French Open - Roland Garros 2018

prima zi, primele victime: Koanta si Venus.
Joaca Obraznicapeanca, e condusa in primul set si sper sa ramana asa pana la finalul meciului.

YESSSS :smiley: Acas’ cu Obrăznicătura. Avusese 2.000 de puncte de apărat… s-au dus la balamuc. Cum ar spune Keyser Söze - like this, they’re gone :smiley:

Ok, acum poate începe turneul :smiley:

tre sa vad repede daca iese din top 10 :)))) hahahaaa, tenisul a fost salvat azi!

Am dat drumul la asta :smiley: (un cântecel pentru copii, foarte apreciat - ”De ce sunt atât de fericit”, s-ar traduce) :smiley: O să creadă vecinii c-am înnebunit.

Sa-l pastrezi la indemana si pt urlatoarea, muguroasa…figuri din astea antipatice. Promit sa-l dau si eu tare!

Shit. Uitasem de urlătoare :see_no_evil::scream:

Dulgheru a castigat
Pardon, am văzut bălării …

Buzarnescu si Dulgheru merg mai departe :wink:

Vika out, era cat p’aci si Petra, dar a scapat, acum sper sa faca treaba buna frumoasa Collins si sa o dea afara pe Woza.
De la baieti, Waw pleaca acasa.

ce mai lupta kiki cu petkovici
sunt la 9-9 in tie break primul set

la noi dau Woza cu Collins. Pe 2 parca erau baieti. Complotistii mi-au furat remoteul, dupa ce l-au ratacit pe al lor, si mi-e lene sa scotocesc sub canapea, ca doar acolo poate fi.

LE gasit remoteu si reinstaurat disciplina in casa.

TB si la astea. Go Danielo!

e frumoasa!

Am remarcat-o la Miami, cand a batut-o pe Venus pt calificarea in semifinala. Imi place. Pacat ca a pierdut tb-ul acum.

sa vedem cum sta cu mentalul…

are o evolutie asemanatoare cu lui buzarnneasca in 2017 si 2018, acum e pe langa locul 40. Rau inceput…

kiki a iesit si ea, acu sa stea sa faca galerie lui Domi :slight_smile: si sa evolueze la dublu

Cre’ca se anunta un mare rateu FO anul asta. Ploi…cod galben de furtuna.
hai Sveto, trimite muguroasa acasa!

nu cred ca poate Sveta sa o bata pe muguroaie, a luat aia tiebreaku cu 7-0…

vai cum a pierdut olandeza aia meciul cu urlatoarea, pe mana ei!
Serena are un echipament ridicol. Ce naiba o fi fost in mintea ei? catwoman? kim kardashian?