Filme

Am fost ieri la A star is born: daca aveti acasa un sound system bun, nu va obositi sa mergeti la cinema pentru el. Nu c-ar fi un film prost, e jucat minunat, soundtrackul super, dar ca film mi-a placut numai prima treime si sfarsitul, in rest mi s-a parut ca s-a cam pierdut firul rosu al ideii, pacat.
Sper ca Lady Gaga sa fi tras concluzii dupa filmul asta, sa lase prostiile cu muzica comerciala si cu aparitiile ei bizare (pentru mine astea au fost puncte minus la muzica ei, n-am putut s-o iau in serios din cauza asta. Hai sa zicem ca inteleg ca faci dintr-astea la inceput, cand vrei sa-ti faci un nume prin orice metode, dar dupa aceeaā€¦why?)

Marti merg, in sfarsit, la Bohemian Rhapsody.

Am vazut si eu, in sfarsit, Bohemian Rhapsody. Hm, mi s-a parut mediocru :roll_eyes: Coloana sonora e super. Normal ca-i super, doar e vorba de Queen. Deci nu-i nimic nou si fara soundtrack, filmul chiar c-ar fi de 2 parale. E jucat bine (dar si pana Malek, la inceput nu m-a convins. Mai dupa aceea devine tare), e facut solid, dar foarte superficial, nu m-a atins deloc la corazon :pensive: Ca e film artistic si nu s-a pastrat adevarul istoric, ok, dar unele chestii nu le inteleg (fratele meu, de ce i-au facut lui Malek protruzia dubla fata de cum a avut-o Freddie? Ca Roger Taylor facuse un album solo cu cativa ani inainte nici nu se pomeneste si multe altele).

Vazut si eu Crimele lui Grindelwald, mi-a placut neasteptat de mult. Mai, ce le joaca Johnny Depp! Inteleg orice regizor care-l aduce in filmul lui, chit ca bea, ca-i nespalat de puteā€¦
Un film care merita vazut pe ecran mare.
Langa mine era o pereche la 70+ de ani si au iesit din sala pe la jumatatea filmului. Tot atunci a mers si Mila la buda si i-a auzit cum bombaneau ca ce tampenie de film. Oare ei au citit numai titlul filmului si au zis ca merg la unul politist? :roll_eyes::sweat_smile:

Mi-am dorit f mult sa-l vad si am reusit wk trecut.
Sincer, aveam asteptari mult mai mari de la partea a 2-a.
M-a dezamagit cumplit.
Exagerat de lungita povestea, filmul tine > 2 ore cu o gramada de timpi morti.
E primul film la care m-a apucat somnul si credeti-ma, sunt fan Harry Potter & Wizarding World.
Johnny Depp este o alegere excelenta in rolul lui Grindelwald, a fost simpatic cu privirea de husky :joy:, efectele au fost minunate, dar povestea a fost trasa de par rau de tot de dragul incasarilor.
Sincer, nu cred ca ma vor vedea la cinema pt partea a 3-a.
Parerea mea e ca izvorul de imaginatie al J K Rowling a scazut dramatic in privinta povestilor cu vrajitori.