Game of Thrones sezonul 8

Eu invidiez pretul de la cantina :smile: :smile:

Noi platim 3,50 la cantina magaziei (meniu! Si poti combina cum vrei, de ex. juma de portie dintr-un fel si juma din altul, la felul principal. Plus supliment, daca vrei). Si 4 la cantina noastra, tot meniu. Firma plateste si ea tot atat pentru fiecare mancare.

M-ai batut la preturi.

Aia e o terime din ce platesc eu! :astonished:

Io nu mai zic nimic. In jur 7-9 lire ma costa un pranz decent. Asta daca nu vreau sa halesc sandvisuri ci ceva gatit, bun.

Da mai, da’ tu n-ai cantina.
Apropo de cantina, la sfarsitul lunii e dat afara ala care tine cantina magaziei, ca s-a plans lumea ca mancarea nu-i buna. Si vrea s-o ia un subaltern de-al lui (Ryan Gosling wannabe, daca va aduceti aminte), devine angajator peste noapte. Cu mancare mai buna, cica.

True!

Dar stai sa vezi. Avem biroul intr-o cladire wework. Oamenii sunt moderni: pt angajatii lor nu deconteaza decat haleala vegetariana. Ma rog, io-s curioasa cum gestioneaza oamenii lor de vanzari situatii de genul: clientul isi comanda ce vrea el…si ce vrea el este o friptura. Dar ma rog.
Ehh, au deschis cu mare fast ceva gen cantina in cladire. Totul numai vegetarian. Trecem peste cum arata totul (in general e totul negru - cat poti lasa avocado si vinete si alte cele pe mese?!) dar si preturile sunt de mirul lumii.
Daca la cafenele peste drum, in buricul targului, un croissant e 1 lira, la baieti croissantul e 2 lire :))) Asa ca da, ne-au aranjat pana nu au mai putut si cu cantina.

Am incercat sa-l vad pe tel in pauza la office, dar dupa 5 minute am zis nu, trebe vazut full HD acasa pe cei 123 cm de diagonala, ca doar d-aia luai tv-ul.
M-am pastrat virgina si n-am regretat deloc.
Bre, Sansa asta are niste ochi! :heart:

Imi place de ea mult de tot :smile: Mi-ar placea sa ii dea una peste ochi marii Regine. A inceput sa ma agaseze asta cu mania ei ca e Regina si sa o respecte toti. Ia mai ia o pauza de la atatea aere de diva.

Banuiesc ca o asteapta George R R Martin la cotitura, cand i-o fi lumea mai draga :wink:
Daca nu, ala e!

Si eu cred asta. Stai sa vedem acum cu originea lui Musiu Snow :smiley:

Pai io de când va zic, sa mai vedem cât o mai tine amoru’ când va trebui să-l recunoască de urmaș cu drepturi în fata ei :grin:
Și pe mine m-a impresionat Sansa, frumusețe, atitudine… tot!
ATI văzut o pe dragoneasa ce swag avea in ea pe cal, după ce apar dragonii și ii sperie pe nordici?
P-aci adică.

Iar Bran…

Hahahhahaha, fix asa cu Bran :joy::joy::joy::joy::joy:

Da, chiar m-a iritat mimoza in episodul asta. Ia mai ia-ti viteza cu ifosele tale. Una-doua: “bend the knee”.