French Open - Roland Garros 2018

fantastic! RG #11!!! Rafa!!!

O sa vina si vremea lui Domi, insa mai are de asteptat vreo 2-3 ani.

of ce drag imi este de el, imi vine ss sar in tv sa-l iau in brate. Imi vine si mie sa plang acum.

Superb!!!

Vreau poza cu el,Simo si cupele :slight_smile: sa mi-o pun pe birou

aha, deci Kiki tre sa-l invete franceza!

Chiar ca, tablou o fac! Excelenta idee! Pai vor poza impreuna, nu?

hai ca a tras Rafa un discurs franco-englez simpatic foc!
Nike won!

Asa zic

Federelu’ chiulangiul din sezonul de zgura, sa nu ne incurce prea mult la Wimbledon. Pana acum mi-a iesit tot ce mi-am dorit pt copiii mei din tenis. Acum vreau sa-l egaleze Rafa, sau mai bine sa-l depaseasca, la nr. de slamuri.

Aia la Adidas pot sa-si dea cu capul de pereți ca au lasat-o pe Halep sa plece

Din iarna inca. Au intrat in colimator pe twitter, misto la greu pe tema asta ieri. Si nu, nu doar romani.:grin:

Așadar punem punct unui GS inedit si cu imensa bucurie si satisfacție :heart_eyes:
In 3 sapt incepe Wimbledon, pălăriuțe si iarba, o noua dulce otrava :sunglasses: sa turnam in pahare

Da, daca gasesti poze cu ei doi, pui aici. Eu is cu un ochi la cratita, e ora la care intram in fibrilatii pana ii culc.

Cred ca numai maine primim

M-am uitat si eu, as fi vrut sa castige Thiem, insa a gresit aiurea mult, parca nu a fost ziua lui azi. Plus fileurile m-au omorat. Cand ziceam ca face un punct, pac, greseala. Il astept si altadata, mi se pare super tare si nu cred ca va disparea din decor prea curand. Nu l-am vazut pe japonezul acela cu fata de tocilar, am uitat numele sa vad daca a participat la RG. Felicitari si lui Nadal, joaca minunat!

De pe chat-ul Youtube :roll_eyes::joy::joy::joy::joy:

image
image

am vazut si eu, cred ca era un troll :laughing:

Tot incerc sa citesc si sa dezbat cat mai putin din cotidianul politic romanesc, dar nah, ma mai mananca degetele:

Cat de rau imi pare ca fata asta nu e putin mai cinica si pragmatica.

Sincer, eu am plecat din start de la premisa ca vor deschide Arena Nationala. Aparent, in prima faza (pana sa inceapa lumea sa urle) tanti Gabi oferise doar scarile.

De asta zic, mi-as dori sa fie putin mai cinica, sa le transmita astora sa isi bage in fund toate falsele titluri “cetatean de onoare al x, y, z”.

E prea buna fata asta, mult prea buna. Iar lipitorile astea grețoase se agata de orice fără nicio rusine. Era suficient la aeroport și poate în Pta Universității. De la pozele la Eiffel o aduci pe scări la arene. O sa ma uit dacă dau la TV, dar cu inima strânsă.