File de poveste - ce cititi?

Prima mea zi de Bookfest & prada:

Mai trec si maine.

in sfarsit da

si chiar mi-a placut

Mulțumesc!!! Ma apuc de ea chiar acum!

Ce poveste, frate, ce poveste… teribilă și extraordinar de bine scrisă. I-aș bate cu cartea asta-n scăfârlie pe toți detractorii Simonei. Câtă țărână a mușcat și omul ăsta până a ajuns în vârf…

Off topic (sau nu chiar), se pare că și el o consiliază pe Simona, mai mult sau mai puțin oficial :slight_smile:

Oh, de când o am și eu pe lista. Pai îl au pe Darren in comun, sigur ii mai da cate un sfat. Tre sa o citesc, m-a ispitit @snowdrop acum cu Stephen King și am început-o deja, dar neapărat ma apuc de Open imediat dupa.

pai a dus-o Darren la Vegas anul trecut parca inainte de PNB si i-a cunoscut pe Steffi si Andre…

Știam ca s-au cunoscut și sfătuit, dar nu-mi aminteam exact când.

Mi-a placut la nebunie cartea asta. Habar nu avem cata munca si chin este la mijloc. Dap, cred ca tot datorita acestei carti le-as da una peste ochi tuturor bovinelor care doar injura de pe canapea.

Tare m-am lasat pe tanjala cu cititul in ultima luna. Dar recuperam, recuperam.

M-a batut la cap @Ziggy sa incerc audiobookul The Outsider - Stephen King. Cred ca asta o sa fie cartea care ma va converti si spre audiobookuri.
E citita ff bine si pana si creierul meu care e mereu stanga-dreapta, poate sta in loc, ascultand cu atentie.
Despre carte inca nu am pareri dar zic ca prea rea nu are cum sa fie :smile: E Stephen King. :smile:

nu le am eu cu cartile premiate, dar acum citesc asta si-mi place

mie mi-a placut!

Spre rusinea mea, merge al naibii de greu cititul in ultima vreme. Poate pentru ca a venit caldura si as face orice altceva decat sa stau intepenita in casa cu o carte in mana.
Am luat doua carti cu mine la mare: Jo Nesbo/ Mantuitorul (o lungesc de ceva vreme) si Beata de Robien/ Blestemul Svetlanei (fiica lui Stalin).
Sper sa am pofta de citit intinsa pe sezlong precum o foca pe banchiza :joy:

În sfârșit, au băgat-o pe Audible. Me happy!

Ce-mi face cartea asta, bucăți bucatele. Rad în hohote, îmi dau lacrimile, ma opresc cât sa caut imagini pe google sau clipuri pe YouTube. M-am oprit sa scriu când în sfârșit "am câștigat a 4 a finala de slam.
Mi-l amintesc la începutul anilor 90, mama îl adora pe Agassi și stătea la meciurile lui. Eu ma plictiseam repede, pt ca nu înțelegeam nimic, în plus făcusem pasiune pt formula 1 și Ayrton Senna și nu ma mai interesa altceva. Îmi vine sa ma bat!
Cred ca @Zambareata s-a bucurat la multe meciuri frumoase pe vremea aceea. Cu cine țineai, Zambarescu? :grin:

Ce chestie, tocmai am scris despre ea :slight_smile:

Hmmm ce vremuri…îmi plăcea Sampras pentru ca era reliable cumva, constant și asta ma impresiona atunci dar Agassi pentru ca era un DlGoe al tenisului, teribilist și nebunel, nonconformist:) nu am înțeles de ce s- a luat cu Brook. Cel mai mare serviciu mi l-a făcut ca asa l-am auzit pe Darren vorbind prima data și m-a fermecat pe viața.
F1 eram și io fană, a fost groaznica ziua accidentului lui Senna…in direct asa
Plus baschetul de la sârbi de care eram obsedată …
Revenind la tenis, am fost bucuroasa când s- a cuplat cu Steffi, amândoi cu tati tirani și amândoi au fost nefericiți in tenis… poate asta i- a magnetizat

Și eu am prins accidentul :persevere:
Și pe Sampras mi-l amintesc jucând dar atât.
@Nancy imediat citesc!

Superb scris, bravo! Îl sharuiesc peste tot imediat cum termin cartea. Iar m-a luat plânsul. Cred ca am 30 de screenshots din carte și tot atâtea semne puse. Și sunt abia la jumate.

@Nancy acum te cert ca l-ai ținut pitit! Am citit și articolul cu Roland Garros. :heart_eyes: las emoticon ul sa vorbească, ca io nu mai pot.

Mulțumesc, înseamnă enorm pentru mine ceea ce mi-ai spus :slight_smile: