Filme

Film fara fasoane, actiune multa. Nu m-a dezamagit.

Pe asta chiar nu l-am inteles. Drama de familie si multa tensiune. Reteta ar fi fost ok insa chiar nu am priceput sfarsitul si faptul ca a fost lasat in aer. Ohh well. Prefer un film sincer cu Chuck Norris si Liam Neeson.

Am terminat in weekend seria pe amazon prime, Jack Ryan. Not to shabby pentru un film cu teroristi, am incercat dupa asta Ozark, dar nu prea ne-a prins. Il asteptam pe Homecoming la inceputul lui Noiembrie, pare interesant.

Si mie imi place. Insa am ramas pe la episodul al 3 lea pt ca nu am mai avut timp de nimic.

Hai ca recuperezi in weekend. Ieri ne-am pus pe The Man in the High Castle, pe la episodul 2 sforaiam amandoi, trebuie sa il vedem din nou.

La mine a inceput sezonul filmelor de animatie 3D cu nepotu-meu. Ultimul pe care l-am vazut a fost Ploey, urmează si altele, din tot ce am vazut până acum m-a încântat remakeul la Ferdinand.
In alta ordine de idei, sezon nou din Grey’s Anatomy, The Good Doctor si The Resident, parcă se vorbiră toți doctorii actori să revina in acelasi timp. Mai urmaresc pe HBO Go Cartea pierdută a vrăjitoarelor (A discovery of witches), pare interesant, deși cam fad in raport cu The Originals