Echipament sportiv

am nevoie de o pereche de manusi pt antrenament si ma enerveaza ca nu pot gasi pe mana mea minuscula :rage: am probat masura S si sunt mari. dar, azi ma duc in decathlon. aia vad ca au si XS si mai sunt si super ieftine (ceva gen 20-40 lei). oricum toate tzoalele pt sala le am de la ei. in afara de incaltaminte, toate ce am pt la sala sunt ieftinaciuni din alea de prin decathlon. sunt super multumita de ele.

imi trebuiesc manusi pt ca la antrenamentele tip circuit sau cu greutati care se folosesc in comun in timpul aceleiasi ore, fiind si persoane care nu poarta manusi (cum sunt si eu de fapt) unora le mai transpira mainile. eh mie nu imi transpira si senzatia de a folosi imediat dupa ei niste bare, greutati sau corzi umede, ma scarbeste :nauseated_face:

bine, nu e neaparat vina lor, ca nu ai cum sa le stergi in timpul antrenamentului inainte sa le foloseasca urmatorul. poate doar pt ca nu poarta manusi ar fi vina lor, dar cum nici eu nu purtam nu am ce sa zic.

Și mie mi-e scârbă de transpirația altora, din fericire nu folosesc echipament folosit de alții, decât poate rar, la Crosstraining, dar n-am dat niciodată de greutăți umede.
Aici se vând mănuși de antrenament, în toate sălile, voi nu aveți magazin, la sală?

Rest day, azi. Aveam în plan power walk, apoi mi-am zis “Te-ai antrenat, nebuno, 6 zile din 7. Stai dracului, liniștită, că nu-ți pierzi condiția, dacă dai mușchilor șansa la recuperare!”
Șed! :grin:

eu am dat si de greutati umede si de corzi din alea pt trx. :nauseated_face:

ba da, e magazin la sala, dar imi erau mari manusile alea. imi trebuie ceva XS. un singur model aveau S si alea imi erau cam maricele.

Eu aș fi întrebat candid “aduceți și o pereche XS? Că și noi, ăștia ghindoci, ne antrenăm!”

Weehheeeeheee, am primi cadó de Valentines day. Noi nu sărbătorim, dar au ajuns azi, cumpărați de gagic, că erau la preț redus.

Mă duc să fug, cu ei.

alearga-i sanatoasa si sa iti tina cald !

Mulțumesc frumos!
Am alergat, sunt mișto rău. Îmi place că sunt rezistenți la vânt și apă. Exact ce se cere aici!

perfecti pentru familia ta! :grin: nici nu mai stiu la ce era reclama aia cu “Perfect pt familia ta!”

Eu sunt mandra cum am rezistat sa cumpar unii de la Under Armour ca erau in reducere…dar mi-am repetat de mai multe ori cu ei in mana: nu iti mai trebuie, ai destui, dar uite ce misto sunt, sigur ai destui etc

@Zambareata :smile: :smile: :smile:

merci :)))

Cunosc senzatia! Esti atat de multumita de tine, ca-ti vine sa-ti cumperi ceva, drept recompensa. Eu cel putin, asa simt :laughing:

deja cumparasem :))) cu 2 sapt inainte unii care mi-au trebuit neaparat ca au stele pe ei :))

Aha, asa am cumpar si eu. Lucruri care IMI TREBUIE, musai!
Sa-i uzezi santoasa si sa te umpli de endorfine!

multumesc la fel! :wink:
mai ales cand sunt in conf calls d-astea de 2 ore ar trebui sa am un stepper sau ceva in birou si sa ma misc (cred ca o sa imi dau tema de casa sa gasesc ceva…)…macar eu am noroc ca-s la mijoc si e ora civilizata pt mine…pt europeni e seara , pt americani e dimineata

@Hortensie stai cu ochii pe Aldi, au echipamente bune la preturi derizorii. Numai papuci as lua de firma.

Asadar am targuit:

https://www.gripgrab.com/collections/hi-vis-gloves/products/hurricane-hi-vis

Si astea, ca maine mi-e si frica sa ma duc la munca pe gerul ala.

https://www.sportamore.se/produkt/134080-kombi-the-stella-jr-down-mitten-jr-svart

Sa-mi fie de bine!

tine-ti-ar de cald sa-ti tina! :grin:

am scapat un pic in balarii dar astia trebuiau luati ca erau prea redusi (75%) :grin:

acum sa vina si vara…

Foarte faini, sa te simti aerisita in ei, ca tare arata racoritor! :slight_smile:

Am cumparat ochelari de soare, ca alerg cu ochii mijiti, acum ca e soare, mai mereu si nu e bine. Ajung saptamana viitoare, abia astept sa-i testez.

https://www.waveinn.com/nautical-fishing/julbo-breeze/136351882/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=4474264&country=se&gclid=CjwKCAjwhcjVBRBHEiwAoDe5x-IVFH8LHhSXZ-dWtix2UV_lEgvx5zSlsQh3Z3siI_eNNzESsN8PjhoCujMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Au venit si is super usori, vin bine .nu ii simti pe tine.
oo ce okelari de libelula ti-ai tras! super