Doza de cafea

:confused: Insanatosire grabnica!
Ma tot minunez ce e cu mine, n-am racit deloc. E nefiresc.
:thinking:
Azi a fost o zi superba, se vede ca se apropie baba mea…e maine :joy:
M-am dus, de curiozitate, la pomul laudat: outlet Depot 96 si Musette.
Depot - ok.
Musette - nesemnificativ.
Sau poate nu am avut chef de shopping.

Si eu! :rage:
Si azi am tras cu supa multa si fierbinte, nipaxon si tinctura de echinacea, dar pare sa fie degeaba!
Maine am zi de alergat, e musai sa ma fac bine!

Da ce ai fata? Nu ai toate mintile pe acasa? Stai naibii locului sa iti treaca raceala ca asa nu faci decat sa o prelungesti. Ma indoiesc ca alergi pe vreo plaja insorita :rage:

Da? Ia uite ce zic astia acilea:

"Some health care professionals suggest using the “neck rule” when deciding whether to run or not. Symptoms involving the neck and below—sore throat, cough, chest congestion, bronchial infections, body aches, chills, vomiting, diarrhea, or swollen glands—require time off from running. Symptoms above the neck—a runny nose, stuffiness, or sneezing—generally don’t require time off.
Though it’s not an exact science, running can even help with some cold symptoms because exercise releases adrenaline, also called epinephrine, which is a natural decongestant. This is why a run can clear out nasal passages. If you decide to run, keep the pace easy and stick to shorter distances "

Sursa e Runners World

Serios, intru in panica, daca vad ca incep sa ma simt naspa. Vreau afara, sa fug, in padure, sa trag de fiare, sa topai, sa sar si sa testez chestii noi.
Viata e goala, fara sport! :cry::disappointed:

Io zic ca sa fie treaba treaba sa alergi in bikini.

Nu ma 'nerva! :laughing::laughing:
Nu fata, stiu. O sa ies cel mult la o plimbare, daca ma simt la fel si maine. Si uite ce am primit eu, de la iubi meu, care stie ca am restrictie la shopping, asa ca le cumpara el :grin::grin:

:joy: :joy: fata, esti de coma cu shoppingul. Sa inteleg ca acum strategia e ceva de genul: iubitule, vreau asta, asta si asta, dar am zis ca timp de o luna nu cumpar nimic. Le cumperi tu, te rog? :smile:

Sa le porti sanatoasa. Da ca veni vorba de purtat…fata, apuci sa le porti pe toate? :thinking:

Haha, nu, nu și nu!
Se uită pe net, mi le arată, eu zic “NEIN”, el zice că e preț minuscul, eu refuz. El le cumpără, că sunt chilipir și e păcat.
Dar a zis și el că nu mai cumpără.
Eu mă antrenez zilnic, asta înseamnă cel puțin 7 seturi de țoale. În unele zile, poate fi antrenament de forță și power walk, asta înseamnă două seturi. Spălăm de două ori pe săptămână. Și da, apuc să le port pe toate. N-am nimic nepurtat, ce nu-mi vine, sau nu-mi place, pleacă înapoi.

Neata!
Si cum ziceam, azi e baba mea, o baba capricioasa :joy:
Ninge si sunt -4C, dupa ziua primavaratica de ieri.
Nu intrati in panica, primavara e colea, tre’ doar sa se trezeasca :wink:

Baba ta a fost minunata la mine :grin:

Acolo racisi?!!
Azi am fost la magazinul Kika din Pallady si nu mai reuseam sa plec, ma simteam precum Alice in Tara Minunilor.
In sfarsit, am gasit un suport de umbrele care sa ma satisfaca.
Cu ocazia asta am constatat ca se ridica temeinic un Ikea nou vis a vis de Auchan Pallady. Pana la sfarsitul lui 2018 e gata.

Cine o sa te mai prinda in casa???

Aici am racit. Dar gata, mi-a trecut, nici nasul nu-mi mai curge. Cat bine pot face marea si soarele!

