Europa

Mai, stati asa, asta pare a fi mutare de sah, adica se da candidata fara partid, nici de dreapta, nici de stanga, a tuturor francezilor. :fearful:

Ceeee??? relatia lor a inceput cand el avea 15 ani si Briggite ii era profesoara?!? Whaaat??? Iar ea avea copii de varsta lui si chiar unul mai mare? Whaaaaat? :astonished: Incerc sa-mi imaginez cum as arata eu cu unul de 15 ani langa mine. Vai doamne! :no_mouth:

Asta vroiam sa zic si eu. Ca e cu 25 de ani mai mare decat el acum nu e asa socant cat faptul ca i-a fost profesoara in liceu si el era minor cand au inceput relatia… :scream::see_no_evil::grimacing:

Mai mult decat minor, era un copil! Iar ea avea copii de varsta lui. E pe bune povestea? Mi-e rau.

Băi, slavă Domnului că vă citii aici, pe cuvântul meu că mă simțeam aiurea fiindcă nu mă puteam opri să mă gândesc că, TOTUȘI, cuplul ăsta e cam ciudat - ca să nu spun chiar nițel grotesc, dacă mă gândesc că ea avea copii de seama lui și-i era profesoară când au început relația.
Actualmente pe FB se dezbate chestiunea preponderent în contextul ”cine ce are cu ei, iubire-adevărată, astea-s prejudecăți” șamd. De acord, până la un punct… dar cum ziceam, TOTUȘI…

Ei prejudecati, daca ar fi fost gay, jur ca n-as fi avut nicio problema, ca si mie tot barbatii imi plac :joy: Dar treaba asta este BOLNAVA! E malade a la tete, pe limba lui. Exact asa, @Nancy, cam grotesc, te cam ia stomacul.

Cred ca si eu sunt malade a la tete :smile: , mie nu mi se pare o grozavie, mai ales acum, dupa atatia ani, cand se stie cum a evoluat treaba :grin: Si ma gandesc cate au avut de infruntat, familiile de ambele parti, apoi toata lumea. Si-mi place cuplul asta de o mie de ori mai mult decat, de ex. Trump cu nevasta-sa.

Nici mie nu mi se pare mare lucru acum diferenta de varsta. Daca ma gandesc insa cati ani avea el cand au inceput relatia, asta ma ingretoseaza un pic trebuie sa recunosc.
Dar avand in vedere ca sunt inca impreuna dupa atata timp, nu stiu cat mai conteaza acum cum a inceput.

Exact asta m-a socat si pe mine, varsta lui cand au inceput. Daca avea 20, 20+ ok, dar era un copil, si mi-e greu sa-mi imaginez o femeie de varsta mea ca se ia la amoruri cu un copil. Nu vad nimic romantic in asta, vad o muiere care a abuzat un copil.
Nu-i pot compara cu Trump, Melania avea inspre 30 de ani cand s-au cuplat.
E si pe la noi o poveste, o jurnalista englezoaica si-a cunoscut sotul aici cand el avea 12 ani si ea ii era profesoara. dar macar ea avea 19 si nu s-au implicat romantic L-a luat la ea la studii, l-a cazat la parintii ei, ea si-a vazut de facultate. Baiatul a terminat scoala, s-a intors in tara, ea s-a dus sa-l vada si atunci s-au indragostit. Dar el avea 18 ani fara o luna. Ei, asta mi se pare o poveste frumoasa.
Povestea lui Macron tot naspa e, oricum as suci-o.

Asta e povestea si daaa, mi se pare frumoasa http://www.dailymail.co.uk/news/article-2143796/Tessa-Dunlop-reveals-met-future-husband-19-teaching-12.html

Eu am in familie un caz de genul :smiley:
El avea 18 ani cand a cunoscut moldoveanca/rusoaica focoasa care avea in jur de 30 siii de ani. Cred ca va imaginati socul din familie. A trecut insa repede socul si Tatiana a devenit de-a noastra.
Da, inca sunt impreuna. Ea in jur de 80 si de ani, el vreo 60 :smiley: Dar nu i-am sesizat niciodata ca ar avea probleme in cuplu. Din contra, chiar sunt amandoi ff uniti, comunicativi etc.

