Doza de cafea

:ok_hand::grinning: O sa fie bine, se pare ca sefa e constienta de valoarea ta.

Mai, ea tine mai mereu sa-mi spuna, cat de multumita e ea si altii, de mine si cat de bine lucrez si ce minunate rezultate am. Eu sunt nitel alergica, la exces de complimente, am impresia ca-s praf in ochi. Show me the money! Asa imi arati apreciere, nu ca ma mangai frumusel si dupa aia ma muncesti pana la os.

Am mancat niste file de purcel, cred ca era un stramos al porcului, de dinainte de era glaciara, cel mai probabil, mumificat perfect, altfel nu explica de ce era atat de uscat.
Nu ma mai duc acolo, niste zile, ca mi s-a taiat pofta.

mai bine ca nu mi-am rupt oasele ieri prea mult cu aleea, azi e la loc. ba nu, mai rau! Si codul continua…
Viscol, vant ingrozitor si -9 grade la ora asta.

O primavara minunata sa aveti, cu soare in suflet si motive de bucurie!

Hai cu soarele, hai cu primavara!

Sa avem cea mai primavara dintre primaveri! A inceput cu -15. :smiley:

O primavara calda in suflet! :grinning::tulip:

S-aveti o primavara faina si restul anului sa fie si mai fain!
Vreau ghiocei, ma duc la pranz sa vad daca gasesc, desi nu cred.

Hai cu primavara!

Martisor fericit! O primavara frumoasa si linistita pentru toata lumea!

La mine e iarna in toata regula. M-am tarat pana la munca dar acum regret ca nu am ramas sa lucrez de acasa.

Maine sunt libera, e ziua lu’ gagic si am nevoie de liniste si pace, ca sa-l celebrez!
Azi avem sedinta de personal de la 15 la 17. Din (ne) fericire, eu ma antrenez la ora 17 fix, deci ma car la ora 16, ca e musai.
Stiu ca sefa n-o sa innebuneasca de fericire, dar va dati seama, cat de putin imi pasa!
E soare, e fain, e ultima zi de lucru pe saptamana asta si viata e minunata. Daca erau si vreo 20 de grade mai mult, nici ca se putea mai bine. Asa, ne bronzam la -12.

@Samoa sa iti traiasca :wink: La multi ani!

Cred ca si eu o sa ma car mai devreme azi pentru ca le tot ninge. Si daca o mai tine cateva ore asa, o sa paralizeze tot orasul.
Si-asa ieri, de la un amarat de strat de zapada, a fost inchis aproape tot.

La multi ani gagicului, @Samoa

Aici e totul paralizat si azi si maine din cauza a 5 cm de zapada. A nins azi noapte si de pe la 4 au anuntat ca incepe din nou si tine toata noaptea. E totul inchis si pustiu. Asa ca lucrez de acasa si ma bucur de priveliste.

Am un coleg care e blocat in Irlanda. Bine, saracul plecase de urgenta sambata pentru ca statea sa moara bunica lui. Si cum e viata asta de rahat, a ajuns acolo la doua ore dupa ce a murit.

Aici au inchis ieri o buna parte din liniile de metrou. Nu pot sa pricep si pace de ce e jalea asta mare la un strat superficial de zapada. Una din explicatii este ca stau angajatii acasa.
Dar totusi, multe dintre ele sunt inchise pe motive tehnice si de vreme. O ninge in subteran :smile: :smile:
Sau vorba lui taica-miu: L-o sfatui Firea pe Sadiq Khan cum sa fie primar bun.

Intr-un fel ii inteleg ca nu sunt pregatiti si echipati pentru zapada. Aici nu a mai nins asa din 1982. Irlanda are multe sate micute izolate, nu au cauciucuri de iarna, nu au stoc suficient de material antiderapant sa dea pe strazi.

Ce a fost amuzant e ca oamenii s-au panicat ieri si au facut stocuri de provizii de zici ca venea sfarsitul lumii. Nu mai era nimic in rafturile magazinelor. Si bineinteles ca tot internetul e plin de meme-uri si glume pe tema asta :smile:

Multumesc, multumesc!
Nu am idee cum ne petrecem, dar o sa fac ceva mic si cozy! N-are chef de chestii simandicoase.

@Hortensie, ce tare :laughing::laughing::laughing:

Inca 3 ore si-un pic…pffff…se simt ca o eternitate :roll_eyes:

Eu nu prea ii inteleg, sincer. Mi se pare strigator la cer sa inchizi aeroporturile din Londra pe motiv de “5 cm de zapada pe pista”. Sa nu mai vorbesc despre linii intregi de metrou inchise.
Iti bati joc de mii de oameni pentru ca nu ai cum sa scapi de cativa fulgi de pe jos. N-o ninge la astia cum ninge in Romania, dar tot se mai intampla sa fie iarna. Si cand in fiecare iarna tu ai circ si blochezi tot, ma gandesc ca de bun simt ar fi totusi sa investesti si in ceva lopeti sau masini de dat zapada.

Daca ar ninge in fiecare an asa sa se depuna cativa cm macar, mi s-ar parea normal sa investeasca in masini de dat zapada si antiderapant.
Dar aici chiar nu ninge decat o data la 30 de ani asa mult :slight_smile:

Copiii sunt cei mai fericiti acum. Cei de la mine de la bloc au stat pana la 12 noaptea afara si s-au jucat in zapada. Ii auzeam strigand “I’ve never seen so much snow in my life!” :joy: au inceput o competitie pe facebook, cine face cel mai inalt om de zapada.

Eu ador zapada, nimic nu imi strica zen-ul azi. cred ca diseara ies si eu sa ma joc cu copiii :joy::crazy_face:

@Hortensie costa in jur de 15K o masinuta de dat zapada. Serios acum, ditai aeroporturile din marele oras financiar Londra, nu au bani sa ia o porcarie din asta si sa o tina acolo in caz ca vin cativa fulgi?

DLR-ul este la suprafata, de cand cu stratul asta de zapada, mai mult nu merge decat merge. Nu stiu, poate sunt sinele din caramel si se topesc :smile:

Docklands Light Railway: Minor delays Bank to Lewisham while we fix a faulty train at Greenwich. GOOD SERVICE all other routes.

De azi dimineata ba merge, ba nu merge. Si e acelasi mesaj - faulty train :smile: :joy::joy: Dar vad ca schimba statia. De dimineata trenul faulty era spre Bank, acum e pe invers. Clar.

Da, eu acum ma raportam la Irlanda care e “mica si amarata” si nici macar nu are metrou :smile:

Si in Scotia s-a inchis tot. Sorella de ieri sta acasa.