Hai la o cafea

Au castigat!! Nu stiu ce competitie e asta, dar e bine :smiley: Bravo!

E doar o stea dar nu conteaza, sa bati brazilience dupa brazilience la ele acasa e super tare!

Acum chiar injur si eu GDPRul. Două plăti online de facturi eșuate cu token, cu parolă trimisa prin sms 3D secure și totuși eșuate. Sper sa nu fie cazul sa fac coadă la ghișee iar

Buna dimineata, fetele!

S-a mai racorit nitel, slava Domnului, ca muream copti! Dar maine se anunta 29 de grade. La umbra! :open_mouth:
Dupa 7 ani, purtand outfit compus din jeans si …whatever, azi am imbracat fusta si vai, cat e de bine!
Mi-am pus niste muzica in casti, am deschis geamul si o sa muncesc ceva, in liniste.
S-aveti o zi cu soare, fara sa va coaceti!

Si la noi temperaturi de-astea varatece, ieri am fost la lac si am stat pana la 11 noaptea, vai ce bine a mai fost!
Ce tare sunt romancele beach voleibaleze! :heart_eyes: Bravo lor, felicitari!
@Mother_Abigail hehee, nu-i cunosti tu pe nemti. Am vazut si la tv o dezbatere pe tema cartilor de vizita :roll_eyes: Si concluzia a fost asa: cand dai o carte de vizita, iti dai acordul sa fii contactat. Dar contractul asta nu e negru pe alb, deci daca-i vine cuiva idei nastrusnice, il poate da pe primitorul cartii de vizita in judecata si cum poti dovedi ca datatorul a dat-o bucuros (ca acum, cu GDPR-ul, s-a introdus reversal of evidence)? De-aia au zis ca cel mai sigur e sa ii scrii omului ca ai de gand sa-i folosesti datele si el sa-si dea cu subsemnatul acolo.

la noi anuntat pt dupamasa:
31°C Feels like 36
nu am avut nici o tragere sa plec din pat azi dimineata…am un somn …

:scream: :scream:
Doamne fereste, mureau suedezii, la temperaturi de-alea!

Am senzatia ca cei doi complotisti mi-au pus piper in borcanul cu cafea. Nu cat sa ma piste, dar gustul sigur este. hm.

ha ha ha :rofl:

Li s-o fi parut ca ti s-a lenevit metabolismul :joy:
Am primit o sticla de 2L de socata la Cta de la prietena mea, s-au batut azi pe ea, care sa bea mai multa. Ne-ar fi trebuit 5L ca sa-si potoleasca toti pofta.
Dumnezeiesc de buna!
Gata, de la anu’ ma reapuc de facut asa ceva in casa. Mai probiotice decat astea naturale, nimic nu e!

Buna dimineata!! :smiley:
Asa de bine e ca e marti, si asa de bine e ca e pana joi :smiley:
Am avut weekend cu pretini. Sambata a venit prietena mea de la Fieni cu sotul. Am fost sa ii plantam la expozitia despre egipt la biblioteca nationala, si noi am plecat sa bem o bere. Ne-am intalnit cu alti prieteni. 2 la numar. El si ea. Este a 3-a oara cand ne intalnim intamplator cu ei.
Am impresia ca tre sa socializam mai mult, ca aparent asa vor astrele :))
Sambata seara acasa cu totii. Un tip a facut paste, pentru ca e italian. Paste cu mazare si smantana. Grozave.
Eu am prajit peste. Tare bun.
Nu vreti sa stiti ce era duminica in casa. Situatie remediata cu succes ieri. Duminica nu am fost in stare.
Si acum la serviciu. Tre sa lucrez… :))

Saptamana scurta buna :kissing_smiling_eyes:

Buna dimineata!
Zici ca traim in Spania, umblam aproape goi, transpiram si ne plangem de caldura!
Si cica prin iunie-iulie, o sa vina vreme rece, haha, chiar cand planuiam sa stam pe langa casa, vara asta :smile:
Dat fiind ca e asa relax, la munca, ma duc sa ma holbez dupa rochii.
Hai ca mai e nitel si scapam!

