Filme

În seara asta, vedem “A Man Called Ove”. Revin cu impresii.

Eu am fost abia azi la Manchester by the Sea, nu mi-a placut, am iesit deprimata de la el. Mai mult de trei sferturi de film ma tot intrebam ce vrea sa-mi zica… Nominalizarea lu’ Affleck e pentru o mimica frozen, all day long. Numai ochii in cap ce se mai schimba. Dar poate tocmai asta e greu sau asa trebuie jucat un deprimat vinovat… Aici filmul e ridicat in slavile slavilor…Nu l-as revedea de bunavoie in niciun caz.

@ChickyG unde ai reusit sa vezi Afacerea Est? Si eu vreau sa il vad pe asta mult de tot!!

Am vazut ieri Hacksaw Ridge dupa un caz real intamplat in armata americana in timpul celui de-al doilea razboi mondial cand se killereau cu japonezii.
Incredibil ce film fain a reusit sa faca Mel Gibson: actiune buna de tot, personajele ff misto conturate, filmat fain - da mai dur, dar este film de razboi totusi.

Văzut acum vreo săptămână. Concluzia e că sunt insensibilă. El a pișat ochii, lângă mine, eu nu plâng la filme, nici plătită :grinning:
Filmul a fost ok, dar eu nefiind fan drama, nu l-am pus foarte sus în topuri.

Hahahaha :))) Nici eu nu plang la filme. Dar am momente cand am nodul in gat. La asta am avut nodul in gat :wink:
Mi-a placut si pustiul fff mult. A jucat de minune. L-au ales bine pentru ca mi s-a parut ca si seamana cu americanul din realitate.

HBO RO.
Imi plac filmele lui Mel Gibson desi, pentru o lunga perioada, n-a mai produs nimic. Ia sa-l pun pe lista de must see.

Ia sa ma bag si eu pe go la el diseara. Ca nu mi-ar strica o portie zdravana de ras!

Vazut Manchester
Mi.a placut mult
Daca castiga pelteaua aia de la la land nu mai stiu ce sa zic…

Passengers cu Jennifer Lawrence.

Nu pot sa spun ca m-a tinut in priza si ca am murit de nerbadare sa stiu “what’s next”. Poate si din cauza ca nu prea o plac pe tipa, poate si pentru ca eram agitata cu alte cele…dar pe alocuri am preferat sa citesc diverse in loc sa stau cu ochii pe ecran.

Eu am vazut trailerul de nush cate ori la cinema, de fiecare data mor de ras cand el trage concluzia foarte filozofica, ceva de genul “something got wrong” cand se trezesc numai ei doi. Nu ma indeamna nicicum sa vad filmul.

Aoleuu daaaa, faza aia a fost de mare angajament. No shit, Sherlock?! :joy:
Adica pe de o parte s-a vrut film cu actiune multa, pe partea cealalta au bagat niste dileme morale si etice - e ok sa ii “furi” viata unuia doar ca sa nu fi tu singur, poveste de dragoste - cam peltea asa - si apoi ka bum, s-a terminat filmul and they lived happily ever after. Ceva de genul.
Prea multe directii in care s-a dorit sa mearga filmul si prea superficial si combinate toate.

l-am vazut si eu aseara
inceput ok, peltea dupa, abia asteptam sa se termine
subscriu la nu-mi place de tipa :))))

The Founder cu Michael Keaton. Mi-a placut ff mult si povestea si cum a fost jucata. Mi se pare ca a aratat f bine cam pe ce s-a construit America.
Un pic de Ayn Rand n-a facut niciodata rau progresului. Recomand filmul, e fain.

Primesc un mesaj de la amicul geek “Filmul serii, livrat Alteței Voastre, în HD!”
Și intru pe Plex și iată ce găsesc :grinning:

Home cinema, cu Earl Grey (în care era să pun iaurt, în loc de lapte) și ciocolată neagră.

Sunt curioasa ce-o sa (ne) zici dupa, dac-ai stricat bunatate de ceai si ciocolata pe asa un film ori ba

Pfoai, ce frumusețe de copil, e prințul ăl mic! :heart_eyes:
Nu mă omor după pielea închisă la culoare, din contră, mă dau în vânt după palizi, cu ochi albaștri, dar piciul ăla, e un zân!

Am mâncat, nervos, o juma de ciocolată și mai am 3 lacrimi de ceai, în cană :grimacing:
Amatori! Zici că scenariștii, au împărțit manuscrise, vecinilor de la mine din scară și fiecare din ei, a devenit actor ad-hoc! La fel de convingător, jucat.
Marion, e absolut jalnică, ceilalți par plantați acolo, după ce li s-a administrat Valium și bromură.
Păcat ca mare păcat! Nici măcar cineva nefamiliarizat cu jocul, nu poate să găsească suficiente motive, că să dea notă de trecere.

Pacat, nu? De timpul lor, de timpul nostru. Sa le fie cam rusine. Fassbender a fost si co-producator al filmului si cica a tinut foarte mult sa-l faca :thinking: Nu trebuie sa intelegem, nu? :rolling_eyes:

Păcat! Am înțeles totuși că Ubisoft vrea să facă o urmare. Ok, să zicem că vor învăța cu toții și o să facă un film, să ne facă neuronii bucle!
Dar cine va crede că merită văzut? Publicul se recâștigă greu, iar ei au luat-o suficient peste bot, ca să știe lucrul ăsta!

Phuaaa, ce draci am!
Muzica e faină. Și scenele de parkour. Restul e de kkt.

Fix asa am zis si eu. Si 3D-ul sa-l lase deoparte, foarte ii rog.