Grădinărit

Tura viitoare vin! :))

Tanaaam! Prima floare de zorele.

În dimineața aceasta am aflat ca am zorele în doua culori :slight_smile:

Mie o sa-mi trebuiasca o planta care sa reziste bine la soare si sa se imprastie fix ca asta :smiley:

Foarte misto :heart_eyes: Ia sa-mi pun si eu la anul, daca nu uit. Am avut intr-un singur an.

Au ajuns deja la jumătatea înălțimii.
Mai ok decât zorelele, nu știu ce altă plantă ar fi.
Chiar și așa, las umbrela deschisa la balcon pe arșița asta.
Tuia am pus-o tot pt protecție împotriva soarelui puternic.

Vai ce frumoase s-au facut @ChickyG :heart_eyes:

Eu am anul asta numai muscate de 2 feluri, in fiecare zi trebuie sa le pigulesc si cand ii mai trage cate o vantoasa, peste tot e oleaca de rosu.

Ohh, ce de verde :heart_eyes: Foarte misto!! :heart_eyes:

Mamă, ce pădure de muscate! :two_hearts:
Le place piguleala ta.

uitasem de poza cu clematis
intre timp a mai inflorit si prin alte parti, dar am ignorato
acum sunt in infloriri de crini
ii astept pe aia mai inalti ca mine sa ii pozez :)))

Superbe!!! :heart::heart::heart:
Felicitări grădinarului :slight_smile:, se vede ca sunt îngrijite cu drag.
Clematis-ul meu nu e prea fericit în ghiveci, alături de petunii.
Cred ca-l voi replanta în fața blocului, lângă un perete pe care se poate catara frumos.
Mă mai gândesc.

Vai ce crini superbi @snowdrop :heart_eyes: Sunt florile mele preferate :heart_eyes:

Eu m-am hotarat sa imi iau niste seminte de leustean sa incerc sa imi cresc pe balcon :smiley:
Dar acum, ma gandeam eu ca daca tot ma inham la asta, as putea sa plantez si alte cele. Trebuie sa ma gandesc ce :smiley:

:clap::ok_hand: @snowdrop

De ce nu?
Eu pun in fiecare vara menta si busuioc.

In fata casei îmi iese o inima de flori, n-am intenționat asta, așa s-a întâmplat sa se așeze agățătoarea

Ce frumoase sunt in ghiveciul acela “butoi”! :heart_eyes:

Foarte frumos @Sibipa :ok_hand: :heart_eyes:

Si florile voastre sunt foarte faine si vesele, le-am admirat mai inainte. Ah, am uitat, am si crini si bulgarasi de zapada, dar sunt toti ingramaditi in niste cutii cat se sapa in gradina din spate, nu le merge extraordinar. Nu stiu cat va dura lucrul in spatele casei, sotul abia a reusit sa faca un sfert din munca, cu putin noroc poate terminam saptamana viitoare. Sunt asa de nerabdatoare sa o vad gata, ca am dat si eu la lopata de cateva ori :))

Am cules o parte din crini, sa am ceva galben in casa.