Echipament sportiv

NIMIC al tau este extreeem de relativ :joy:

Ce vrei fata, ca am avut liber la cumparaturi, de la 1 ianuarie. Da’ m-am spart in shopping, gata!
Macar am cumparat la pret foarte redus, tot e ceva! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pai asa zi, ca timp liber o sa mai ai pana in iulie :grin:

mi-am targuit o bratara de fitness, adica asta:

ma rog, e chinezarie, dar o chinezarie bine cotata din cate vad. io sunt zgarcita, nu dau o caruta de bani pe asa ceva si nici smartwatch nu vreau pt ca nu si-ar merita banii cu mine. nu imi place sa port asa ceva.

Foarte bine! Și dacă de asta ai tu nevoie, nici nu trebuie să te justifici, de ce nu iei ceva mai avansat. Eu nu cred c-aș cumpăra niciun fel de device, dedicat sportului. SmartWatch, da, dar pentru alte funcții și cum întâmplarea face, că are și chestii sport, why not?
S-o folosești cu maximă plăcere!

sa fiu sincera nu stiu in ce masura am nevoie de ea, dar o sa aflu. o testez si daca nu ma impresioneaza cu nimic din ceea ce face, nu ma impiedica nimeni sa o returnez.

vad ca mai face si ceva chestii de basic smartwatch, dar nu cred sa imi serveasca in mod deosebit.

Nu mă înțelege greșit, dacă ești interesată de detaliile performanțelor tale, dacă ești competitivă și device-ul te ajută, e perfect.

Aoleuu, gata! Te-a corupt @Samoa!
De amu cred c-o sa te vad destul de des pe aici :joy:
Sa-ti fie de folos!:+1:

aaaaa nu nu nu, nu sunt eu aia sa targuiesc echipament sportiv in ritmul lui Sam :joy:

bratara asta e ieftina si are multe reviewuri bune. de cand ma duc la ore mai solicitante am zis sa vad si eu daca e cam cum reactioneaza corpul: puls, calorii etc. imi dau seama ca sunt niste masuratori destul de estimative, dar dupa cum vezi nu sunt dispusa sa platesc prea mult pe asa ceva :grin:

am de gand sa o solicit mult timp de 1 luna, si daca nu ii gasesc mare utilitate, o returnez.

Si ce-o zici de parca ar fi o boala? :joy:
Eu nu cumpar mai mult decat am nevoie! Si trust me, am nevoie de o gramada! In vara am bagat si cate 3 sesiuni de antrenament/ zi. Forta, cardio, yoga, sau pilates si aia insemna 3 seturi de echipament. Crezi ca n-o sa repet figura? Stai sa se mai incalzeasca nitel! :smile:

@Queen, bratara asta o are si copilul, pasii, somnul arata bine si adevarat, la frecventa cardiaca se mai impotmoleste. La calorii consumate nu se uita. In general e multumita de ea, a zis ca nu-si doreste alta.

Ghici ce? Alergareții GTX, nu mai vin! Nu-i mai au pe stoc :joy::joy::joy:
Așadar, m-am dus înapoi la primul site și am găsit mărimea mea, PE MOV! :astonished::astonished:
Probabil vreun retur, altfel nu-mi explic. Am cerut livrare expres, cel târziu poimâine, ar trebui să-i primesc. Hai, că a treia oară trebuie să fie cu noroc, nu?

Sigur vor fi cu noroc. Si cu cantec.:smile:

Nu ma enerva!
Mi-a venit un premiu de consolare, niste flecustete mici, dar sunt faineeeeeee si se potrivesc perfect.
Caciula are culoare mault mai faina, nu asta bolnava din poza:

https://se-shop.icebug.com/accessories/woollen-cap-1174

https://se-shop.icebug.com/accessories/ice-tube-rainbow

https://www.sportamore.se/produkt/74186-craft-thermal-headband-uni-svart

Asteptam sa apara chilotelele si sutienele maine.

se facut deja iulie? :fearful: :scream:

Nu, frate, dar nu vă zisei că am scăpat ca vițica în lucernă? Azi au ajuns niște flecuștețe. Dar deloc n-ai încredere în mine?! :sob::sob:

Weehheeeeheee…
În sfârșit

Au venit și sutienele și chiloțelele, gata, am incheiat capitolul haine, incaltari si accesorii pentru antrenament.
Nu mai am nici loc in dulap, ajunge!

super, sa ii hamalesti sanatoasa multi ani de-acu incolo!

Multumesc frumos, ii bag in test imediat. Asa, dupa o ora de umblat cu ei prin casa, pot sa spun ca suspensia e ceva mai rigida decat la aia de asfalt, insa nu sunt rigizi cu totul, sunt usori si imi plac “sireturile”.
Ma duc sa bag o tura, de control, ca nu mai pot. Am asteptat toata saptamana! :grin:

mai dai afara din hainele gagicului…te cred in stare :smile:

bratara de fitness nu e chiar spectaculoasa. asa cum a zis si @Travelerista, la masurat pulsul da cu eroare. adica dupa efort aveam mai mic ca in somn :laughing: chestie care ma face sa ma intreb cum face masuratorile legate de somn in cazul asta. pasii ii masoara. caloriile din nou, nu ajuta prea tare. adica tot ce zice de calorii e un consum estimativ bazat pe nr de pasi masurati.

dar, cred ca totusi o voi pastra. ma rog, nu cred ca ma va ajuta in scopul in care am cumparat-o, dar e rezistenta la apa si poti intra cu ea la balaceala (in vacante va servi ca ceas de tavaleala), imi place ca vibreaza cand suna telefonul sau primesc sms si scrie si numele sau nr apelantului (si asta mi-ar fi utila in unele situatii), e placuta la purtat si la aspect, dupa incarcare tine intre 10-20 de zile bateria (functie de cat o folosesti). la vreo 25 de euro cat am dat pe ea, pot sa o tin doar pt cele cateva chestii cvasi utile pe care le face.