File de poveste - ce cititi?

Tot Michael Sullivan, dar nu pare la fel de fain. Până acum, pare mai degrabă capă și spadă/ aventuri, decât fantasy. Mai aștept!

Știi scriitorul din The Outsider, Harlan Coben? Acum am avut marea revelație ca omul chiar exista și, mai mult, am un folder cu 20 și ceva de cărți de-ale lui, știi tu unde. Cică e și bun. Am trecut pe aici să-ți spun numa :smiley:
Ma duc la mystery sa ma laud.

Merci CA mi.ai spus. Nu stiam. Am sa te vizitez :smiley:

Am început The Woods, e 5 dimineața și nu îmi vine s-o las.

am pus-o pe telefon pt vacanta :wink:

Acu citesc https://www.goodreads.com/book/show/32329649-three-daughters-of-eve?rating=5&utm_medium=api&utm_source=book_widget

si ascult https://www.goodreads.com/book/show/35570812-the-only-story?ac=1&from_search=true

sa te uiti si la Safe daca iti place de Coben

Dacă-mi place? Whoaaaaa, tocmai am citit ceva care mi l-a băgat în corason definitiv. Pe bune, e un semn, e a nu știu cata oara când îmi place o carte și, ce crezi, hop și Bowie! E o conexiune undeva, la alt nivel :joy: Și la Nesbo, și Elif Shafak… Și alții de care nu-mi amintesc acum.
Ce-o fi asta? :fearful::joy: psihozaaaaaa :joy:

am alipit in spatiul tau, in caz ca va atrage:

Găsit! Mulțumesc mult!

O am pe lista de citit. Cum ti s-a parut?

Inca nu am citit-o, am de terminat cateva de la biblioteca intai.

Doamne, ce faină e Theft of Swords!
Și ce fain citește omul ăla, de nu mă mai satur ascultând!
El îi citește toate cărțile lui Michael J. Sullivan (Tim Gerald Reynolds)

Prea ati laudat-o, era musai s-o citesc.
Noile achizitii de vara:

Nu știu ce mă fac, când o să termin seria. Vocea asta, e ca un balsam.

Musai sa o citești :heart_eyes:

Mai, citesc, ma uit pe You Tube la meciul cu Baghdatis si plang. Si iar ma uit la discursul lui dupa ultimul meci la US Open 2006, cum e coplesit de emotii, ii tremura vocea si nu se poate opri din plans, si iar plang.
Frate, m-a dovedit din primele pagini!

Exact asa am făcut și eu, m-am oprit de nu știu câte ori sa caut pe YouTube. Da, ne ia tare din start, și cam asa o tine.

Bravo, bravo, mă bucur pentru fiecare persoană care citește povestea lui Agassi :slight_smile:

Vei iubi cartea asta, te asigur :slight_smile:

Am dat cep la temele de vacanta :wink:

Eu sunt intr-o perioada in care am tabarat pe John Grisham. Mah, tot voiam sa va zic. Pe mine ma ucid audio bookurile. Nu pot frate. Bine, nici nu am de gand sa mai incerc. Mi se par cam la fel cu filmele dublate, o alta tampenie pe care nu o pot digera. Nu ma pot concentra deloc la citeala altuia. Io in general am filmele mele in cap cand citesc, iar audio bookurile astea mi le strica.