Azi la micul dejun am asistat la intrarea unui vapor urias in port, apoi au iesit alte 2 hardughii.
Sa va mai spun: zilele trecute am tras o spaima de zile mari: eram in apa si vad cum vine inspre mine o pata neagra, de vreo 3 ori mai mare decat mine :scream: Ada repede cred ca n-am iesit vreodata din apa :grin: S-a dovedit a fi un banc mare de pesti.
Ieri am fost invitati, noi fiind pe-o plaja pustie, de 2 pescari la un ceai la umbra unei stanci. Numai unul dintre ei vorbea engleza, si-nca una foarte buna, omul are studii facute la KL, dar prefera viata simpla de pescar. A zis ca ne-a vazut citind si ca europenii tot timpul citesc ceva, ei prefera sa stea la taclale :grinning:
In alta zi a alergat o imbrobodita dupa mine pe plaja, sa-mi multumeasca ca le strang gunoiul de pe plaja :joy:

Buna ziua, natiune!

Ce dor de mare si balaceala, mi s-a facut :heart_eyes: @Travelerista vacanta la fel de frumoasa in continuare.

Buna ziua!

Azi e nitel mai frumos afara. Baba mea a fost grozava! Pe 3 a fost. :smiley: Asa ce om bun sunt :):joy:

Bag tare aici sa le mai rezolv din probleme astora sa nu ii las asa… SI oricum ultimele 2 sapt imi iau concediu. Ca merit. Ce mama ma-sii?
@Travelerista tare faza cu pestii. Era misto daca era pisica de mare. :smiley:

Din fericire niciodata nu am avut probleme cu vecinii in afara teritoriului romanesc. Apropo de asta, dadusem de dimineata, peste postarea unei tinere care se plangea ca domne, tare plictisitori sunt bucurestenii astia. Asta in conditiile in care tot ea spunea ca i se tot duc vecini la usa, pe motiv de muzica la maxim si sex cu strigaturi si haulituri la maxim.
Ocazie cu care i-am dat si unfriend si unfollow. Sa te lauzi asa cu nesimtirea si proasta crestere primita de acasa…nu mi se pare chiar amuzant.

Slava domnului ca aici oamenii sunt si mai plictisitori si este exclus din start sa iti permiti sa deranjezi vecinii. Insa daca cu vecinii este totul ok, de vreo cateva saptamani nu mai stiu ce sa ma fac cu porumbeii.
Cred ca din cauza ca se tot construieste la greu in zona, bietele inaripate caute case prin alte parti. Insa ma intreb ce vina am eu :smile: Mai nou ii tot gasesc pe sub prelata de la biciclete.
Daca nu actionez repede cred ca o sa ne trezim cu un mare cuib :smile: Daca aveti vreo solutie umana pentru inlaturat inaripatele, va rog sa mi-o impartasiti.
Pana sa ajung sa pun pe balustrada balconului tzepe, ma gandesc ca poate o merge ceva mai decent.

Am vazut si pisici de mare, dar nu erau nici pe departe asa mari precum bancul ala de pesti.
Azi nu stiu ce-o fi fost, am fost la lagunica cea mai apropiata, au aparut 2 arabei, s-au bagat in apa. A mai aparut o masina, au inceput sa coboare din ea de nu se mai terminau: 5 imbrobodite si 6 copii, cred ca si prin portbagaj erau unii. S-au bagat si alea in apa, dupa ce si-au pus colaci. Si isi tot aranjau naframele in apa, va dati seama, o carpa uda in jurul capului, bleah. Dar nah, nici nu stiu cum o fi fara, deci pentru ele e ok. Si-au mai venit si 2 lerechi de chinezi, se umpluse plaja.

Ma ia cu fiori pe sina spinarii. Eu nu suport sa stau cu haine umede/ude pe mine. Daca din greseala imi ud maneca cand fac curat/spal vase, instantaneu ma duc sa ma schimb. Nu suport.
Deci nu vreau sa imi imaginez cum ar fi sa fac baie imbracata :zipper_mouth_face::zipper_mouth_face:

Doua au iesit din apa si si-au pus o sutana uscata peste udatura de pe ele… Nah, fiecare cu obiceiurile lui, eu zic bogdaproste ca am invatat sa fac altfel.