antifrauda si politie si a tinut sa-mi trimita dovada. Ca i-as fi dat nevesti-sii consultanta juridica fara contract si evaziune fiscala, tot felul de kkturi. Evident, nu i-am cerut prietenei mele vreun leu ca mi-a plans pe umar :astonished: si imbecilul stie foarte bine lucrul asta, dar ma enerveaza ca dracuÔÇÖ ca a incercat sa ma intimideze si ca probabil o sa fiu in situatia de a da eu sau altii din jur cu subsemnatul, din cauza unui cretin.

Pentru binele lui, ma rog numai sa nu se intersecteze pe strada cu husband in urmatorul deceniu.

@Mother_Abigail Vai de mine ce creatura :open_mouth::open_mouth::open_mouth:

4 dimineata?! Omul nu are bani de tratament psihiatric bag de seama.
Rahatii astia de oameni se hranesc numai din intimidat sotiile, copiii si tot ce e prin jurul lor.

Sincer, astia cam trebuie sa dea nas in nas cu niste barbati adevarati care sa ii ajute sa manance cu paiul vreo cateva luni.
Din pacate sfarsesti tu in puscarie si cu belele de coada pentru niste nemernici pe care muscatul din asfalt poate i-ar invata sa se comporte ca niste oameni si nu ca niste brute fara creier.

Mi se ridica parul pe mine numai cand aud ca astfel de imbecili sfarsesc facand legea cu sotia si copiii.

Iti tin pumnii stransi sa nu ai probleme si sa treci peste orice potential frecus cat mai repede!

:disappointed:
N-am cuvinte! Imi pare tare rau si sper din tot sufletul sa scapi cat mai curand si fara daune, din magaria asta!
Tare rau imi pare!

vai de mine! cred ca e cazul de cautat un adapost pentru ea si copil, urgent! iar omului o plangere la politie pt toate abuzurile astea. Avocatii dupa, mai intai trebuie puse ele la adapost! Individul asta pare in stare de orice!!

Asta e inca o fila din volumul Viata bate filmulÔÇŽfoarte dificila situatie si de necrezut cat de departe pot ajunge acesti psihopatiÔÇŽ :no_mouth:

L-am informat deja pe individ, cu toate autoritatile sesizate de el in C/C, ca il asteapta un dosar penal pentru denunt calomnios. :rage: Om trai si-om vedea.

Intotdeauna m-au distrat doamnele care vorbesc din varful buzelor, ca sa nu isi accentueze ridurile, cu toate astea tipa imi place, n-as putea pune exact degetul pe ce admir la ea, povestea ei de viata sau faptul ca imi aminteste de cineva apropiat :slight_smile:
Dna ta, Carmen e mult mai naturala, ia ce faina e cu un nepot in reclama :)))