Doza de cafea

Ningeeeee in Londra!! Ninsoare serioasa. Omg!!! A venit Mos Craciun la mine :heart_eyes::heart_eyes:

Io-s chiuloangioaca. Sunt racita rau de tot, asa ca stau la domiciliu. Pentru moment admir zapada.

Am reusit cam o treime, iau pauza si ma intorc. Bine ca am gasit lopata pt zapada, nu mai pare atat de grav.
@Daria Si tu bolnava? Hai, stai acasa si fa-te bine!

Cumpara un Snow blower! E musai.

Multă sănătate, urate răceli iarna asta. La noi 13 grade cu soare azi

ahaaaa, mersi pt idee, habar n-aveam. Ajunge mr saptamana viitoare, il pun sa se uite el.

@Ziggy Pai cum, se putea sa lipseasca martie din post de la apelul bolnavilor de sezon.
M-a luat de vineri. De sambata zac. Acum incep sa ma simt mai bine.

Iar tu nu te lupta cu zapada mai mult decat este cazul.

Toate sunteți betege, vai de voi!
Eu și @Travelerista, pe baricade, dar ea e la relaș, rușine să–i fie!
Am fost la cumpărat mănuși de alergat, mai fluffy, că e jale. Am luat și o pereche de mittens Gore Tex, dar pentru copii, că nu-mi venea nimic, pentru adulți.
Nu-mi plac deloc, că nu pot apuca nimic cu ele, dar țin foarte cald și la noi e foarte frig.
Am luat și niște SaintJaques, de ciudă!

Noi am avut parte de-o zi de concediu ca la carte, azi am fost la alta plaja. Unde au aparut si delfinii :heart_eyes::heart:️ Si au stat mult, vreo juma de ora le-am vazut numai spinarile, numai unul mai mic a facut o saritura in sus, cu pirueta. Mai incolo, cand ne apucasem de yoga, i-a apucat zbenguiala.

eu nu sunt beteaga dar am fost

cica iar intra Dobrogea sub cod portocaliu, nici nu mi-am dat seama cand am iesit!

Si io vreau la delfini! Aici, cred ca nici focile nu mai vor sa stea, in gerul asta :unamused:
Ma bag la o ora de kettlebell, aia o sa ma incalzeasca, fara indoiala!

Tinem pumnii! Faci cinste maine, s-a auzit? :grin:

Imi bag picioarele! Eu nu pot sa suport gerul asta nici de la masina pana in birou, adica maxim 50 de metri. Si cum spanac sa il suport cu trecere de la 15 grade la 1-2 grade si apoi brusc -19922827 de grade?

Maine am intanirea cu japonezii. Nu cre ca o sa isi mai scoata mastile, ca nu mai par contagioasa :grin:

@Samoa, apoi cum mama ma-sii sa nu te ridice in slavi si sa nu-ti dea mai multe parale?
@Queen gambatte!

Ă, da, sărumâna, să trăiți!
N-am auzit lucruri bune, despre negocierea de anul ăsta. Am prea mult respect pentru șefa mea, dar tare-mi vine să mă dezbrac de caracter. Vedem ce iese!

Da’ nu tre’ sa te dezbraci deloc de caracter, ci numai sa-i pui faptele pe masa: chemat din concediu etc. Asta pe langa munca executata exemplar.

Mda, asa e, dar cunosti bullshit-ul organizational, nu? Sigur o sa-incerce sa mi-l serveasca, iar aia o sa ma scoata din bocanci…

Sunt -12 grade si tin sa va anunt ca in afara unui usor disconfort la nivelul fetei (bate nitel vantul), n-am simtit nimic.
Peste geaca mea, am luat una shell Gore Tex. Au suedezii dreptate, nu exista vreme proasta, ci haine nepotrivite!
Acum e soare si foarte frig, dar la mine in birou, duduie caldura, e liniste, o placere.
Doamnelor, e miercuri!

Atunci n-o sa mai fii de gasit in concediu si mai mult de-o ora suplimentara, cand arde ca focul iadului, n-o sa mai vada. Pe chestie de bullshit organizational :grinning:
Apropo, eu am murit de ras cand am auzit ca 2 din departamentul meu (dar din grupa cealalta), care nu fac deloc ore suplimentare nici cand sunt ordonate de foarte sus, pe unul il vad numai prin Internet cand trec pe langa el, care tot timpul au ceva de comentat negativ, au cerut mai multi bani (si in contextul in care s-a dat decret ca in tot concernul salariile sunt inghetate pana la sfarsitul lui iunie).

@Samoa bafta cu negocierea, ai toate atuurile si calitatile. Daca vin cu bullshit-uri baga-i in mama lor si data viitoare faci cu zice @Travelerista

Aici ninge ca in povesti. Au decretat cod rosu. Eu sunt bucuroasa ca un copil mic. :heart_eyes::hugs::heart_eyes: ador zapada!

O dimineata atipica in Irlanda:

Neata!
Gata! Am dat vestea! Jur ca avea lacrimi in ochi…:frowning:
Imi pare rau pentru ei, dar asta este…
Le-am zis ca mai stau si toata luna martie ca sa aiba timp ca isi gaseasca om sa il instruiesc, si Dumnezeu cu mila si tata cu pila.

Gata! A fost o discutie mai degraba informala, sefa e ok. N-am vrut sa dau o cifra, am zis ca e treaba ei. A zis ca revine cu o propunere. Am zis " sa fie una grasa", ca la cata munca bag, am nevoie de resurse, ca sa ma pot recupera pe la spa-uri si alte stabilimente, terapie prin shopping, sau chiar terapie pur si simplu, ca sa n-o iau razna!
Acum e mingea la ea, vedem…Nu ma grabesc, am timp :smile:
Multumesc de incurajari, am fost o javra rece si calculata! :laughing: