Fashion Tips

mie-mi plac rosu Ferrari asa, nu mai inchise :grinning:

la rochia asta mi-ar placea probabil unele minimaliste asa cu doar o baretuta fina, dar din pacate nu sunt de dansat :slight_smile:

pff, rossu Ferrari, suna tare bine. Imi plac si mie cele cu baretuta fina, dar nu le pot purta, din cauza degetului mic de la piciorul stang, din nascare il incaleca putin pe cel de langa, daca scapa liber :))) Si vreau sa topai, clar!

Mah, treaba e ca la orice tinuta, daca vrei sa stai tzeapana sau eventual infipta in scaun, atunci da…poti avea ce fantezii vrei: tocuri de 10-12 cm, talpa invizibila, baretute subtirele etc. Daca vrei sa te si misti in ele si sa stai toata noaptea cu ele, nu sa ajungi sa dansezi desculta (lucru nu prea elegant dupa parerea mea… ca nah, mi se pare cumva sa pleci ca o doamn si sa sfarsesti ca o cenusareasa), atunci e cazul sa fii realista si sa accepti ca ok, o da mai bine nu stiu ce sanda minimalista, dar asa ceva nu e conceput pt aspecte practice ci strict estetice. Eu una prefer sa ma pot misca, sa raman incaltata toata ziua si sa nu ma doara nimic.

Ce-ar fi sa iei unele d-alea speciale de dans rosu inflacarat sa vezi ce latino cu figuri executi :dancer:

Rosu aprins sa fie! Am ajuns si pe site cu papuci de dans, sa stii ca nu e mare diferenta intre tocul de la sandalele lui Queen si alea si, cu platforma aia mica, tot pe acolo sunt. Sper sa fie latino, dar mi-e ca o dau aia cu buriceala :sweat_smile:

A fost nunta? Ce ti-ai luat pana la urma?

Nu stiu pana la urma ce a purtat Ziggy, dar intre timp va dau eu o noua tema de gandire :grin:

Deci in septembrie am o nunta mai… atipica, din foarte multe puncte de vedere. Unul dintre ele e ca party-ul de dupa biserica va fi intr-un club. Care nu e inchiriat in intregime, deci dupa o anumita ora, o sa fie bumtzi-bumtzi. Cum naibii ma imbrac eu sa fie si de nunta si de club? :rofl::rofl::rofl:

Precizez ca mirele si mireasa vor fi imbracati in mire si mireasa :thinking: . I-am intrebat de dress code pentru invitati si cica: fiecare se imbraca cum se simte cel mai bine :roll_eyes: . Yeah, right. Io bine ma simt in biker boots, levi’s si geaca de motor, da’ in septembrie s-ar putea sa fie prea cald, deci nu-i optiune valabila :wink:

Asa ca orice idee si directie e binevenita.

Am fost doar dimineața și apoi după amiaza la cununie. Nu am ajuns și la petrecere, pt ca mi-au picat toate planurile, doamna care urma sa stea cu copiii din iunie, m-a amânat pana în toamna. Cununia civila a fost la gradina botanica din sat. Suna pretențios gradina botanica, e mai degrabă un parc chel pe malul bălții. M-am. Îmbrăcat într-o rochie uni, casual, și sandalele aurii de pe etsy. Și bine am făcut ca nu am pus toace, toate demoazelele pe papainoage au făcut un adevărat show încercând sa se tina drepte prin iarba sau pietriș.
Cununie religioasa nu a fost, din cauza de roman cu tataroaica. La restaurant nici nu mi-a trecut prin cap sa duc copiii, nu suporta muzica f tare, iar cea tatareasca e greu de suportat de la juma de km distanta, d’apai într-un salon. Mi-a părut rău dar zic ca mi-am făcut datoria pe zi, la pregătiri și apoi la cununie.

Daca iei o rochie din ceva matase, mai fluida si ceva mai scurta, la care pui pantofi/ sandale cu toc la nunta, ziua si peste care tragi o geaca de motor si eventual si niste biker boots, nopatea pe racoare?
Nordstrom are o sectiune “wedding guest dresses”, da o geana, poate se lipeste ceva. Sau poate macar te inspiri…

@Ziggy, imi pare rau ca n-a fost sa fie si ceva petrecere.
@Mother_Abigail, uita-te de rochii cocktail, iaca ce-am vazut la repezeala

In orice caz nu lunga. Scurta nici atata :grinning:

Ma mai gandeam la o combinatie, cu nadragi.

In sus, vesta de smoking pe pielicica goala. O am pe asta de o imbraca doamna din imagine si e mai misto in realitate, reverele si detaliile sunt destul de lucioase, nush ce rahat de stilisti au astia de pun haine negre pe manechine de aceeasi culoare :smiley: .

Si-n jos, poate pantaloni palazzo, ca daca imi pun de smoking ma confunda lumea cu mirele. Si culoare la nivel de pantofi si accesorii/machiaj.

Foarte misto!
Merge lumea, asa frumos imbracata, in club, in Romania? Aici se merge in bascheti! :smile:

Foarte tare :heart_eyes:
Si practic, pantofi si accesorii poti pune pe ce culoare vrei tu sau auriu, argintiu. Multe accesorii nici n-as pune, mai ales daca mergi pe vreo culoare tare la papuci si geanta.

Dar lasă că prind botezul, ala o sa fie la ore normale și sper eu mult mai liniștit.
@Mother_Abigail f f mișto ideea ta!

Bre, cam da… Am auzit destui straini veniti in Buc si ajunsi prin cluburi mirandu-se pozitiv de cum se imbraca si macheaza gagicile. Nush daca vezi pe fb, dar ca exemplu: