Filme

Eu știam treaba asta și făceam paradă de cultură generală, pe vremea împușcatului, când cotocimea dezbătea pe marginea calității unora și altora.

Pe fratii astia i-am vazut si eu printre picaturi, e film facut pt televiziune si o bucata de economie nemteasca. Nu-i rau deloc.
Am fost azi la Spider-Man: Homecoming :nerd: , mi-a placut asa, de-un 7. Baietului astuia care-l joaca pe Spider Man, Tom Holland, i se potriveste rolul precum curul pe galeata :+1: De fapt toti actorii au fost alesi pe spranceana, un cast mai potrivit pentru un Spider Man al anului 2017 nici ca se putea. L-au integrat bine in MCU, sunt curioasa ce mai urmeaza. L-am vazut in 2D si am avut noroc, cinemaul la care rula asa are Atmos :ear: :heart:

Ma enerveaza subiectele din cinema in ultima vreme: Wonder Woman, Transformers, fantasticii, Planeta Maimutelor, Spider Man, Atomic Blonde, etc.
Ori sunt eroi fantastici, ori violenta en gross. Nu mai vezi o poveste romantica frumoasa, o comedie care sa te bine dispuna.
Ieri seara am vazut The Exception. Bunicel pt o seara de weekend. I-as da un 7.

http://m.imdb.com/video/imdb/vi1118157081?playlistId=tt4721124&ref_=m_tt_ov_vi

Aici ruleaza si comedii momentan. Iar de filmele Marvell si DC nu ma voi plange vreodata :grin:
Saptamana viitoare merg la o comedie bavareza, Maria Mafiosi :relaxed:

Am vizionat si o comedie in ultimul timp. Why him? (2016). Cam tampitica, dar am vazut-o pana la final, am si ras plus una franțuzească la care am ras in hohote Les vacances du petit Nicolas (2014)

L-am văzut si eu pe ala cu Mc Donalds după ce l-ați recomandat voi. Mama, ce m-am enervat. Cum au putut cei 2 frați sa piardă afacerea din cauza unui conservatorism exagerat.

Inceput aseara, dar picam de oboseala si cum incepusem sa atipesc, l-am oprit ca sa il continui azi.

@ChickyG Tot intrebai de comedii. Cred ca ti-ar placea mult asta. :wink: E scris de Stephen Fry. Comedie cu dialoguri misto rau de tot, mai pe stil de teatru asa. Umor de calitate si joc fain. Nu stiu daca s-o pastra asa pana la sfarsit. Dar jumatate de ora cat am vazut, m-a convins.

Am văzut aseară:

Vai, ce material de spume și clăbuci, ar fi, pentru feminazi! :joy:

Acum o să văd

Ai trecut la clasice? :grin: Nu degeaba au ramas ele in istorie…:heart_eyes:

Ahh, mi-a placut ff mult How to murder your wife :smile: Chiar ca ar face astia acum clabuci la gura :smile:

Am terminat aseara The Hippopotamus. Ffff misto! Mi-a adus aminte de Cristopher Hitchens :wink:

In doua saptamani. Abia astept

Aici e deja in cinema.

La noi vine mai târziu, vara e slabă rău, oferta la filme. Salonul VIP, nici nu e deschis. Nu există interes, lumea iese la terase, la plajă…

@Daria, Daria, ai văzut ăsta? Trailerul, adică…whoaaa, nu mai e așa mult! :heart_eyes::heart_eyes:

http://m.imdb.com/title/tt1677720/?ref=m_nv_sr_1

Văzut Arrival (2016).
Mi-a placut ideea de comunicare și non agresivitate.

Ohhhh, fff tare! :smiley: :smiley:
Nici nu stiam ca s-a facut si film! yeyyy, multa de pont. Abia-l astept, mai ales ca mi-a placut tare mult cartea.

Maine merg la Atomic Blonde.
De abia astept sa o vad pe Charlize Theron caftind tot ce misca :smile:

Si eu o sa ma duc sa-l vad.
Pana una, alta, ma duc luni la Planeta Maimutelor. Singura :smiley: Cine-i cu maimutele e in concediu, traveleristu nu serveste filme 3D, dar eu, cum am ramas cu fascinatia primelor filme in materie, trebuie sa-l vad.

Cu musiu Jaime din Game of Thrones.

L-am inceput in weekend dar nu am apucat sa il termin.

The lure, un musical polonez, horror care are si accente comice, un fel de reeditare moderna a povestii Mica Sirena, dar diferit totuși de poveste, foarte ciudat si imprevizibil