Hai la o cafea

Hai mah…stii doar ca sunt pacifista, ce naiba!!! :innocent:

Bine, pt simplificare eu pot sa reduc lista :joy: Care ma stie doar de aici poate sa nu se simta vizata :grin:

In orice caz, polologhia de mai sus chiar era pt toata lumea. Daria este doar un user si ar prefera sa fie luat ca atare. Nu cenzurez, nu blochez, nu restrictionez. Intrebati daca vi se pare ceva dubios. Iar daca intrebati, v-as recomanda sa aveti si rabdare sa primiti un raspuns. Poate nu o sa raspund in 10 minute, mai ales in weekend cand incerc sa stau departe de laptop. Dar de raspuns, sigur voi raspunde.

Cine a avut ochi de citit, a citit, cine a avut minte sa inteleaga, a inteles. Mai departe, zic ca nu mai are rost sa bat in piua.

Păi e simplu, @Daria… ideea era să te lase fără posibilitatea de replică. Treaba asta se cheamă lașitate.
Habar n-am cine-i persoana, dar bag seama că nu pierd nimic - ba din contra. Deduc din ce-ai scris că a fost și pe Ombra, ceea ce, de altfel, ar putea fi interesant… dacă ar merita osteneala.

Las-o încolo și nu te enerva. Atât o duce capul, atât a făcut.

Sincer, chiar nu m-am enervat. Usor consternata, aia da. Mi s-a parut cel putin aiurea sa ma deranjezi la un mod nu tocmai placut iar cand incerc sa iti scriu si sa inteleg ce s-a intamplat, sa vad ca e cu aroma de block. In continuare nu am habar ce anume si pe unde am restrictionat.
Am zis sa o lamuresc aici, public, dupa ce m-am asigurat ca, cel putin in privinta forumului, nu exista urma de restrictie. M-am gandit in prima faza ca o fi ceva bushit la site. Nu e.

Singura bușitură probabil e la caracterul persoanei :slight_smile:

Ce-o fi, ce n-o fi, nu mai conteaza. Dar pentru ca mereu si din orice trebuie sa invatam ceva, de asta zic: va pare ceva dubios, vreti sa ma intrebati ceva, orice, va arde fie sa ma injurati, fie sa ma chestionati…aveti rabdare sa va raspund! Nu fug in lume si niciodata nu ignor oamenii. Intr-adevar, sambata la ora pranzului, mai ales cand joaca si Halep, mobilul va fi ultima prioritate.
In acelasi timp, nu cred ca facem vreo operatie pe cord deschis pe aici, astfel incat sa fie nevoie de suport tehnic/emotional/comunicational 24/7 :smile:

Hai mah ca ii dai prea multa importanta unei proaste. Zau asa! Eu am aflat ca am block de la specimene pe care nici macar nu le aveam in lista. Nici nu am stat sa ma gandesc care e de fapt faza sau substratul. Mai ales cand le stiam si ffff proaste!!! Probabil s-o fi gandit ca m-a articulat de nu m-am vazut, ca doar daca eu iti stiu numele, prenumele si initiala tatalui, numai daca vrei sa semnalizezi ca esti proasta iti inchipui ca blockul pe care mi l-ai dat le un profil privat de Fb (si ala cu alt nume decat cel real) o sa rezolve ceva cu anonimatul tau :joy:

Proastele sunt proaste! Nu trebuie sa stai tu sa te gandesti ce a vrut sa zica poetul si de ce s-a ofticat magarul pe sat…

Acestea fiind zise, ma duc la sala :grin:

Eu sunt deja in drum casa. Baga niste sala si pentru mine :grin::grin: eu am o treaba cu o bere rece. Pai nu trebuie profitat cand e o zi asa calduroasa?! Maine dimineata pun iar paltonul pe mine :grin::grin::grin:

haha, ca si cum nu ar mai fi trecut prin asta… chiar public :)))))

Uitasem :smiley: Soi bun și damele alea, ce să mai spun… 2 lei snopul, cam așa ceva :smiley:

shhh, taci tu ca am impresia ca trec mai des pe aici decat pe dincolo… :sunglasses:

I-auzi. Păi di ce-s timide? Să ne spuie, să se prezinte, le dăm o apă, un dulceț, vorba Frailei din ”Gaițele”… :smiley:

Aparent chit chat pe aici, nu chestii profunde. Asta este.

Ăvai. Mi-ai adus aminte de bancul cu Maria și Ion care fac sex.

• Ioane, ești înăuntru?
  • Da, Marie!
  • Atunci ah!

Cam așa văd eu profunzimea 'mnealor.

Că-mi adusei aminte. La capitolul prostia omenească (pun intended), după meciul cu Kerber mă duc mega-entuziasmată la serviciu și le zic ălora că fata noastră e-n semifinale la Roland Garros, yey.
Oamenii se uită împăiați.

• Unde?
  • Roland Garros, alea, Angelique Kerber, nemțoaică și ea, știți.
    Privire opacă.
  • Cine-i aia, Kerber?

… deci da. În afară de ”grillen”, respectiv carne friptă pe grătar și bere, ăștia ai mei nu par să mai aibă nimic în cap. Adică ok, nu zice nimeni să cunoști turneele mici dacă nu ești fan, dar a ști măcar numele celor 4 GS-uri ține de cultura generală. Părerea mea, hâc.

Ce să le mai fi zis de Simona, dacă ei nici de turneu și nici de jucătoarea lor (destul de în vogă la momentul actual) nu auziseră? Tâgâdâm-tâgâdâm…

PS: ce e mai trist e că sunt niște oameni de la care ai putea avea pretenții, ageri, cu oarece studii șamd.

Tin minte cand a batut-o pe Serena in finala la Australian Open, @Travelerista ne-a zis ca a fost nebunie acolo. Nici macar cand a luat argintul la olimpiada? Nici macar cand a a juns no 1 si a mai luat si US Open in acelasi an? Cat de ignorant tre’ sa fii? :open_mouth:

Hai mai, lasati-i in pace, ce, voi stiti imediat cine-i Andreas Wellinger si Natalie Geisenberger si Francesco Friedrich? Nu toata lumea e pasionata de tenis si sportul asta nici nu mai este asa promovat in medii (o propozitie la stirile serioase si aia a fost. La ziar scrie, la rubrica de sport, deci citeste numai cine e interesat). Bag mana in foc ca foarte multi care au auzit de Kerber si normal ca stiu cele 4 GS-uri, de Sashenka habar nu au. Acuma nemtii au intrat in febra campionatului mondial de fotbal, nu mai stiu oricum altceva. Aia interesati, ca sunt si oameni care reactioneaza pasiv-agresiv si numai cand aud de ceva fotbalicesc.

Ai dreptate. Ințelege-ne și pe noi, avem atât de puține performante în sport în ultimii ani, de-i numeri pe degetele de la o mana pe campioni. Rasu plânsu.