Filme

:joy:
Stai asa, ca incurcai personajele.
@Samoa l-a recomandat. Ii dau dreptate gacicului, avusei aceleasi simtaminte :joy:
E adevarat, eram in cautarea unui film care sa ma binedispuna.

E cu adevărat incredibil ce spanac au putut încropi. Și ce ecranizări se făceau pe vremuri, numai dacă mă gândesc la ”Death on the Nile” cu Ustinov, făcut în 1978…

Ăla n-a fost niciodată pe lista “must see”, din motiv de Ben Stiller, pe care îl înghit cu noduri. De Niro, era elementul care îmi dădea ghes să-l văd, dar niciodată la cinema.
Ăsta însă, l-am așteptat (vorba maică-mii), cum așteaptă mortul colacul!

Say what?!?! Poate au facut filmul ironic si nu au anuntat si publicul :smile:

Ok, multumesc pentru recenzia misto :smile: Da, nu o sa imi pierd vremea cu el. Ehh, film facut pentru Hollywood.

Am vazut Crima din Orient Express si mi-a placut. Comparand cu toate porcariile pe care le-am vazut la cinema anul acesta, eu nu am fost oripilata. Nu e masterpiece dar nu mi s-a parut timp pierdut. Poate ca nu aveam asteptari de la film si m-a surprins :).

Evident, de gustibus :slight_smile: Eu nu mai fusesem la cinema din 2010, când m-am dus să văd Avatar in 3D :))))

Și da, așteptările mele au fost mari, dar mi-am învățat lecția. Citeam că anul viitor urmează remake după ”Moarte pe Nil” și mă apucă bâțâiala. S-a făcut o capodoperă de film după cartea asta, cu Peter Ustinov, Bette Davis, Angela Lansbury, David Niven… o bijuterie, nu alta. Nici nu vreau să-mi imaginez ce le-o ieși ăstora acuma :))

Am văzut aseară ăsta:

Slab! Puțin convingător și subiectul supra stors și abuzat în atâtea alte filme și cărți. Dar păsările, niște drăgălașe. De ele mi-a plăcut :smile:

Vazut aseara Kingsman - The Golden Circle. Mie mi-a placut. Da, poate prea multe americanisme dar per total chiar m-a distrat.

Sa nu radeti. Maine merg cu fetele (club 50, sa fie clar :smile:) la Paddington 2.
Pe imdb are nota mult mai buna decat Crima din Orient Express sau Mame bune si nebune.
:sunglasses:

Si eu ma duc la el cand vine copilul acasa :grin: Mie mi-a placut si primul Paddington.
Apropo, tot cand vine asta “mica” acasa, mergem si la teatrul de copii :smiley: , joaca fiul unui coleg si piesa-i draguta.

La teatru merg cu fetilii de Bucuresti în decembrie :wink:
“Dineu cu proști” de Moș Nicolae.
“5 femei de tranziție” pe 9/12 cu jumătatea mea.
Fiu-meu a fost la Regele Lear la TNB și i-a plăcut foarte mult.
Vine “copilul” de Sărbători? :slight_smile:

Vine, vine :blush:

Tot cu Horatiu Malaele? Sa imi spui cum ti se pare. Eu am alergat pe strazi sa ajung la timp, am platit si pe bilet 150 ron… ca nah, cineva trebuie sa imbogateasca si bisnitarul bucurestean :rage:
Si dupa toate aceste eforturi am avut parte de o asa piesa proasta de imi venea sa dau cu rosii. Ala era intr-un sictir greu de descris (de atunci mi s-a cam dus de la inima omul) iar la sfarsit, cand lumea aplauda, bate si cu degetul in ceasul de la mana si ne zice ca hai ca e tarziu.

Si mie, mult de tot!!

American Made cu Tom Cruise (vorba lui mister - omul asta imbatraneste si el macar un pic?? ff bun chirurgul plastician dar domne, si gene bune)

Dupa caz real, poveste ff interesanta :wink: Mi-a placut f mult.

Am inceput aseara American Assassin - il termin diseara pentru ca ieri am picat de oboseala.

Film de actiune. Asta micu’ pare noul Bruce Lee.

ce frumoos! faci la tine masa de Craciun?

Aoleu, chiar așa?
Sper sa fie frumos, am așteptări mari de la Malaiele și Caramitru. Am zis sa ne regalam cu ceva frumos de Moș Nicolae.
American Assassin mi-a plăcut.

Sa va distrati si sa va mearga la suflet iesirea si spectacolul :kissing_heart:
Stii tu cum e cu gustul personal de moment. Plus ca poate avusese si el o zi proasta. Se mai intampla :wink:

hihiihi, abia astept sa il termin cand ajung acasa :smile:

Am fost la film romanesc, Ana, mon amour. Nu mi-a venit sa ies din sala, dar nici nu mi-a placut, nu mi s-a parut cine stie ce. Si tot auzeam lumea din sala ca vai, ce film bun. Nah, fiecare cu ale lui.

De la Filantropica incoace nu stiu daca a mai aparut un film romanesc care sa-mi placa.

Am fost la Padington 2.
Am ajuns inaintea prietenei mele - una e plecata din localitate, am ramas doar doua - imi zic hai sa cumpar bilete, sa nu alergam pe ultima suta ca disperatele. Cer doua bilete la casa, baiatul ma intreaba: un adult si un copil? :joy: Nu, doi adulti.
In sala eram maxim 5 adulti, restul o mare de ciutanime. M-am simtit ca in scoala generala cand mergeam cu clasa la matineu.
Si, ce sa vezi?
Pana la orele 1700 filmul era dublat in lb romana. Parca eram la teatru radiofonic pt copii :joy:
Ne-am distrat de minune, chiar am ras cu hohote la unele glume. Il recomand pt toti copiii intre 7 si 107 ani.
Amu am un singur gand: sa cumpar marmelada de portocale :joy: Cred ca am vazut la Carturesti.