Fashion Tips

Fashion-Tips

Convoc sfatul fashionistelor. Asadar, ma pregatesc pentru o nunta in vara. N-am mai fost la nunti de 10 ani sau mai bine.
Pe scurt, mireasa are 22 de anisori, deci ma astept la o invazie de roz, volane si glitter. Mi-am luat rochia de vreo jumatate de an, va place au ba, eu nu o schimb, asta este fix ce voiam si este perfecta pt o vrajitoare ca mine :rofl: Adica, nici craci goi, nici acoperiti, cu gambe si glezne la vedere ca altfel nu pot.
Problema mea is sandalele. La culoarea rochiei, s-ar potrivi multe, prima alegere ar fi argintii/aurii, dar parca m-ar tenta si corai.
Rochia

Acum variante de sandale:

1. Mai sunt si pe alte culori

2. 4.
    Astea sunt cam tipatoare, dar imi place putina platforma sa ajute tocul ala.

Toate modelele de mai sus sunt de pe pantofigiulio.ro

In schimb, pe pantofiplus.ro fac la comanda cam orice culoare si varianta de piele. Nu este un model iesit din comun, dar ma incanta platforma aia de 2 cm, si poate cu o culoare misto ar iesi ceva fain. ( nuanta P83 imi place)
https://www.pantofiplus.ro/sandale-dama-online/sandale-piele-auriu-n1-orice-culoare.html
Help!

Mie imi place mult prima pereche, desi poate la volanele rochiei ar merge mai mult dezgolit piciorul. Si rochia e misto!

Nr 4 și 5, nu le-aș pune la opțiuni!
Nr 4 e de angajată la OJT, iar 5 de danseuză la bară.
Celelalte sunt foarte anonime. Dacă rochia tot e simplă, pune accent pe sandale. Foarte aurii, sau foarte violete, sau altă culoare vie.

Aha, deci fara platforma, nici macar una mica mica. Ma gandeam doar ca’s mai comode, Oricum numa de genul asta vor fi acolo, chiar mai mari, garantat!
Pe varianta 1 mai au rosii si bleumarin cu glitter.
Greu cu culorile, sa nimeresti gata facute si model fain, si culoare misto. Nunta e la sf lui iulie, teoretic as avea timp de de o raita prin mall-uri. Buna ideea cu violet, nu m-am gandit!
Nici platformita asta mica mica, Sam? O sa merg fix ca Victorita lui Beckhamu’ cu tocuri si talpa subtire rau :rofl::rofl:
Nici asta? https://www.pantofiplus.ro/sandale-dama-online/sandale-cu-toc/sandale-piele-auriu-light-shine-d17-orice-culoare.html
Mov ar fi nuanta P1. Dar apoi la ce la mai pun? Da corai ce are?

Platforma aia e ok, dar e ATÂT de căzută în dizgrație, platforma, după atâta pițipongeală pe catalige, că nah…

Eu aș căuta fie roșii, foarte roșii, fie coral și as accesoriza cu ruj și oja în aceeași nuanță și atât.

Vreau sa topai, imi trebuie talpa aia :)))) In plus, vreau si eu sa fiu mica pitzi o seara. E nunta de pitziponci, dar tre’ sa merg, se insoara plodul nasilor copiilor. Mai dau si nas in nas cu dna socrela si cu cumnatele, aia mare tarancoasa, iar aia mica pitzi absoluta, cu tot ce trebuie (bot, gene etc).
Merg neinsotita, mr. se da cu barca.
Ruj corai n-am purtat niciodata. Acum, daca mai trebuie sa asortez si rujul…eu ma gandisem la ceva neutru pe buze, corai nu prea-mi vine sa pun.
Deci, varianta safe ar fi rosu, ca rujuri si oje am aproape numai rosii, iar varianta fantezista magenta. Coraiul pica, din cauza de ruj.
La auriu renunt, pun pariu ca 75% vor avea sandale aurii.
Revin cu accesoriile, dar mai p’aproape de eveniment.

Eu am purtat niste sandale identice cu astea la cateva nunti. Ce sa zic, sunt super comode. Eu le vad potrivite. Intre a merge ca victoria si a purta astea, poate potrivite mai putin cu rochia aia, eu as alege a purta sandalele astea :grin:
Doar la un toc sub 10 cm as lua in calcul sa renunt la platforma. Pt 10 sau mai mult de 10, no way!!!

'neata fete frumoase! Ziggy, arunca o privire la Aldo, Benvenuti si Enzo Bertini. Poate iti place ceva…

@Queen mersi pt confirmare, si mie mi se par comode. Cred ca o sa imi fac asa pe rosu pana la urma, in ideea ce le-as putea asorta si cu alte ocazii la gri, bej sau negru.
Tu cam ce model vezi la rochia asta? Fug de barete subtiri si multe, in special de cele subtiri in fata, am senzatia ca-mi aluneca piciorul.
@Monica Nu pot accesa enzo si benvenuti de pe niciun browser, nu stiu de ce. La Aldo au modele dragute, dar cu talpa f subtire. Plus…plastic la 350 lei.
Mi-am adus aminte acum de 5th element, au incaltaminte misto. Obraznicele stea mi-au luat ochii, dar n-as avea curaj… :joy: https://www.the5thelement.ro/sandale-dama-android-aztec-piele-naturala.html
De costelus seducatorui tin minte ca nu prea ati fost incantate cu finisajele.

Nr 1 îmi plac tare. O culoare vioaie și ai spart piața!

@Samoa au pe rosu, dar piele intoarsa, si ar mai fi un crocodil albastru. Tocul gros e nasol tare? Glitter?

O sa-i intreb daca fac si alte culori, pe comanda.

Costelul seducatorul este super la incaltaminte pe comanda. Inteleg ca ce e de comanda pe net, gata facute, nu prea e la fel de ok.

Sandalele de care ti-am zis, la el le-am facut si am fost multumita de tot.

bun, atunci sa il trec pe lista finalistilor.

Nope, nope and nope!
Primele ar fi ok, dar piele intoarsa…meh!
Tocul gros, ala cel putin, imi place la o tinuta de inspiratie retro. La rochia ta, da ca nuca-n toti peretii.

iau in iunie mall-ul la pas. Daca nu gasesc, comanda la costel si/sau la pantofi plus. Ce-mi dau lumea peste cap evenimentele astea :))) Jale o sa fie si cu accesoriile, la astea chiar n-am idei. Dar sa nu va ametesc prea tare acum.
@Queen cand ai timp si chef, poate mi le pui aici, sa vad exact dar exact care’s alea comode de la costelus. Tre sa le rup cu dansurile, clar nu scap de nasul copiilor (socrul mare, dansator de baza la nunti). Mireasa e tucoaica/tataroaica, ta’su vine cu restul haremului din Istanbul :rofl:

astea sunt. au tocuri mai micute decat cele pe care le cauti tu, dar le au asa pt ca asa le-am vrut eu. exista si varianta unui toc mult mai inalt.

Mi le amintesc, mi-au placut de atunci. E f ok tocul asa, nu caut musai toc ff inalt, asa erau modelele afisate. Cred ca al tau este de 8, nu m-ar deranja deloc, nu tin musai sa ma fac de 1,80m. Deci la astia alegi si tocul, am studiat acum mai bine, bun. Mersi mult!

Le-am gasit, de 9 e tocul, e f bun.

Aferim! :joy:
Eu la sandale as zice asa: fa o investitie si o sa le ai si pe urmatorii ani buni si o sa ai ceva misto si comod.
Accesorii multe nu-ti trebuie: un plic, cercei lungi, o bratara fina, gata esti.

exact. fix astea, dar pe rosu mai inchis, ca merge apoi cu multe. Si daca-mi merge modelul bine, mai iau in timp :sweat_smile:
Cercei lunngi, claaar.