Doza de cafea

Huh!!! Da e urata frate. Adica pe principiul asta pot nominalizanla femei frumoase papusile gonflabile. Mie nu imi inspira nimic. Nici frumusete, nici nimic…nimic care sa te atraga. Zici ca e un plastic. Adica zici, ce naiba, chiar e.

Buna dimineata!
Vin pe jos la munca, in fiecare zi si e tare fain. Sunt doar 6 grade, dar e misto rau, desi e gri.
Am ajuns in birou, am scris pe usa “nu deranjati” si am incuiat usa. Am aprins doar lampa de birou, e cozy, beau cafea si imi citesc mailurile.
De azi incep planificarea cursurilor, pe semestrul urmator. Sa-mi iau o portie de zen, zic!
O zi zen, va urez si voua!

Eu va trimit niste soare de la mine :smile:

Buna dimineata! Ajunsa cu noaptea-n cap la munca, am reusit sa dau gata multe rahaturi. Am un spor nebun cand e liniste si picior de om nu-i in birou.
Asa ca, sa mai bem un ceai ca premiu.

Buna dimineata,
M-am trezit de la 5 transpirata si cu copilul sufland in urechea mea, tiptil m-am asezat in partea cealalata a patului, dar n-au trecut cateva minute si suflatorul de urechi m-a gasit :smiley: . Asta e, m-am trezit de-a binelea, sunt la o cafea mare si al doilea email catre profesoara si directoarea lui fii-miu. De-ar iesi si putin soare afara sa ne incalzim oscioarele, tare tare bine ar fi.

ieri ala mare a avut ultimul examen din viata lui, asa s-a exprimat :smiley:
eu ma bucur nespus ca am terminat cu unul, o sa ajung la pepeni pana termin si cu al doilea, dar orisicat
are in iunie ceremonia de absolvire, ma pregatesc deja cu batistute ca précis o sa dau apa la soareci
am dat eu cand a terminat liceul, d’apai acum :)))))

Doamne Sfinte cat ati scris!!
Io-s in Germania. E bine zau. Sunt undeva la vreo 100 de km de Frankfurkt. E PLIN de padure. Atata padure nu am vazut in viata mea. Totul e verde si frumos. Aproape ca ma dor plamanii de la atata aer curat. :))
La serviciu e ok. Seful de aici e ok. Mai am 22 de zile. Lunga deplasare frate. Te apuca pandaliile pe aici.
Si in mod evident am si o colega pe care i
mi vine sa o calc pe cap. Orice face, zici ca e pe slow motion. Nu e niciodata in rand cu noi. Ca sa nu mai spun ca in prima zi i-am dat sapunul meu sa se spele pe maini ca nu avea, si a 2-a zi l-a folosit la dus. L_am luat, l-am raschetat si i-am zi sa isi cumpere. Ca ala e de maini. AL MEU. Nu ca sa se spele ea la nizda cu el. A fost foarte afectata.
Zic femeieee nu e igienic sa ne spalam cu acelasi sapun. Poate ca am ciuperci intre degete. Vrei si tu?? Oricum l-am luat de la baie. Ca nici IQ ul nu straluceste.
In rest e bine. Ca de obicei ma inteleg grozav cu baietii.
Maine mergem la un lac din apropiere. O sa fie fain,

Gata, Ma duc la baie.

Va pup. O sa mai citesc ce ati scris! :smiley:slight_smile:
Seara faina!

Ohoho ce fain ca a terminat! Felicitari!

@albinuza taie sapunul ala in doua :)))

stai ca celalalt mai are 2 ani si
dupa aia abia rasuflu si eu ;))))

Felicitări, @snowdrop :slight_smile: Mi-aduc aminte cum povesteai de bucuria lui că a fost admis la universitate… Ce-au zburat anii :slight_smile:

Eu am fost la Frankfurt, la un concert al Filarmonicii din Viena, pentru care-mi luasem bilet anul trecut, în septembrie. A fost sold out. În timp ce stăteam la o cafea în foaier, am auzit-o pe-o venerabilă explicându-i afectată însoțitorului (la fel de venerabil): ”mi-am dorit mult acest concert, mi-am luat biletul încă din februarie, îți dai seama?”.