La noi s-a racorit, asta-noapte a plouat sanatos, azi se fac numai 25 de grade. Bune si alea.
Eu nu mai stiu pe ce sa pun mana la serviciu mai intai, maine e sarbatoare, iar saptamana viitoare am concediu. Cumva le-oi rezolva eu. Acum astept sa mi se incarce un report, imediat ii dau batai.
Am vazut ieri The Night of all Nights, documentar despre 4 perechi impreuna de mai mult de 50 de ani. Mi-a placut.

Eu ma (pardon!) kk pe mine de emotie, cand vad cupluri de-astea care au rezistat impreuna si-s buni si calmi si calzi. Am un imes respect, pentru cuplurile “de succes”, ca sa zic asa!

La noi a plouat ieri dimineata, o rapaiala, de vreo jumatate de ora. In doua ceasuri, era cald si uscat.
Concediu placut, ce fain tre sa fie sa ai o saptamana liber, pe vremea asta!

Buna ziua natiune!

S-a intors fiica ratacitoare. Rupta de somn si de oboseala, bag ca tancul rusesc munca. Cineva trebuie sa recupereze zilele libere.

Am fost intr-o vizita ff scurta la parinti si la o prietena care a nascut. De azi sunt iar pe baricade. Pana la ora asta doar am citit emailuri si am incercat sa ma reintorc cu picioarele pe pamant.

Buna dimineata!
M-am trezit tarziu, am alergat despletita, dupa tramvai. L-am pierdut. Am luat altul si am uitat sa cobor la statia la care trebuia, m-am dus la dracu cu carti. Am intarziat la sedinta. O jumatate de ora! :flushed: :cold_sweat:
Viata e minunata. Pentru unii. Nu pentru mine, nu azi! :angry:

Imi pica ochii de somn. Har cerului ca e weekend si o sa pot recupera somnul pierdut. Am si program administrativ: curatenie, reorganizat dulapuri etc.

Ziua plozilor a fost cosmarul vietii mele. Va zisei ca stau langa parc. Eh, toti si-au adus plozii in parc cu masina, sa nu le pice unghiile. Si ia ghiciti, masinile au fost parcate claie peste gramada. Daca cumva erai din zona si ai avut proasta inspiratie sa pleci de acasa cu masina, singura sansa la intoarcere era sa parchezi la vreo cativa km de casa.

Aflai si ca in parc s-a comercializat churros, banuiesc ca la pret de nimic, avand in vedere ca a fost cumparat din belsug de parinti pt plozii in curs de ingrasare zic. E plin parcul si toate ungherele de pe trotuarul de langa parc, de coifuri din alea in care se vinde churros si de resturi de churros.

Si ca tot au pus plozii la ingrasat si la intrarea in parc e si un mc donald’s, au zis sa ii indoape si cu ceva delicatese de pe acolo. Cum am aflat? Cand am venit azi de la cascat gura prin magazine, mr. queen m-a intrebat daca pot sa ii fac damblaua sa ii iau un nu stiu ce burger de la mc, ca il omoara pofta. Zic ok, iti iau. Cum sa va zic, usa era deschisa, in interior o mare de oameni cu plozii dupa ei, coada era dincolo de usa deschisa si lumea continua sa se aseze :astonished:
I-am comunicat ca nici daca lesina de pofta nu am de gand sa ma asez la coada aia si m-am carat ingrozita.

Eu m-am baricadat in casa cu ai mei, fix din cauza asta :)))

:joy:
Eu am facut baie de ciutanime la metrou Aviatorilor, dupa care ne-am despartit amiabil.
Am umblat creanga toata dupa amiaza prin Baneasa Mall. Am capturat o pereche de sandale pt office, o inghetata Snickers pe batz si cam atat. In rest, window shopping en gross.
Acum sunt la al 2-lea espresso doppio cu fotosinteza pe terasa proprie, dupa care o tai la Bookfest si “Femei pe Matasari”, apoi trec sa-mi iau rezultatul de la un RMN facut ieri.
Scary rau RMN-ul asta!
Si, daca ma tin talpile, inchei ziua apoteotic la noul “Burger si scoici” in Park Lake.
Sper sa fie ceva de capul lui.
Zi minunata sa aveti! :sunglasses: