Echipament sportiv

Greu a fost sa gasesc invingatorii la puncte, piciorul stang mi-e mai lung si piciorul drept mai lat :grinning:
Acum am liniste, merci frumos :slight_smile:

Nu sunt incantata de cipicii Nike. Au zona din dreptul calcaielor moale, dar nu au acea suspensie necesara pt sarituri. Ma jeneaza gleznele dupa fiecare ora de topaiala la Zumba. Trebuie sa imi cumpar altceva.

Cauta incaltari pentru alergatori “grei” (nu grasi, ci care alearga foarte apasat). Si asigura-te ca nu iei pentru overpronation/ supination, daca tu ai picior normal, ca primesti suport in zona nepotrivita.
Cel mai bine e sa faci un test la un laborator sportiv, daca nu gasesti/ nu vrei, te uiti cum tocesti pantofii si iti dai seama in care categorie te incadrezi.

Multumesc pt sfaturi!
Ce povestesti acolo e de domeniul SF-lui in RO. Doar pe net sa caut, in magazin sunt vanzatori rupti din povesti.

Cica este in BUH la Sportguru

Poate intre timp mai au si alte magazine masinica pentru testul asta.

Cu deosebit de multa placere :slight_smile:
Banuiam cumva, dar n-am informatii precise. Noi avem aici in oras, un magazin specializat, care face toate testele si masuratorile, apoi iti recomanda incaltarile potrivite. Care NU sunt niciodat ieftine :smile:
Eu zic sa te uiti intai cum tocesti pantofii, apoi te uiti pe net si dupa aia, ii cauti in magazin, unde te duci si-i probezi si faci cateva salturi test.
Cand stii care marca si model, stii ce anume sa cauti, cand va trebui sa-ti iei altii. Pentru ca eu recomand sa nu-i tii mai mult de-un an, pentru topaieli, ca suportul nu va mai fi la fel.
Iei altii si pe-aia vechi ii folosesti pentru plimbari sau alte activitati.

Acum am vazut ca si tu ai scris, sorry! :slight_smile:
Exact teste de-alea mi-au facut si mie. A costat ceva, dar merita!

Eu am facut teste de-astea aici acum multi anisori, nu costau nimic, dar bineteles ca papucii la ei costa mai mult decat in alta parte. Auzisem ca acum cer bani pentru test, daca nu-ti iei papuci de la ei. Cumva tot pe acolo ajungi cu banii.
Mai ales acum, cand am ajuns cu bine la o varsta frumoasa :princess: , trebuie sa avem si mai multa grija de oscioare, ligamente, articulatii, nu merita sa ne scumpim la tarate, testul asta isi face toti banii.

:joy:
Chiar asa.
Si apoi, om merita si noi ceva mai bun la cati bani am produs pana acum.
Va multumesc din suflet pt ajutor!
Sambata ies la praduiala.

Ce zici ca facui testul :sunglasses:
Presiune normala pe ambele talpi, calc normal, port 38, imi recomanda incaltari FS, ES, EC, ce or insemna astea in viata mea?!!

@ChickyG luasi papucei zburatori?

Nu-i luai încă.
Luna octombrie fuse plina de drumuri Buh - Cta, nici de sport n-am avut timp.
Sa mă liniștesc o tzira și încep sa studiez.
:slight_smile:

E întâi ianuarie, e liber la shopping echipament sportiv.
Prima achiziție:

https://www.outdoorexperten.se/p-35293-icebug-dts3-w-rb9x-gtx.aspx?gclid=EAIaIQobChMI6Lra47S22AIVW5SyCh02fQD1EAQYCCABEgLcc_D_BwE

Ăia movulii, nu ăștia care apar în poză.
O să pot alerga in ploaie și zăpadă mocirlită.

N-au ajuns! Adica, au ajuns, dar nu-s inca distribuiti la punctul de serviciu, de langa mine.
Si am asteptat toata ziua! :sob:
Abia asteptam sa-i iau la o tura, oooooooofff…

Astept impresii :slight_smile:

Sunt mici :neutral_face:
Și nu mai găsesc la prețul ĂLA, încălțările ALEA.
Sunt furioasă!

:neutral_face:
Îmi pare rău, chiar arătau promițător.
Dacă i-ai văzut și crezi ca merită, atunci achizioneaza-i la prețul normal.

Nu, nu dau atâția bani, mă las la mâna mea și alerg pe asfalt, când e uscat și aștept.
Am 5 perechi de încălțări de sport, n-am cu Gore Tex, dar nu plătesc dublu, doar pentru membrana aia.
Am mai găsit două tipuri, unii în State și NU se expediază în Suedia. Și alții, care au preț decent pe amazon.uk, până introduc mărimea mea și după aia, costă 177£ :drooling_face:
Norocul meu, nah! :pensive:

Ăia din Americi

Eu pe ăia movulii îi voiam.

Pana la urma i-am comandat pe astia. Nu-s fan incaltari negre, pentru alergat, dar culoarea nu e factor decisiv:

https://www.sportamore.se/produkt/134039-icebug-dts3-w-rb9x-gtx-f-grasvart

Am scapat la cumparaturi, ca vitica-n lucerna! :roll_eyes:
Am luat chilotele, banderole, “fulare”, sutiene, caciuli…evident, de sport!
NU MAI CUMPAR NIMIC, pana in iulie!