Filme

Musai sa mergeti la cinema pt Mamma Mia 2, e mult mai frumos decat primul.
Am ras, cantat, plans si am plecat Zen spre casa.
Toti cei din sala au iesit cantand, indiferent de varsta.
Mai rar sa vezi asa ceva.
Si, surpriza! Apare Benny Andersson la un moment dat, cantand la pian.

Ce ma bucur!!! :slight_smile: Mi-a placut si primul Mamma Mia asa ca abia astept sa vad continuarea :slight_smile:

Am vazut la BBC interviu cu Cher despre filmari etc Domne, arata fff bine. Mi-a placut de ea :slight_smile:

E doar 3 ani diferenta intre ea si Meryl Streep, dar Meryl e fiica-sa in film :joy:
Mi-au placut Lily James si Amanda Seyfried, au cantat tare frumos. Habar n-aveam ca au voci asa frumoase si sunt atat de talentate.
Si mai e un actor care m-a distrat: Panos Mouzourakis. E funny rau de tot!

M-am tot uitat la filme in ultimul timp numai ca nu prea fusei in mood de vorba si tastat.

Aseara am vazut Adrift dupa caz real. Trist dar mi-a placut. Mi-a placut mult de tot gagica.

Tot dupa caz real: Tag

Mi-a placut tare mult. In special ideea de adulti care tin mortis sa ramana tineri. Fffff misto :slight_smile:

Sunt in drum spre AFI, sa-l vedem eu si fiu-meu la IMax. Lui Mr Chicky nu ii place genul asta de film.
Pacat!
Cu el am fost la Misiune Imposibila - Declinul.
M-a pus naiba sa iau bilete seara de la 2045.
Cu reclame, cu tot, a tinut 3 hrs. Imi venea sa ma ridic de pe scaun sa plec acasa, nu mai rezistam.
Tot il intrebam daca ii place, el era incantat.
Nu mai fac greseala sa merg la film fara sa verific cat tine.

Chicky, am vazut si eu Meg, tot cu fiu-meu, la Cineglob Titan in 3D. Mai putin suspans decat in seria Jaws sau Jurassik, a fost amuzant pt ca fost 3D si mi-au placut efectele speciale, plus ca sonorul era asa de tare incat atunci cand rechinul preistoric lovea vasul, se zguduiau efectiv scaunele si podeaua cu noi. Am vazut pe net ca filmul are încasări destul de bune

e pe Netflix
frumos, frumos
astept si cartea sa se elibereze de la library
poate o si cumpar dupa :smiley:

Cat pot sa bomban pe tema filmelor astea lungiiiii cat o zi de post. Parca iti testeaza rabdarea :smile:

Am inceput aseara Hereditary. Il termin azi pt ca am fost prea obosita aseara si m-am dus la culcare.
Fff misto facut. Sa vedem cum se prezinta pana la sfarsit.

L-am vazut. Lily James e tare simpatica si vad ca e pe val, tot mai solicitata in ultima perioada.

Mi-a placut, iar experienta IMax e wow.
Chiar merita vazut pe ditamai ecranul.
As vrea sa vad si Alpha la IMax.

https://goo.gl/images/qZGZcy

Am vazut comedia aceasta ieri seara. Tare mult mi-a placut.
E disponibil pe Netflix.
@Travelerista, ti-o recomand cu drag :kissing_heart:

:kissing_heart: @ChickyG notat
Din aceeasi categorie, ai vazut
The Hundred-Foot Journey
The Lunchbox?
Eu mai am de bifat cateva de pe lista asta:

Pe primul l-am vazut, am citit si cartea.
Pd al 2-lea l-am inceput, dar nu-mi aduc aminte daca l-am vazut pana la final.

Uite de ce o sa vad eu acum toate filmele din seria The Conjuring. Am vazut unul sau doua, mi-au placut, dar nu mai tin minte mare lucru cu exceptia spectrului care ma facea sa sar de pe scaun. Le vad pentru asta, filmat in Romania

Foarte bine mi-a picat filmul asta, îți colorează ziua

Film de vacanta/weekend/familie. Tare mult mi-a placut :slight_smile:

Ciudatel, film de duzina/neuron obosit. Insa nu pot sa spun ca mi-a displacut :smile:

Nu mai stiu daca am mentionat Kanopy pt vizionat filme, de la biblioteca am ajuns la el. Imi place imens!
https://www.kanopy.com/

About love. Adults only.

Mi-a placut, merita vazut.