Game of Thrones sezonul 8

Sigur are piticul ceva asi in maneca, si apoi, Jamie e mult mai valoros viu decat mort, n-avea rost sa se grabeasca sa il pirjoleasca dragoneasa.
In seara asta am pierdut iarasi cateva minute din film, tocmai cand vroiam sa vad ce negociaza cei doi frati. Nu mai zic nimic, astept sa il vedeti si voi sa nu va stric bucuria.

F f tare si episodul asta, tocmai ce l-am terminat. Un mic spoiler, imi place cand un dragon isi recunoaste adevaratul stapan :grin:

Stati așa, sa-l văd și eu deseară. Sunt in vizita la prietena mea care, culmea, nu se uita la GoT.
Eu cu cine comentez episodul de deseară?!!

Dar poti sa-l vezi si inainte, pe HBO GO, daca ai vreo factura la indemana. E gratuit pt abonatii HBO @ChickyG

ma abtin de la comentarii pana vede si Chiquita :slight_smile:

:smile:
Văzut. Sa curgă comentariile!

Mi-a plăcut de seful salbaticilor: Namila de femeie? :joy:

Asadaaaar, te-am prevenit io ca apare Vindecatul si iaca au si plecat amandoi la intalnirea cu Mortaciunile umblatoare. Inviatul a topit-o iarasi pe Dragoneasa cum s-a impretenit el cu dragonul (din aduceri aminte de pe vremea lupilor). In episodul asta arata foarte bine mama dragonilor si cu ochii umezi sorbind la barbati din priviri…

Pt mine e cam exagerata treaba cu scarba de Cersei de a ramas gravida, dar poate doar minte sa-l mai manipuleze putin pe frate-su.
Arya se joaca cu focul cu unsurosul si alunecaciosul Baelish…
“Piticot” s-a amalgamat cu “Nu te supara frate” si a rezultat Tyrion in acest episod…

Astept cu nerabdare sa vad care din cei plecati dupa un sample de motaciune pt ochii lui Cersei va trece in tabara adversa.
Si da, @Zambareata, avusesi dreptate :wink:.
In plus, se pare ca momentan, Vindecatu’ e mai apreciat decat Inviatu’ de catre dragoneasa. Daca nu cumva are nenorocul sa-l atinga vreun mort viu in episodul urmator. I se cam intampla sa se pricopseasca cu toate belelele care-s in trend :smile:
Cat despre Arya, sper sa fie mai vicleana decat Baelish si sa-l dovedeasca.
Interesant e ce citea sotia lui Sam despre un print Reggar divortat. Acolo cred ca sta secretul originii lui Jon Snow.

Imi place mult de aia mica a lui Sam. Ce a evoluat draga de ea :smiley: De unde abia lega doua vorbe…acum toceste si citeste cot la cot cu Sam! You go girl! :smile:

Dragoneasa incepe sa ma enerveze si am impresia ca o va lua pe urmele lui ta-su si ca nu va face multi purici. Pare ca i s-a dezvoltat tot mai mult cultul personalitatii si ca a uitat de principiul pe care incerca sa il promoveze “hai sa negociem” etc. Acum nu mai lasa loc la dezbatere…chestiune care nu-mi place. Asadar si prin urmare nu il mai vad pe Snow impreuna cu ea pentru ca asta e baiat de comitet si stie sa faca compromisuri si sa vada si gri acolo unde altii vad doar negru si alb.

Cam multe ego-uri in serialul asta :smile:

Pana si Arya cu Stansa…Ohh, for fuck sake, tot in contre o tineti?! I-a cam tras-o Baelish Aryei :smile: O fi ea isteata si vicleana dar ala are niste zeci de ani experienta in smecherie in fata ei :smiley:

Aaa, daaa, nici eu n-am priceput ce o manca pe Arya acum, si Sansa a trecut prin multe chestii nasoale. Iar fara ea si Baelish, nu mai erau toti la Winterfell acum.
Eu nu l-am vazut niciodata pe Jon cu ea si sunt tare curioasa care va fi atitudinea ei cand va afla cine este Jon de fapt. Deja se aduna dovezi pe mai multe planuri. Cea mai tare a fost cea cu gudureala dragonului :grin:

Ohh daa, aia a fost o faza misto rau! :smiley:

On “Game of Thrones: Inside the Episode,” showrunner D.B. Weiss explained the motivation behind Littlefinger’s desire to drive a wedge between Arya and Sansa.

Weiss said:

“Arya is very used to being more clever and more stealthy, and smarter than any of the people she’s up against, but she hasn’t dealt with Littlefinger for a while. She gets roped into spying on somebody who’s actually leading her by the nose to something that he wants her to have.

He’s looking for a way to prevent this sister bond from developing further because the tighter they are the more definitively he is caught on the outside of it. On the Sansa end of the relationship he’s seen the opening and now all he needs to do is give Arya a cause to display real rage towards Sansa. And, he knows full well that with what’s going on in Sansa’s head with regards to Arya and how dangerous she is, when Arya starts to act dangerous, and act angry, he knows where Sansa is going to turn.”

By actively working to keep the Stark sisters from forming a tight-knit bond, Littlefinger can remain Sansa’s confidant. And thus Littlefinger is one step closer to being Sansa’s sole counsel, and just a little more powerful.

Trebuia sa greseasca aici in RO :smile:
Mi-am mai amintit o chestie ciudata din ultimul episod vizionat: au urcat baietii veseli in barca in sudul insulei la soare la mare, hais cea departe de zid, si-n clipa urmatoare ieseau pe poarta zidului la vanatoare de mortaciuni. :smile:
Mai ceva decat teleportatii

ei pai asa si Vindecatul a ajuns la Dragoneasa cu TGVul de unde in carti calatoreau zile intregi etc

haha, atat mi-a trebuit, dar nu’s de vina, jur, m-a ispitit @Zambareata :)))
Citisem eu pe stiri ceva ceva, dar inca nu-mi venisera gandurile cele stricate in cap. Dar nu spui nimic! Jur pe rosu! :smile:

Ei da, eu nu dau vina pe nimeni :)) problema este ca nu scapara și 7 sa stam liniștite . Avem de așteptat 2 săptămâni acu pt Grand finale… grele vremi :smile:

Nici tu nu te-ai abținut? Fix la asta ma gândeam, acum am de asteptat mai mult! :scream: :joy:

Pam, pam! Dragoneasa este matusa lui Jon Snow,