Grădinărit

Condimentele mele din ghiveci tot cresc dar momentan sunt inca la stadiul de buruieni neidentificabile :smiley:
Cel mai frumos arata ardeiul iute cayenne :smiley:
O sa fac poza diseara la ghivece.

Aseara am comandat doua plante de aloe vera sa le pun in casa si o floare care pare buna sa mai inveseleasca casa.

https://www.gardenoasis.co.uk/plants-bulbs/aloe-vera

https://www.gardenoasis.co.uk/plants-bulbs/strelitzia-plant

Ladies, sa ne pregatim de vara, incepem marea gradinareala, zic! :hibiscus::blossom::cherry_blossom::+1:

Sa miroasa a garofite!

Am de gand sa mai iau doua vase inalte, ecranez balconul pe lateral cu tuia, iar la baza pun calendula si garofite.
:thinking:

Ce parere aveti? :slightly_smiling_face:

Ce frumos!!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Stai sa vedem ce iese!
M-am indragostit anul trecut de garofite. Miros superb, nu sunt pretentioase si, mai ales, rezista la soare.
As vrea sa fac ceva cam asa, dar cu garofite si calendula:imagine

Hai ca iese, dar e de lucru. Inca doua, cam la fel, imi trebuie.

Foarte misto @ChickyG
Eu cred ca-mi pun clasicele muscate in jgheaburi.

Frumos!
Hai o tură și la mine, că eu nu găsesc timp, pentru gâdilat balconul, deși tare mi-ar plăcea să-l am fain aranjat și plin de flori! :grinning:

Pfai, ce mi-as dori sa ma ocup de asa ceva! Sa le amenajez altora gradinile si balcoanele :heart:
Am mai luat o tura de flori, sa vad in ce le replantez.

Ma tenteaza ideea de a pune gazon artificial pe balcon, se vede frumos, dar nu mi se pare igienic la cat praf e in orasul asta.

Ci fain!! La mine se duce si anul asta gradinareala din cauza plecarii de o luna… :(:expressionless:

Am gasit braduti frumosi si iedera ciufulita si nu m-am putut abtine, am cumparat.
Amu, sa vad unde transplantez iedera. Mi-as dori niste jardiniere colorate si vesele, nu prea mari. Trebuie sa trag o vizita la Mobexpert in curand.

Under construction :joy:
Fratilor, sa ma opreasca cineva!

Ba sa nu te opreasca, ca altfel eu ce mai admir?! :heart_eyes:

Go @ChickyG!

Maine trebuie sa ies sa mai cumpar 2 buc suport flori, 6 ghivece, 4 garofite, 1 iedera.
Si poate ma invrednicesc sa vad live cum arata iarba artificiala. Asa, de curiozitate :wink:
Mai, si am vazut lamai pitici la ghiveci. Imi place la nebunie mirosul florilor de citrice!:heart:

@ChickyG lasa sa nu te opreasca nimeni pentru ca faci bine ce faci :slight_smile:

Mare mestera esti :heart_eyes::heart_eyes:

Tare frumos ai facut @ChickyG
Mi-am luat si eu flori de vreo saptamana, mai trebuie sa mai si stau pe-acasa, sa le plantez

Azi am terminat de plantat ultima serie de garofite, nu va imaginati cum poate sa miroasa la balcon :heart:
Am mai luat niste “sperietori” funny:

Astea doua cu elice sunt harnice rau cand bate vantul :joy:

Mini-gradina de plante aromatice:

Voi aveti idee daca isi mai revine si ce tb sa ii fac?