French Open - Roland Garros 2018

pfuaaai, exact asta mi-a trecut si mie prin cap ieri, regele si printul. O sa ma bucur enorm oricum!

Îmi aduc aminte când ți-am zis de Thiem ca îmi place și ca promite :slight_smile:

Gata intra pe teren, sper sa fie un spectacol!

Un alt lucru care m- a bucurat in finala de ieri este ca a fost o lupta și nu poate zice nimeni ca a câștigat Halep pentru ca cealaltă a avut o Zi proasta…

Da, în plus nimeni nu poate spune ca a câștigat pt ca nu au fost acolo vedetele Serena, vika și urlatoarea, nimeni nu poate spune ca a avut traseu ușor… Din sferturi pana în finala doua foste no 1 și 3 deținătoare de 5 GS impreuna.
Cu toate dragostea pt Rafa, m-ar busi plânsul de bucurie sa câștige Domi.

Ce frumos e sa vezi un meci fără sa suferi la fiecare minge :joy:

Pai oricum nu as mai fi avut putere. Pt Andy cred totusi ca as fi făcut un efort… Dar Andy nu e :persevere:
Avem vreo speranța sa meargă la Wimbledon?

hai ca e bine, rebreak. Va fi un meci tare.

Nu știu, Simo a folosit aceeași psiholoaga ca și Andy înainte sa ia el primul GS. Cred ca i-au crescut acțiunile !
Și Lendl și Anderson…

2-2 ne place
Lovesc de parca mâine nu exista :blush:

buna miscare. Am ascultat si eu diferite opinii, foarte multi au amintit de Andy. Si in podcast au zis de Chris Evert, cum a pierdut 4 finale inainte de primul slam, tot la RG. Si a strans 18 pana la final. Si mai sunt, Lendl, Kim Clijters… multi. Lendl parca 4 sau 5.
Da, e lupta mare, ne place.

Am sa ii citesc cartea

:rofl::rofl: F f tare asta, romanul e creativ.

Ce frumos a pus scurta asta Domi. Dar se joaca tare. Hai poate egaleaza tanarul, of.

Trebuie sa fie super frustrating sa joci împotriva lui Rafa :slight_smile:

Totusi vreau sa ia setul 3

greu de crezut ca poate lua 3 seturi de acum incolo. Macar unul plsss

Baga niste magneziu, Rafa!

Exact :slight_smile: o banana ceva

Mai are un pas doar, nu cred ca in viata asta o sa mai vedem un tenismen atât de prolific

11 titluri la RG vor fi in cateva secunde. Rafa este cel mai bun al tuturor timpurilor, Punct.