Doza de cafea

mie mi se pare ca arata ca o vrajitoare :grinning:

Care din ele? :)))

asta din ultima poza, cu nepotu’

Arunc un ochi pe inbox si vad un mail cu subject: Who is Gheorghita Vasile? toata compania la cc…si aia din australia, singapore etc. Sa fie tacam complet.
In cazul de fata Vasile fiind barbatul meu.
WTF?!?! Urmau glumite: poate e un anagram etc. Eu eram intr-o confuzie absoluta. De ce dracu il cauta astia pe musiu?!
Elucidez un minut mai tarziu. Si-a comandat omul niste camasi pe adresa mea de la birou si a uitat sa treaca DARIA la nume si trecut GHEORGHE! :roll_eyes:
Iar femeia de la receptie a dat mail la toti: Who is Petrescu?!

Gheorghita Vasile e barbatul tau??? :scream::scream::scream: Jur ca nu stiam!

Trecem peste faptul ca se tot intrebau ca prostii ce-o fi, cine-o fi, dar oare e un anagram :roll_eyes::roll_eyes:…in loc sa: GOOGLE…ca doar degeaba castiga bani din asta. Mai greu cu folositul.
Puneau numele in google vedeau ca e roman si faceau dracu legatura cu singura romanca din companie. Dar de ce sa nu ne frecam timpul o jumatate de ora aiurea, facand circoteca fara bani?! :smile:

Si da, mor de oftica ca ii stiu astia numele si deja mi l-au cautat pe Linkedin si au inceput cu apropo-uri ca imi merge cam bine :rage::rage::rage:

Hai mai, arata bine bunica :slight_smile:

Te pleznesc! :smile:

Oh, da , la barfa nu ii intrece nimeni. Dar cum de nu l-au googalit pana acum?

te uiti la fata ei toata intinsa si supta si apoi la maini, e prea mare discrepanta si nenaturala, creepy…mie nu-mi place defel. e dreptul meu :grinning:

Pai nu e fata ei naturala, e photoshopata la greu.

Nu ii stiau numele :smile: Si nu reusesc sa ii inteleaga numele cand i-l pronunt eu :wink:
De ce nu au dat pe google cand se tot intrebau pentru cine e pachetul? Pentru ca: lene si chef de futut vremea, in loc de munca.
Spre disperarea lor, eu chiar insist sa imi tin viata separata. Nu particip la iesiri cu colegii si cu neveste, soti etc. De asta m-am ofticat ca acu le-a venit pe tava numele intreg si s-au apucat sa investigheze.

Nu il mai lasa pe Gheorghe al tau sa cumpere pachete, ca uite in ce te baga la servici. :))
Sa stii ca am patit si eu ceva asemanator, un nene mi-a trimis trandafiri la servici, ditamaia cutia, mda, ce sa zic, iti dai seama ce i-am distrat pe colegi, care cred ca l-au googalit sa vada cum de isi permite asa extravagante :)))))))

Arata ca o mumie impaiata. Cam ca macroanca, asa.

Hai mai, fiti mai intelegatoare, ca toate ajungem asa stafidite :))))

ma indoiesc ca o sa pozez la 80 de ani cum ma uit libidinoasa (hai bine, languroasa) la un licean :)))))

dar ia-o acasa de-ti place asa tare :joy:

Mai ce nu mai am chef de nimic! Dar de nimic, nimicutaaaaaaa!!
Vreau acasa :smiley: sau in parc pentru ca tot ne amageste soarele asta. Ba iese, ba trage o ploaie rapida.

Ei, nu intelegem noi arta! :))))

Doamne fereste, am avut in preajma cateva doamne fashioniste. Cea care imi vine in minte acum prima, e o matusa a mamei, doamna de pension, vorbea din varful buzelor, era acoperita de farduri de ziceai ca o urmaresc cei de la Vogue zilnic, sa nu zic ca purta pantof cu toc la 80 de ani.
Am facut greseala sa o invit la nunta mea, mda, nu am mai avut timp de mine ca a trebuit sa ma ocup de diva. Trebuia sa aiba totul aranjat la mare arta, asa ca, ma pune sa ii calc, cu o ora inainte sa vina primii musafiri, rochia, ba sa ii cos nu-s ce care nu statea bine. Ea in schimb s-a oferit sa dea rapid cu aspiratorul, numai ca, nu l-a inchis bine si a iesit tot praful din el. Asa ca, am avut si de aspirat si de sters praful. :))))))))