Filme

Kingsman: The Golden Circle, m-a deceptionat, mult mai slab decat primul :unamused: Daca mai fac si nr-ul 3, sa si-l tina, eu nu ma mai uit.

Serios?!?! Aceste vorbe ne dor! Si mie mi-a placut la nebunie primul film. Abia asteptam sa ma delectez cu asta. Offffff.

Si mie mi-a placut mult primul si de-abia asteptam sa-l vad pe al doilea…:disappointed_relieved:

Dar ce facura de au reusit sa o comita atat de rau?

Pur si simplu nu e cool, ceea ce mi se pare esential filmului astuia. Nu mai spun ca toti marii actori pe care i-au adunat acolo, ori au avut atat de putin de jucat, incat se poate vorbi de cameo, ori n-au avut posibilitatea sa arate ce pot (Julianne Moore ca bad guy nu m-a impresionat deloc, i-a lipsit total scanteia aia de nebunie)

Mda…faza tipica de “la pomul laudat”. pacat. O sa ma uit si eu, sa nu zic ca n-am incercat. Mai stii, poate mi-o placea totusi.

Fetele, ati vazut-o pe Meryl Streep in Florence Foster Jenkins? Este genială, pentru ca in realitate ea cântă perfect

Am vazut-o si mi-a placut. Dar trebuie sa recunosc ca sunt fan Meryl Streep. Cred ca orice rol isi alege, il interpreteaza magistral.

The Dark Tower - simpatic. merge de weekend.

@Kim Am vazut-o si eu pe Hollywoods Grand Dame in filmul asta si mi se pare un must pentru oricine e interesat cat de cat de cultura. Asta pe langa ca e jucat la marea arta.

Daca vreti sa vedeti ceva de actiune usurel, Die Hard style, Security cu Antonio Banderas chiar merge.

Walking Out - desi e usor trist, mi-a placut la nebunie. E pe stilul Into the Wild - maturitate, relatia tata-fiu, natura-om. Chiar fain de tot!!

The Wizard of Lies - despre cea mai mare schema Ponzi din istorie. De Niro joaca fenomenal in rolul lui Bernie Madoff si chiar seamana fizic cu el.
Mi-a placut foarte mult.

@snowdrop ca tot esti fan Stephen King si ai scris de Gerald’s Game.

Uita-te si la 1922, tot pe Netflix. F misto facut.

Mi-a mai placut Jungle cu Daniel Radcliff. Este dupa un caz real :wink: Chiar joaca bine de tot omul. Desi inca mai trebuie sa ma obisnuiesc ca nu este Harry Potter

pe primul il am in plan de vazut
cred ca si al doilea m-ar interesa, desi si eu am aceeasi problema cu Radcliff :)))

Incet, incet imi vine iar cheful de a ma uita acasa la filme.
Queen of the Desert, mie mi-a placut, dar eu am o afinitate fata de Orientul Mijlociu, deci e foarte subiectiva parerea mea.

The Danish Girl, quite heavy, dar excelent jucat si o bucata de istorie a transexualitatii.

Am fost la cinema sa văd Victoria and Abdul.
Frumos realizat, iar ambii actori joaca excelent.
Judi Dench și Ali Fazal.
Îl recomand.
De fapt, de ceva vreme îmi place sa citesc și sa văd filme având-o ca personaj principal pe regina Victoria.
Am pus pe lista:
Murder on the Orient Express
Downsizing
Și pt acasă am descărcat un film din '57: Love in the Afternoon.

Victoria si Abdul si Downsizing sunt si pe lista mea. Mai vreau sa vad Un pas in urma serafimilor, am citit multe cronici favorabile dar si pareri contradictorii ale teologilor

Acum am aflat despre filmul acesta. Chiar merita vazut.
Multumesc pentru recomandare.

Si pe mine m-a facut curioasa filmul asta. Dar sper sa nu fie filmul romanesc tipic.

Ultima versiune IT. Fffff misto!!