File de poveste - ce cititi?

Ba nu, eu am revenit la
image

Mi se parea cam inceata, cand m-am apucat de ea,a cum parca e mai ok.
As fi continuat cu Age of war, dar inca nu e disponibila in format audio, cred ca nici n-o pup, pana prin iulie.
Am mai primit o carte, in format clasic, ceva din vremea vikingilor, nu-mi aduc aminte cum se numeste, o sa ma uit acasa. O pastrez pentru zile de lene absoluta.

nu tragem nici un chiul :))))
n-am avut ce face si din februarie mi-am facut abonament la librarie :)))
asa ca acum sunt “obligata” sa citesc vreo 3 carti in parallel ca sa nu-mi expire
unele au fost bune, altele mai de umplutura
acum imi place asta

Hahaha, nu imi zice de carti citite in paralel :smile:

Lasa ca ai facut bine ca ti-ai tras abonament :wink:

haha, te-ai autoconvins sa incerci biblioteca? :slight_smile: foarte bine ai facut
eu tot cu Nesbo ma imprietenesc si printre am strecurat asta:

Eu in ultima vreme am citit asa:

The Tattooist of Auschwitz - mi-a placut foarte mult
The Durrells of Corfu - o biografie a familiei Durrell. Am citit-o dupa ce am vazut serialul cu acelasi nume si eram curioasa sa aflu mai multe despre viata lor inainte si dupa anii petrecuti in Corfu. Mi-am comandat de la biblioteca si “My Familly and Other Animals” de Gerlad Durrell, mezinul familiei.
Omul de la capatul firului - e mereu o placere sa citesc ceva de Rodica Ojog Brasoveanu

Acum citesc Inocentii de Ioana Parvulescu, dar sa fiu sincera mi se pare cam plictisitoare, parca nu are nicio actiune.

m-am autoconvins pe baza faptului ca nu tre’ sa socializez decat o data pe an cand imi reinnoiesc cardul :)))))))))

eh pai eu cand ti-am propus ai zis ca esti posesiva :))

am rezolvat si cu asta
mi-am zis ca daca imi place mult o carte si o vreau o cumpar dupa o citesc
gasesc din ce in ce mai greu in ziua de azi carti pe care sa vreau sa le mai citesc o data :frowning:

Nici eu nu trag chiulul, citesc “Mantuitorul”/ Jo Nesbo :slightly_smiling_face:

Nici eu! Pe langa Nesbo :joy:, am mai bagat vreo cateva mystery(tre sa ma uit pe goodreads sa vad cate), nimic memorabil, doar uneia i-am dat 4* pt ca e pe stilul The girl on the train, dar mai static, insa m-a impresionat pana la lacrimi (pms involved :joy: )
Aiasta este:

Am inceput Sharp Objects a lui Gillian Flynn acum vreo saptamana sau mai bine, cu gandul ca o dau gata in 2 zile, dar m-a pleznit din senin cea mai nebuna saptamana de anul asta si cred ca n-am atins nici pagina 20, ca sa-mi fac vreo parere.

M-a lamurit goodreads, se pare ca 4 am gatat in paralel cu Harry Hole #3. Care Harry se simte abandonat, dar ii promit ca ma intorc la el iar si iar.

pe femeia din fereastra am lecturat-o si eu
m-a tinut in priza cam 3 sferturi asa, dupa care mi s-a parut ca se cam lungeste un pic

Mie tocmai finalul mi s-a parut mai palpitant :)))
O sg problema am, a prins-o barba’su pe aia de la inceput cu instalatorul sau ce era, au ba? :)))

Mi-a placut si s-a citit ff usor.

Abia am inceput-o, nu am inca nici o parere.

asta e la rand

inceputul mi-a placut, acum sunt blocata un pic, dar promite

si m-am apucat si de asta

simpatica :slight_smile:

Eu am inceput Gone Girl, la spartul targului, daca tot am terminat Sharp Objects. Am vazut filmul, mare lucru nu-mi amintesc, stiu ca e mare zapaceala in el, dar cred ca e mai tare cartea.

Mi-a placut pana la un moment dat… :slight_smile:

Si-a luat-o Nina de la bibli si cat nu e acasa, am voie s-o citesc eu :grinning:
Bun baiat Yvon asta, o sa avem grija sa cumparam numai de la Patagonia ce ne-o trebui.

mda, fix asa
f entuziasmata am fost la inceput pana pe la mijloc, dupa aia entuziasmul s-a dus treptat
la sfarsit nu mi-a mai ramas nici o urma de entuziasm
pacat ca parea ceva innovator :)))

incep asta

sa vad de ce o lauda lumea atat de mult