Fashion Tips

mie-mi plac rosu Ferrari asa, nu mai inchise :grinning:

la rochia asta mi-ar placea probabil unele minimaliste asa cu doar o baretuta fina, dar din pacate nu sunt de dansat :slight_smile:

pff, rossu Ferrari, suna tare bine. Imi plac si mie cele cu baretuta fina, dar nu le pot purta, din cauza degetului mic de la piciorul stang, din nascare il incaleca putin pe cel de langa, daca scapa liber :))) Si vreau sa topai, clar!

Mah, treaba e ca la orice tinuta, daca vrei sa stai tzeapana sau eventual infipta in scaun, atunci da…poti avea ce fantezii vrei: tocuri de 10-12 cm, talpa invizibila, baretute subtirele etc. Daca vrei sa te si misti in ele si sa stai toata noaptea cu ele, nu sa ajungi sa dansezi desculta (lucru nu prea elegant dupa parerea mea… ca nah, mi se pare cumva sa pleci ca o doamn si sa sfarsesti ca o cenusareasa), atunci e cazul sa fii realista si sa accepti ca ok, o da mai bine nu stiu ce sanda minimalista, dar asa ceva nu e conceput pt aspecte practice ci strict estetice. Eu una prefer sa ma pot misca, sa raman incaltata toata ziua si sa nu ma doara nimic.

Ce-ar fi sa iei unele d-alea speciale de dans rosu inflacarat sa vezi ce latino cu figuri executi :dancer:

Rosu aprins sa fie! Am ajuns si pe site cu papuci de dans, sa stii ca nu e mare diferenta intre tocul de la sandalele lui Queen si alea si, cu platforma aia mica, tot pe acolo sunt. Sper sa fie latino, dar mi-e ca o dau aia cu buriceala :sweat_smile: