Filme

Nu prea m-am mai uitat la filme in ultima perioada. Am vazut recent un film usurel, comedie cu Melissa McCarthy. Nu e cine stie ce, dar mi-a placut asa de weekend. The Boss.

@Samoa deci tu zici ca merita vazut Warcraft-ul? Si eu am auzit multe bombaneli pe seama lui. Poate il bag intr-un weekend de curiozitate.

Foto
Seriale

Eu vreau sa vad orice isi are samanta-n Bowie. Asa ca neaparat tre’ sa-l vad. :laughing:

@Daria , merita vazut. Daca nu esti chtibusara si te uiti la un film de amorul entertainment-ului, o sa-ti placa. Eu l-am vazut la cinema, cu doua amice, niciuna nu a jucat WoW, eu am jucat foarte putin, deci n-am avut aere de fini cunoscatori ai povestii.
Sper ca Blizzard să faca si urmarea, sunt convinsa ca o sa fie si mai misto.

@Samoa nu sunt chitibusara pentru ca oricum nu as avea cum sa fiu pe tema asta. Si acum sincer, e totusi doar un film…la fel cum si WoW e doar un joc. Ambele au rol de “entertainment” dar nah…unii se iau un pic mai in serios decat este cazul.

Si inca ceva : pentru iubitoarele de caini, si de animale in general, un must-see : “White God” (2014),un film tulburator,care iti taie respiratia.

Vai ce film superb!!! Chiar ca e de recomandat. Superb realizat si poveste si filmare…tot, tot! L-as mai vedea o data

Daaa, l-am vazut si eu, e genial!!! Si cred ca il revaad saptamana asta, cand prind cateva ore libere! :smiley:

Am pus aici post-ul @Sigalia ca prea discutam de un film misto ca sa nu stea la loc de cinste.

@lilith eu ma tot intrebam cum au reusit sa dreseze cainele atat de genial?!?! si cum au reusit sa il prinda in cadre: de la maraiturile fioroase si pana la ochii blegiti de dragoste. Mi s-a parut ca au facut ungurii un film de nota 10.

Arata super filmul asta dar eu nu ma pot uita decat daca imi spuneti ca e cu happy end…Altfel o sa fiu varza…

eu am pe dvd Eight Below , cred ca de vreo 5 ori m-am uitat la el…

Mie mi s-a parut un film superb. Dur, foarte dur pe alocuri dar presarat cu niste momente atat de umane incat nu stiu…mi s-a parut ca merita vazut chiar daca nu este chiar cel mai vesel film din lume.
Vezi si tu in functie de chef. Cu happy end :smiley: parca a fost, parca n-a fost ;))) Este fix pe principiul “the beauty is the eye of the beholder” :slight_smile:

am sa aleg o zi mai “nehormonala” cand nu sunt atat de impresionabila :wink:

Daaa, cred ca mai bine asa :wink:

Trainspotting 2 :scream: asta chiar e un film pe care il astept sa apara!

Ma bucur mult ca v-a placut filmul.
Chair ma gandeam ca poate facem - care si cand om avea chef - ceva de genul “vedem impreuna”. Facem o gasca,fiecare propune spre vizionare un film,stabilim o marja confortabila de timp,una,doua,trei saptamani pentru un film,si comentam din toate punctele de vedere filmele. De la poveste si realizare vom ajunge si la chestii de viata.Cred ca ar fi placut.
Un film e mai usor de vazut decat o carte de citit,deci ideea e mai practica pe cinema decat pe literatura.

Imi place ideea, poate asa ma mobilizez si eu sa mai vad ceva.

A văzut careva Star Trek Beyond?
Vreau sa merg în weekend la IMAX AFI cu o prietenă. Soțul meu nu e fan SF, iar fiu-meu n-ar ieși cu ma-sa la un film nici daca-l plătesc. Și când mă gândesc ca eu l-am dus la cinema la The Lord of The Rings în 2001.

Din ce ruleaza acum la sala, pe mine ma tenteaza “Francofonia”(2015)

Am incercat si eu sa-l ademenesc pe fiul meu,am promis ca fac si cinste dupa ,dar esecul a fost total
E placut sa mergi cu astia tineri la cinema,au niste opinii atat de critice si de simpatice :smiley:

So, carte nu e, dar e John Wick si un lighean de popcorn.

Deci,te consolezi tot cu ceva actiune :grinning:

Am fost si eu la inceputul saptamanii la Beyoundul lu’ Star Trek si mi-a placuuuut. Nu atat de mult ca Into Darkness, care chiar a fost palpitant, dar a fost chiar ok pentru mine.
Mie-mi place mult sa merg cu fiica-mea la film, si ei cu mine, cu toate astea merg mai des cu prietenii.