Echipament sportiv

Ati vazut? Nike a bagat marimea Size Plus in oferta lor. In sfarsit, ca nu toata lumea care face sport e scobitoare. Sau are sani minusculi.
http://store.nike.com/ro/en_gb/pw/womens-plus-sizes/7ptZrd8

Deșteaptă ideea, însă prezentare mi se pare nepotrivită. Pare mai degrabă o invitație la viața “după blocurile gri” decât la sport.
Bustierele (aia albă și ultima, aia neagră) le am și eu și nu le recomand decât dacă doamnele plus size, vor să scoată ochii cuiva, cu țâțele. Au suport pentru high intensity, chestie care e foarte mișto, dar se îmbracă greu și fac bustul deranjant de vizibil, cel puțin pentru gustul meu.

Apreciez ideea, fiindca ma simt cu musca pe caciula, dar manechinele par alese din Piata Chiliei (Constanta) :joy:
Fix Nike mi-am cumparat pt sala. M-a incantat optiunea “comfort footbed”. Talpa in interior seamana cu o saltea Dormeo memory :smile:

Mi se pare, sau cipicii mei sunt fix aia din reclama? :joy:

Sunt fix ca ăia. Să țopăi fericită și sănătoasă și să transpiri masiv, în ei!

:blush:
Multumesc!
Revin cu impresii.

Sa porti sanatoasa cipicii, @ChickyG! Spor la treaba cu ei :smiley: :smiley: :smiley:

Adevarul este ca si mie mi se pare o idee buna sa scoti haine si pentru persoanele care nu sunt bat. Sincer, eu aschimodie am momente in care ma irit prin magazine. De exemplu la blugi…per total numai skinny si modele pentru baturi.

Am o colega negresa, ea isi cumpara haine numai de la plus size dar apoi musai trebuie sa mearga la croitor sa le modifice. Si nu, nu pentru ca e supra-ponderala si nu gaseste haine, ci pentru ca are conformatia total diferita de vesnica aschimodie skinny girl ca mine, fund mare, tate mari, talie mica…ia si cumpara ceva din comert daca ai ce.

Chicky sa ii porti sanatoasa si mai ales sa-i folosesti intens si des pana ii rupi in doua :)!

Am razbit sa ma deplasez pana la un magazin sa iau compression tights, dupa diverse dezbateri incercari etc am iesit cu invingatorii astia, va spun io exact la urmatorul turneu cat de tare ne-am impretenit. imi place imens ca sunt mati si materialul e mai gros, fara cusaturi etc.

Iti astept verdictul, am cautat de-am behait pentru copil asa ceva. Pana la urma ne-am multumit cu unii de la Nike, dar nu-s nici aia 100% ce vrea. De la alte firme se vedeau chilotii prin ei, mai ales la aplecat :see_no_evil:

da, a fost unul din criterii, nu sunt transparenti absolut deloc(au trecut testul de buci :slight_smile: ) si se asaza minunat.
pentru ca pot sa ii dau inapoi am stat acasa in ei vreo 2 ore si nu aluneca, am hotarat ca ii tin

A venit vremea sa iau incaltari de sala, incep cautarili…

Baftă! Cauți ceva anume, sau doar niște încălțări de sală, fie cum or fi?

desigur cei mai comozi ever :slight_smile: pot fi intre crossfit si sala asa cumva. Ma uitai la nike si under armour un pic dar am sa merg la magazin sa imi bag picioarele-n ei (la propriu) :slight_smile:

Ma dusai ieri la incercari…am plecat cu unii de la New Balance dar dupa ce m-am jucat prin casa ieri nu-s multumita, o sa ii duc inapoi si m-am dus la sala tot cu unii de strada :slight_smile:
vanatoarea continua

acu am luat la testat pe Reebok Women’s RealFlex Train 4.0 Training Shoes. au sanse mari sa fie castigatori :slight_smile:

intr-un final astia au iesit invingatori, imi plac asa mult ca as dormi cu ei :slight_smile: talpa asta flexonic e excelenta si usoara, nu am decat sa ma antrenez mai cu elan ca sa simt ca ii merit :))

Foarte misto sunt! :heart_eyes: Sa ii porti sanatoasa!

:clap: Sa te faca si mai sprintara decat oricum esti!

Multumesc, le-am tras o poza ca nu i-am găsit pe net exact ăștia:

Mi se pare enervant ca au diverse culori pt diferite tari. Aci se gasesc doar culoarea asta de exemplu.

Mie mi se par foarte misto!
Sa-i zdrentuiesti sanatoasa!