Eu, în capul meu: ”ce zici tu acolo? ÎNCĂ din februarie? Hold my beer…” :smirk:

Concertul a fost superb, adică așa cum știu oamenii ăia :slight_smile: M-am și plimbat puțin prin Frankfurt, unde ajungeam a doua oară și tare mi-a plăcut. Cât de frumoasă e normalitatea, mi-a trecut prin cap…

A, o chestie simpatică: Opera Veche din Frankfurt e prima locație de genul ăsta unde am văzut că la toaleta doamnelor aveau spațiu separat pentru machiaj :smiley: Adică ieșeai de la toaletă și în dreapta scria ”spălat”, iar în stânga ”machiaj” (aici aveau și oglinzi până-n podea). Fine touch, frate!

o sa ma bucur eu cand o sa-si gaseasca service
atunci sa vezi bucurie :smiley:

Felicitari si succes in continuare! :slightly_smiling_face:
@albinuza, bucura-te de aerul curat si padurile germanesti, aici sunt 30 C, mai ceva ca-n iunie.
Am draci. Sefu’ nu da niciun semn ca l-ar bate gandul sa ne dea liber pe 30.04 in conditiile in care vama nu lucreaza.
Toata lumea o taie la mare, eu tb sa raman in Buh :frowning:
O zi de vineri glorioasa va doresc!

@ChickyG nu poti sa iti iei tu liber ziua aia?

Ploua si e bezna. Sunt rupta de oboseala si abia astept sa se termine ziua. De cateva zile nu prea ma simt deloc bine. Cred ca fierea + oboseala + nervi imi face iar surprize.

Mi-a placut si mie mult de tot Frankfurtul :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Pai, nu prea. Sau mai bine zis, mi-e jena. Am avut deja liber vinerea trecuta si luni saptamana aceasta.
Sunt disperata!
Trebuie sa merg la Sanador la un control ginecologic si ma uit ca curca-n lemne la lista lor.
Am avut o dr buna la Medlife, dar de 2 ani am schimbat cu Sanador, aici nu cunosc niciun medic.
Mi-am facut programare la dr Janina Arsene, am cautat-o pe net, am placut-o. Ce sa vezi, nu e disponibila maine deoarece a plecat in concediu.
M-am reprogramat la dr Imbri Melania, dar citind pe net pareri despre ea, imi vine 99.(9)% sa ma reprogramez la prima cand o fi disponibila.
:thinking:
Recomandati un medic ginecolog bun la Sanador?

budu antoaneta e disponibila?

Sa intreb, multumesc!

Din pacate, nu are program disponibil nici in mai, nici in iunie.
Dumnezeule, dar e solicitata bine.

da, stiu ca e un medic f bun.

Neata!
Am fost la Imbri și ne-am înțeles f bine. Încă o data, net-ul bate câmpii.
Azi e f frumos afară, racorica adică 23 C :smile:, termin de băut cafeaua desteptatoare și o tăiem la o plimbare lunga + festivalul crevetilor la Taverna Racilor.
LE: ati vazut, e American Independent Film Festival la Cinema Pro organizat de Cristian Mungiu. Deseara de la 1800: I Tonya, screening + open talk cu Sebastian Stan. N-aveam idee ca vorbeste romaneste pana sa-l aud astazi la radio la emisiunea Andreei Esca.

Buna dimineata!

Minunata primavara - numai buna de a face niste plaja - 5 grade si ploaie torentiala de ieri.

Distractie placuta in mini-vacanta! Bucurati-va de soare, plaja si mare.

Neata. Si la noi e gri si umed, sunt 8 grade dar se simt 6.
Eu muncesc putin de-acasa, juma de zi!
Nu prea-mi pasa cum e vremea, oricum nu aveam planuri marete, o iau usurel si ma odihnesc cat pot. Cred ca dau o tura prin piata, mai tarziu si dupa aia, la sala si gata.
Vacanta faina, daca aveti!
Hai ca saptamana asta o fentam repede! :slight_smile: