Filme

Lasa, o sa mai evadati si dupa nepotei :stuck_out_tongue: Doar nu o sa-i aveti la voi non stop!

Si eu sunt cu mersul la cinema, dar in ultima vreme nici de_asta n-am avut timp. Dar vin ele, vremurile mai bune :grinning:

Te ascultara Oscaristii și ii dădură lui Gary statuia

Am vazut eu aseara All the money in the world. M-a bulversat nitel filmul. E o poveste reala ecranizata.

Asa parada de rochii urate si decoltee pana la buric, nu am mai vazut.
Salma Hayek m-a lasat muta.

Domle, l-a meritat cu varf si indesat.
Nu am verificat la machiaj cine a luat Oscar.
Eu zic ca tot filmul acesta merita, dupa cum l-au adus pe firfirelul de Oldman la trasaturile lui Churchill.

zici ca e Piranda…

E rau, zici ca a adunat toate kitch-urile de pe lume intr-o singura…pff, rochie?!? Da e Gucci? E Gucci! ca-mi aduc aminte iar de Mirka si puloverul ei roz cu cap de tigru de la Australian Open. :rofl:

Nu am vazut decat Three Billboards Outside Ebbing, Missouri si mi-a placut. Sam Rockwell de la The Green Mile m-a marcat cu jocul lui…

rochia asta zici ca e din draperii furate din Barbieland

asta habar nu am cine e dar zici ca tanjeste sa se alipeasca ciorilor

:joy::joy::joy::joy::joy:

Cred ca-i vreo plasatoare si asta-i uniforma :joy:

Nu. nu-i plasatoare, este vedetuta ceva :))))

Ei, ziceam si eu asa, gandindu-ma ca nu se poate imbraca nimeni de bunavoie asa.
Cel mai misto comentar: Gary Oldman, a siriusly chameleon

Am dormit cu succes de pe la jumatatea spectacolului, nu stiu cum de m-am trezit la final cu Warren Beatty si Faye Dunaway. Serios frate, iarasi astia doi ? :))) N-am vazut The Shape of water si sincer din trailer nici nu am vreo tragere de inima, dar daca au castigat, ce sa zic, sa fie sanatosi. Azi o sa incerc sa trag un ochi la ce am pierdut de pe carpeta. Mi-au placut tinutele lui Allison Janey, Jennifer Lawrence si Woopy Goldberg, dar mai ales mocasinii celei din urma, hahaha. Iar cel mai tare speech e cel al Allison Janey : I did it all by myself :))))

Oh, ca o uitasem pe nebuna de Frances McDormand, imi place tipa maxim, e delicioasa in toate rolurile in care am vazut-o. Mi-a placut speech-ul ei :)) si uite asa am aflat si eu ce e cu inclusion riders, mda, e o idee buna ca cei mai tari actori sa faca presiuni ca sa schimbe albeata castului si nu numai. Bravo femeie, esti tare!

Si i-a furat unul statuia la Balul guvernantilor de dupa:

LOS ANGELES – A man was arrested and is accused of stealing Frances McDormand’s Oscars trophy after the Academy Awards on Sunday night, Los Angeles police said.

Terry Bryant, 47, was arrested on suspicion of felony grand theft, said Officer Rosario Herrera, a police spokeswoman.

“After some brief time apart, Frances and her Oscar were happily reunited. They celebrated the reunion with a double cheeseburger from In-N-Out Burger,” McDormand’s publicist, Simon Halls, told The Associated Press.

Incredibil! Totusi, cum a reusit tipul asta sa participe la Oscar after-party?

Am vazut o comedie simpatica pe HBO GO: How to be a Latin Lover

Nu are cine stie ce nota pe imdb, dar e simpatica foc. Chiar am ras.

Ma uitam dupa o comedie, pentru vremea urata de afara :slight_smile:
Chiar ma gandeam ca anul asta la Oscar, filmele sunt la fel de deprimante ca si glumele. Singurele faze care m-au distrat au fost cele de pe carpeta rosie. Nu stiu daca ati remarcat, dar Ryan Seacrest, care are un scandal un scandal sexual recent, nu a reusit sa ia interviu nici unei actrite nominalizate pentru best actress, nu s-au oprit sa vorbeasca cu el!!! Oh, yeah! Tare faza cu ignorul dar si cea cu Borat cand a aruncat cu faina pe el :))