Doza de cafea

Eu am fost azi omul muncitor ca pomul roditor, cu jdemii de chestii de facut, nu mi-am vazut capul de atatea chestii, binenteles toate foarte importante si extrem de urgente, de facut.
S-a racit azi un pic si la noi, au fost numai vreo 18 grade, dar a iesit soarele, a fost ok.
Ma gandeam la ce spunea @Nancy de CFR-ul nemtesc :roll_eyes: Se vede ca nu merge des cu trenul. Nici eu, din fericire. Intarzieri ca la balamuc. Eu ii spurc momentan pentru ca ne renoveaza gara. Au zis ca de la mijlocul lui martie pana-n mai. Au inceput cu o saptamana inainte de data oficiala si sambata asta a aparut anuntul ca va dura pana la mijlocul lui iunie. Ce pusca mea a putut aparea atat de neprevazut incat sa dureze operatiunea o luna mai mult? In toata perioada asta trenul-metrou nu opreste la statia noastra. Sunt autobuze pe post de replacement, dar cu ele dureaza un drum in oras cel putin dublu. Daca asta nu-i bataie de joc: oamenii care au abonament au platit pentru un serviciu anume, primesc altul, pierd cel putin o ora pe zi pe autobuze. Eu una imi fac trei cruci ca pot polua atmosfera cu masina si nu-s la mana talharilor si incapabilor de la sina ferata! :rage:

continuam aici: