Filme

The Way We Were 1973, cu Barbara Streisand si Robert Redford, hach :heart: E mai mult decat “a girl loves a boy”, merita vazut.

Am fost ieri la Fast & Furious 8, mie mi-a placut, are de toate celea ce-i trebuie unui asa film pentru odihna neuronului: actiune, stars, oleaca de umor, soundtrack cool, filmat misto. Au trecut cele 136 minute mai repede decat cele 90 ale altor filme. E primul “episod” al unei trilogii, astept cu drag si urmatoarele 2 filme.
@Zambareata, am admirat si copila, traveleristu’ vroia neaparat sa-i vada si numele pe ecran la sfarsit si cand a venit, s-a ridicat ala din fata noastra in picioare si n-am mai vazut mult din ecran. Sper sa-i faca rolul oleaca mai mare la urmatoarele filme.

Care copila, bre? A voastra?!!
Daca da, merg maine la film :slight_smile:

Nu tu, copila lu’ sefu’ zambaresc, dar poti sa mergi sa mergi s-o vezi pe ea :smile:

:joy:
Ma emotionai toata. Ma gandeam, ia uite, Nina “noastra” se lansa in lumea filmului. Mai ieri era un copilas de scoala.
Gata, imi revenii. Da-mi dadusi emotii :smile:

Apoi daca era ceva, iti dai seama ca exploda forumul cu detalii despre starul in devenire :smile:
Am aflat azi ca se face un spin off cu Statham si The Rock :muscle: :ok_hand:

io tot nu am apucat sa-l vad, dar na a fost asa vreme frumoasa si am fost si in vizite, deschis sezon de BBQ etc.

S-a inteles asa de bine cu Dwayne Johnson ca a luat-o sa joace in Lifeline care e produs de el pe youtube. Nici nu am stiut ca exista asa ceva…

Stiu, am auzit la unul dintre interviurile ei. Bravo ei! Ma gandesc ca va juca si in spin offul asta.

Oha! :clap::+1: I like

M-am uitat si eu la Life, nici nu stiu exact de ce :grin: dar e boring

Am vazut Gifted si mi-a placut imens dialogul si relatia dintre copila (teribila e!) si unchi. Recomand tuturor mamicilor sa il vada.
De Colateral Beauty am zis? ca nu mai stiu
Mi-a placut foarte mult ideea si desi m-am prins rapid de anumite personaje, e un film bun sa ne aminteasca cate de pretioasa si delicata este viata. Mi-a picat bine.

@Zambareata, bine ca ai zis de Collateral Beauty, eu nici nu auzesem de el. L-am vazut in avion, misto.
Am mai vazut:
Allien, mi-a placut, o altfel de abordare al unui film cu extraterestri
Rogue One ca trebuie vazut, l-am scapat la cinema
The Founder, strasnica povestea McDonald’s-ului, n-o stiam, mi-a placut
Alliance, ok
Queen of Katwe, cui i-a placut Hidden Figures, cred ca-i va placea si asta.
Am fost si la Wonderwoman, plotul e de 2 bani, dar ne-a facut placere sa-l vedem.

Ohh daaaa. Si mie mi-a placut mult de tot filmul!! Si daaa, fff tare toata povestea :smile: Spirit american pur.

Queen of Katwa mi-a placut si mie. Ia sa vad la intoarcere daca au pe avion Rogue One.

Tocmai am venit de la Baywatch, alei ce porcarie!

:smile:
Eram gatati sa-l vedem, dar ne-am razgandit.
Vazut:
Piratii din Caraibe - Razbunarea lui Salazar. Merita vazut 3 sau 4D.
Mumia - slabut, dar in varianta Orange Film, doua bilete la pretul unuia, se accepta.

Embrace se poate imprumuta sau cumpara pe youtube:

Sa nu râdeți. Butonam tv-ul și peste ce am dat?
Nopți albe în Seattle.
A fost plăcut sa-l revăd.

Si mie imi place sa revad filme vechi :heart_eyes: Si am uneori impresia ca prea rar se mai produc povesti frumoase.

:slight_smile:
Exact asta vroiam sa spun ieri. Ca nu se mai fac comedii romantice care sa te binedispuna, cum erau cele din anii '90.
Acum butonez de zor net-ul pt filmul Orange de miercuri si in zadar. M-as duce la Gardienii Galaxiei 2, dar cu cine? Fiu-meu l-a vazut, sotul meu nu e fan sf.