Insa…ma gandesc ca asta avea totusi 18 ani. Desi acum nu stiu ce sa zic…tot diferenta mare de varsta etc.
Pe partea cealalta cred ca acum in societate a inceput sa se puna mai mult accentul pe “varsta legala”.

De exemplu un fotbalist englez de vreo 24-26 de ani, face vreo 6 ani de puscarie pentru ca s-a pupat/pipait cu o pustoaica de 16 ani intr-un club. Deci nu, nu au trecut de pasul de pupat. El a zis ca nu a stiut varsta fetei. Irelevant, este acuzat de pedofilie si infunda puscaria.
Personal mi se pare un pic cam prea muuultt, sa acuzi omul de pedofilie si sa il mai si bagi la puscarie.
Pai sunt pline cluburile…e plina viata de adolescente care se combina cu barbati mai in varsta. Nu stiu ce sa zic…e discutabil.
Dar parca e ciudat sa te gandesti ca studenti cu care se dadeau in barci adolescentele de pe vremea mea…ar fi putut fi bagati in puscarie.

da, dar moldo-rusoaica nu ii era profa, el nu avea 15 ani etc samd.

Lolita varianta inversa :grin:

Olalalalalala, ce discurs si ce argumentatie superba!!! Uite cam asa trebuie sa vorbeasca si sa argumenteze un om politic adevarat din punctul meu de vedere.
De urmarit fata lui Viktor Orban…care la inceput avea un smirk extreeeemm de arogant…iar pe la sfarsit parca nu prea ii mai venea sa zambeasca.

Da, dar pana la urma tot pe-a lui a tinut-o Orban si a zis ca UE-ul ar trebui sa tina cont de critica lui, care-i obiectiva :tired_face:

E pe ma-sa sa il pieptene. Ce critica nene?!?!?
Esti deja cu piciorul intr-un sistem autoritar si tu zici ca vii cu argumente si opinii??
Ori esti prost, ori ai impresia ca restul sunt prosti de bubuie?!
Cum mai sa fii atat de ticalos si sa nu iti crape obrazul de rusine?
Iar asta este valabila si la Erdogan…care si ala era cat pe ce sa fie om politic in interiorul UE.

Stai asa, ca acum vine din urma si vreunul din ticalosii nostri, prostovani de la putere. O sa faca o hora de autoritarism baietasii astia cu totii…de o sa ne sara la toti opincile din picioare.

Da, si lui Erdogan ii pompeaza UE-ul bani in cur (nu pentru refugiati, aia-i altceva), pe considerentul ca se negociaza intrarea Turciei in UE. Si acum, cand e clar ca n-are ce cauta in UE, oficial inca mai are statutul asta si banii curg si intr-acolo. De ce, ma rog? He? Si nu-i vorba de-un milionas pe an, ci de o suma serioasa (nu mai stiu exact acum cat si nu vreau sa dau vreo cifra aiurea).

Daaaa. Este de mirul lumii situatia. Exact…la ce se mai pompeaza bani in Turcia de la UE??
Si, pana la urma, si faza cu banii pentru refugiati a fost o mare scamatorie din punctul meu de vedere.
S-a ajuns deja la o cifra de afaceri babana bine de tot, care iese de pe urma acestei situatii. Luam pe o parte, dam pe alta…chipurile ajutam oameni.

Aceeasi situatie este si cu ong-urile si charity-urile. A inceput sa iasa la iveala ca astia sunt cam mana in mana cu smugglerii. Italienii au scos la iveala si investigheaza rahaturile astea.
Aia chiar nu mai fac fata.

Ete motiv pentru britanici sa se dea iar cu fundul de pamant! Acu o injur si eu pe Konta :joy:

Asta a fost si este o non-stire…pe care nu pricep de ce toata presa (indiferent de nationalitate) s-a grabit sa o preia.
E clar ca lumina zilei ca a mutat steagul intr-o parte pentru ca nu il vedeau ziaristii.
Si, daca dai in est-europeni este ok…ca nah…nu e ca Mihalache este un mare diplomat si politician…putem face circ, din nimic, nestingheriti.