Game of Thrones sezonul 8

Au timp de strategii cu Cercei. Ce pana lor de strategii puteau sa facă cu mortaciunile?

drept sa spun nu am fost entuziasmata, mult mai mult mi-a placut episodul 2 chiar dinainte de lupta
poate tocmai din cauza asta am avut asteptari prea mari de la episodul 3
saracii dragoni pierduti in furtuna mi s-au parut cam inutili
sacrificiul de la inceput desi arata f frumos tot inutil a fost
si pt ca am tot citit comparatii cu una din bataliile din lord of the ring, pai aia de la realm deep (sau cum se chema locul cu pricina) m-a impresionat de nu stiu cate ori mai mult
ma rog, parerea mea :smiley:

LE
https://opencube.ro/dracacareze/
sper sa nu va enerveze prea tare, dar trecand peste una si alta cam are dreptate :))))

Eu zic asa: prostu moare de grija altuia, respectiv a strategiei din episodul 3. Si, ca sa fie treaba punctata dramatic, se lauda cu + isi baga minuscula din 2 in 2.
Nici nu merita sa-l citesc. I-as acorda prea multa atentie. Mi-a strapezit privirea din primele 3 cuvinte.
Pe mine m-a plictisit maxim ep 2, ma gandeam ce mama ma-sii i-a apucat melancolia pe toti? Parca suntem la intalnirea de dupa 25 de ani de la terminarea facultatii.
In schimb, in ep 3 totul a fost dramatic, pe repede inainte, cu rasturnari de situatie. Eram convinsa ca nu mai ramane vreunul nehalit, dar ce sa vezi? Aia mica a efectuat scurt, precis o white walkerstomie si gata, a oprit tornada alba.
Nici Halepa n-a terminat un meci asa de repede.

eu la aia mica ma asteptam sa fie de fapt bran
adica cand statea bran acolo si astepta sa fie de fapt ea care astepta, daca ma fac inteleasa sufficient :)))
si asa sa-l omoare
ca doar de aia se pregatise pe unde s-a pregatit sa ia infatisarea altora

cred ca ma las de filme de Hollywood definitiv
cele englezesti au mai multa logica si se leaga toate asa cum trebuie

Amen to that!
Io de când tot zic? :rofl::rofl:
E, taci că Netflix face The Witcher și Sony ne pregătește The Wheel of Time. Poate avem noroc, mai știi?

Ai citit the Witcher?
Ma tot bate la cap copchilul mare sa.l citesc si eu nu.l bag in seama :slight_smile:
LE
De jucat nu mai am timp de mult, prea multe de citit. De aia intreb de carte daca merita :slight_smile:

Pe mine nu ma enerveaza. Il citesc constant pe om desi nu sunt mereu de acord cu el. Asa pe bani marunti daca iei lucrurile…da, nu zic ca nu aveti dreptate.

Personal insa mi se pare ca la cat si-a batut joc omul de scenariu, carti si la cat au lungit-o cu filmul…nu mai am rabdare sa mai analizez la virgula problema.
E fantasy a la Hollywood…de multe ori lipseste logica si eu una, am ales sa ma bucur de bubuituri si efectele speciale. De data asta :smile: pt ca in general chiar nu sunt fan fantasy, Marvel etc.

Cat despre Lotr - mi-au placut si cartile si filmele la nebunie. Dar nu se compara. George RR Martin nici macar n-a avut bunul simt sa termine cartea. Atat de importanta a fost literatura pentru el.
Au dus GoT-ul spre entertainment pur si cam atat. De asta nici nu am asteptari de LOTR si zic ca se ia prea in serios un film comercial.

Eu zic ca asta au fost din prima zi, entertainment! Ca în vorba aia, sânge, spermă și kkt, toate sunt la noi în pat.
Adică nu am avut niciun indiciu in toate cele 7 sezoane de pana acum, ca ar fi un serial plin de profunzime și înțelepciune etc.
Mi-a plăcut tare episodul 3, în sfârșit gata povestea cu NK, mergem mai departe.

Am ascultat mare parte din ea. E o serie. Mie mi-a plăcut foarte mult, dar poate și din cauză că am iubit jocul. Și seamănă mult cu stilul lui Vladimir Colin, are aer balcanic. Dă-i o șansă!

merg pe mana ta :slight_smile:
am pus-o pe lista de la library

Dragoneaso, poți fi mai stupida de atât?!? :rage::rage::rage:

Dar ce a fost intunericul ala in episodul 3? Mi-a fost atat de greu sa inteleg cine se lupta cu cine, cine moare, cine traiaeste tot episodul incat mi-a venit sa o las balta.

:))))) Inca un episod dus pe pustii. Bine ca mai e doar unul

A cam inceput tarasenia sa fie pe repede-nainte bine de tot. Mai avem un episod. Sincer, slava domnului ca se termina.

tocmai am citit ce s-ar putea sa se intample in episodul final si cred ca am sa ma distrez f tare :)))

Eu sunt in urma, tre’ sa recuperez.

Recuperai :joy:
Plusuri: au mai curatat din personajele principale. Amu concentrila pe ce a mai ramas.
Minusuri: parca nu mai exista “vraja”. Tot incerc sa ma gandesc la personajele pe care le interpreteaza actorii, dar vad numai actori. Ceva artificial s-a instalat serios.

am citit de dimineata ca nu stiu cati s-au apucat sa semneze petitie online sa se refaca ultimul sezon :))))))))))))
asta e din ciclul nu ne place istoria daramam statui etc :))))))))))

Mie mi-a placut sfarsitul serialului :slightly_smiling_face:
Cred ca a fost cel mai bine gandit ep din seria 8.

Si mie, am vrut sa scriu de dimineață dar am zis sa nu spoilaresc. Singura parte care mi s-a părut meh e aia cu Bran. Și ma bucur ca personajul meu preferat, aka Drogon, a ieșit onorabil din scena :grin: